Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ЕЛЕКТРОННИХ СХЕМ СЕНСОРІВ ТЕПЛОВИХ ВЕЛИЧИН

РОЗРОБКА ЕЛЕКТРОННИХ СХЕМ СЕНСОРІВ ТЕПЛОВИХ ВЕЛИЧИН

Назва:
РОЗРОБКА ЕЛЕКТРОННИХ СХЕМ СЕНСОРІВ ТЕПЛОВИХ ВЕЛИЧИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,68 KB
Завантажень:
7
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
“ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
ШПАТАР
ПЕТРО МИХАЙЛОВИЧ
УДК 621.793.184
РОЗРОБКА ЕЛЕКТРОННИХ СХЕМ СЕНСОРІВ ТЕПЛОВИХ ВЕЛИЧИН
05.27.01– Твердотільна електроніка
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник | доктор технічних наук, професор
кафедри радіотехніки та інформаційної безпеки Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
Політанський Леонід Францевич.
 
Офіційні опоненти | доктор технічних наук, професор
Голяка Роман Любомирович,
Національний університет "Львівська політехніка".
доктор технічних наук, професор
Годованюк Василь Миколайович,
директор ВАТ ЦКБ “Ритм”, м. Чернівці.
Провідна установа | Національний технічний університет
“Київський політехнічний інститут”,
кафедра мікроелектроніки
Захист відбудеться “ 29 ” березня 2007 р. о 14 30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К Д.35.052.12 у Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, Львів-13, вул. С.Бандери, 12):
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (м. Львів, вул. Професорська, 1)
Автореферат розіслано “ 28 ” лютого 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Заячук Д.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний стан розвитку науки і техніки визначається рівнем розвитку електронної техніки, зокрема розробкою схемотехнічних засобів сенсорів неелектричних величин. Домінуючу роль у вирішенні цієї проблеми відіграє твердотільна електроніка.
Розвиток твердотільної електроніки здійснюється в напрямку фундаментальних досліджень фізики твердого тіла, фізики напівпровідників та діелектриків, вивчення впливу різних факторів (температури, тиску, електромагнітного поля, оптичного випромінювання тощо) на властивості матеріалів електронної техніки.
На виміри, що виконуються в наукових дослідженнях та виробництві, приходиться не менше десятої долі суспільної праці. А в багатьох випадках, її частка складає половину всіх затрат. Тому рівень електронної техніки стає одним з найважливіших критеріїв науково-технічного прогресу.
Розвиток сенсорних приладів вимагає електронних засобів вимірювань в напрямку створення систем збору даних та керування, які характеризуються високою здатністю до уніфікації, наявності не тільки вимірювальних, але й керуючих каналів дії на об’єкт дослідження, а також первинних перетворювачів – спеціальних пристроїв, призначених для перетворення неелектричних величин в електричний сигнал. Первинні перетворювачі сумісно із схемами збору даних й керування створюють замкнену гнучку вимірювально-керуючу систему.
Оцінка похибки вимірів в сучасних умовах – задача комплексна і складна. Некоректна оцінка похибки може призвести до великих економічних втрат, а інколи і технічних наслідків, неправильних висновків при наукових дослідженнях та випробуваннях нової техніки.
Розвиток засобів вимірювання фізичних величин неелектричного характеру (довжини, маси, часу, температури, сили світла та ін.) за останні роки все більше наближається до принципового та конструктивного виконання радіовимірювальних приладів: неелектрична величина за допомогою вимірювальних сенсорів перетворюється в електричну і в подальшому процес підсилення, перетворення і реєстрації вимірювальної інформації базується на принципах та методах електронних засобів вимірювання. Це дозволяє автоматизувати процес вимірів, уніфікувати та стандартизувати різні види засобів вимірювань, забезпечити метрологічну, конструктивну, інформаційну, енергетичну та експлуатаційну сумісність засобів вимірювань між собою і з об’єктами вимірів.
Тому розробка електронних схем сенсорів теплових величин є актуальною задачею, вирішення якої напрямлене на прискорення науково-технічного прогресу у всіх напрямках науки, техніки, медицини, екології та інших.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: РОЗРОБКА ЕЛЕКТРОННИХ СХЕМ СЕНСОРІВ ТЕПЛОВИХ ВЕЛИЧИН

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок