Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРИГОТУВАННЯ ТА ВЛАСТИВОСТІ КАТАЛІЗАТОРІВ НА ОСНОВІ СИНТЕТИЧНИХ ГЛИН

ПРИГОТУВАННЯ ТА ВЛАСТИВОСТІ КАТАЛІЗАТОРІВ НА ОСНОВІ СИНТЕТИЧНИХ ГЛИН

Назва:
ПРИГОТУВАННЯ ТА ВЛАСТИВОСТІ КАТАЛІЗАТОРІВ НА ОСНОВІ СИНТЕТИЧНИХ ГЛИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,11 KB
Завантажень:
442
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ“
КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Приходько Роман Вікторович
УДК 542.956.3 : 66.097.3
ПРИГОТУВАННЯ ТА ВЛАСТИВОСТІ КАТАЛІЗАТОРІВ НА ОСНОВІ СИНТЕТИЧНИХ ГЛИН
Спеціальність 05.17.01 - технологія неорганічних речовин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі технології неорганічних речовин та загальної хімічної технології Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України (м. Київ)
Науковий керівник: кандидат хімічних наук,
Сичов Михайло Вікторович
Національний технічний університет України “КПІ”
старший науковий співробітник кафедри технології
неорганічних речовин та загальної хімічної
технології
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Мітченко Тетяна Євгенівна
Національний технічний університет України “КПІ”,
завідувач лабораторією
доктор хімічних наук, професор
Тьортих Валентин Анатолійович
Інститут хімії поверхні НАН України,
головний науковий співробітник
Провідна установа: Інститут сорбції та проблем ендоекології НАН України, м. Київ
Захист відбудеться "08" жовтня 2002 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.002.13 у Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут" за адресою: 03056, м. Київ, пр-кт Перемоги, 37, корпус № 4, велика хімічна аудиторія.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут".
Автореферат розісланий "03" вересня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук, доцент Мотронюк Т.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Важливість каталізу для створення і розвитку наукоємних, високотехнологічних процесів важко переоцінити. Більшість хімічних продуктів одержують із застосуванням каталітичних процесів. З кожним роком у світі зростає кількість фундаментальних та прикладних наукових досліджень у цій галузі. При цьому головна увага приділяється створенню каталітичних систем, які дозволяють найбільш раціонально використовувати сировину та енергетичні ресурси. Значною мірою бурхливий розвиток сучасного каталізу зумовлений також екологічними проблемами.
Дотепер більша частина наукових досліджень щодо каталізаторів на основі шаруватих алюмосилікатів або подібних систем - виконана із використанням природних глин, передусім монтморилоніту. Подібним чином склалася ситуація також з промисловим застосуванням глинистих мінералів. Проте можливості модифікування хімічного складу та текстурних властивостей цих матеріалів досить обмежені. Це зумовлює велику зацікавленість фундаментальної та прикладної науки до синтетичних глин. Іншою причиною є те, що ряд мінералів із важливими фізико-хімічними властивостями, наприклад бейделіт, сапоніт, стивенсит та гідроталькит, мало поширені в природі. Окрім цього, шляхом синтезу можуть бути одержані матеріали, які не мають природних аналогів. Зазначене коло проблем стимулює в провідних в науковому відношенні країнах дослідження в галузі хімії синтетичних глин та створення гетерогенних каталізаторів на їх основі. На жаль, в Україні роботи у цьому напрямку практично не проводяться, що визначає актуальність теми даної дисертаційної праці.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконувалась у відповідності з планами науково-дослідних робіт кафедри технології неорганічних речовин та загальної хімічної технології Національного Технічного Університету України “Київський політехнічний інститут” за темами: № 2227 “Фундаментальні і прикладні засади синтезу нової генерації каталізаторів і іонообмінників на основі вітчизняної сировини для промислових та екологічних процесів” (№ держреєстрації 0198U001177), № 2450 “Розробка теоретичних основ створення сульфідних гетерогенних каталізаторів гідропереробки нафтових фракцій” (№ держреєстрації 0100U000659), № 4316 за проектом №04.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПРИГОТУВАННЯ ТА ВЛАСТИВОСТІ КАТАЛІЗАТОРІВ НА ОСНОВІ СИНТЕТИЧНИХ ГЛИН

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок