Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ПРАВОВІ ЗАСАДИ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ В УКРАЇНІ З КІНЦЯ ХІХ СТ. ДО 2001 Р. (НА МАТЕРІАЛАХ ЗАПОРІЗЬКОГО РЕГІОНУ)

ПРАВОВІ ЗАСАДИ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ В УКРАЇНІ З КІНЦЯ ХІХ СТ. ДО 2001 Р. (НА МАТЕРІАЛАХ ЗАПОРІЗЬКОГО РЕГІОНУ) / сторінка 8

Назва:
ПРАВОВІ ЗАСАДИ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ В УКРАЇНІ З КІНЦЯ ХІХ СТ. ДО 2001 Р. (НА МАТЕРІАЛАХ ЗАПОРІЗЬКОГО РЕГІОНУ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,58 KB
Завантажень:
342
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

У цьому ж підрозділі автор аналізує найбільш відомі доктринальні підходи до визначення поняття "політична партія", а потім пропонує власне визначення політичної партії та її ознак. Політична партія, на думку автора, – це політична організація, що виникла, діє та об’єднує своїх прихильників навколо певної програми, гасла чи лідера, прагне завоювати державну владу (як правило, шляхом виборів) для досягнення цілей, зафіксованих програмою. У результаті перемоги на виборах політична партія забезпечує представництво своїх членів та прихильників у органах влади і завдяки цьому отримує можливість реалізувати свої програмні цілі та впливати на формування певної політичної системи суспільства. Дисертант доводить, що партія повинна виражати політичні інтереси певної соціальної групи або, в крайньому разі, претендує на це.
З метою упорядкування відомостей про політичні партії України, що діяли на території Запорізького регіону в період, що розглядається, автор пропонує таблицю, в якій зведені дані про реєстрацію політичних партій України та їх місцевих осередків у Запорізькому регіоні.
В кінці даного підрозділу визначається декілька етапів правової регламентації організації та діяльності політичних партій в Україні в цілому, та в Запоріжжі зокрема, а саме: 1) 1987 – 1989 рр. - процес стихійного виникнення політичних партій в Україні та Запорізькому регіоні, який відбувався "в межах" Конституції УРСР 1978 року. 2) 1990 – 1991 рр. – скасування статті 6 Конституції СРСР, а потім і Конституції УРСР про керівну силу компартії викликало найбурхливіше зростання кількості політичних партій та народних рухів. Прийняття Закону СРСР "Про громадські об’єднання" поліпшило закріплення багатопартійності в державі. З 1 січня 1991 року розпочалася масова реєстрація Міністерством юстиції політичних партій. Завершенням цього етапу можна назвати прийняття Президією Верховної Ради УРСР Указів "Про тимчасове припинення діяльності Компартії України" та "Про заборону діяльності Компартії України". 3) 1992 – 1996 рр. – створення правового режиму функціонування політичних партій в незалежній Україні, яка стала на шлях побудови демократичної держави. У 1992 році приймається Закон України "Про об’єднання громадян", який уперше містить поняття політичної партії (ст.2). У ньому вказується на необхідність реєстрації політичних партій та їх місцевих організацій (ст. . Легалізація об'єднань громадян). У відповідності до цього закону з січня 1993 року в Запорізькій області розпочинається реєстрація місцевих осередків політичних партій України. 4) 1996 – 2001 рр. — цей етап можна назвати завершальним етапом правового регулювання організації та діяльності політичних партій України. Початок цього етапу збігається із прийняттям Конституції України 1996 року, де закріплене право громадян на об’єднання в політичні партії як їх основне політичне право. В Основному законі також було визначено головне призначення партій, а саме — виражати політичну волю громадян та брати участь у виборах. І, нарешті, завершення всього процесу правової інституціалізації політичних партій в Україні відбулося з прийняттям у 2001 році Закону України "Про політичні партії в Україні".
У роботі аналізується питання про забезпечення правової регламентації партійного будівництва в Запорізькому регіоні.
Розділ третій "Особливості організаційно-правової побудови партійних осередків українських політичних партій в Запорізькому регіоні" складається з трьох підрозділів.
У підрозділі 3.1. "Правове становище політичних партій в Україні (на матеріалах Запорізького регіону)" розглянутий процес виникнення політичних партій в Україні та їх правова та організаційна побудова в Запорізькому регіоні у ході перебудови, що поданий в контексті функцій, які виконуються партіями в суспільстві. До основних факторів, що обумовили процес створення політичних партій з розгалуженим ланцюгом місцевих осередків, можна віднести, по - перше, різні погляди на політичний устрій суспільства та інші політичні питання (політичний фактор); по - друге, усвідомлення необхідності зміни існуючого соціального становища різних верств суспільства відповідно до їх трудового внеску (соціальний фактор); по - третє, зростання національної самосвідомості (національний фактор).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ПРАВОВІ ЗАСАДИ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ В УКРАЇНІ З КІНЦЯ ХІХ СТ. ДО 2001 Р. (НА МАТЕРІАЛАХ ЗАПОРІЗЬКОГО РЕГІОНУ)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок