Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДГОТОВКА СТУДЕНТІВ ДО СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УМОВАХ СІЛЬСЬКОЇ МІСЦЕВОСТІ

ПІДГОТОВКА СТУДЕНТІВ ДО СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УМОВАХ СІЛЬСЬКОЇ МІСЦЕВОСТІ

Назва:
ПІДГОТОВКА СТУДЕНТІВ ДО СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УМОВАХ СІЛЬСЬКОЇ МІСЦЕВОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,54 KB
Завантажень:
244
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЛУГАНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
МЕЖИРИЦЬКИЙ Олександр Якович
УДК 37. 013.42
ПІДГОТОВКА СТУДЕНТІВ
ДО СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
В УМОВАХ СІЛЬСЬКОЇ МІСЦЕВОСТІ
13.00.05 – соціальна педагогіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України.
Науковий
керівник: доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Курило Віталій Семенович,
Луганський національний педагогічний
університет імені Тараса Шевченка,
ректор.
Офіційні
опоненти: доктор педагогічних наук,
старший науковий співробітник,
Звєрєва Ірина Дмитрівна,
координатор програми Християнського
дитячого фонду (м. Київ);
кандидат педагогічних наук, доцент
Безпалько Ольга Володимирівна,
Національний педагогічний університет
ім. М.П.Драгоманова,
доцент кафедри соціальної педагогіки.
Провідна установа: Запорізький державний університет,
кафедра проблем управління та
соціальної педагогіки, Міністерство
освіти і науки України.
Захист відбудеться 27 листопада 2003р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.053.01 у Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м.Луганськ, вул.Оборонна, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка (91011, м.Луганськ, вул.Оборонна, 2).
Автореферат розісланий 25 жовтня 2003 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л.Бутенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Кардинальне реформування українського суспільства закономірно супроводжується принциповим відновленням усіх соціальних інститутів і систем, у тому числі й системи освіти. Протягом останнього десятиліття для нашої освіти найбільш гострим, найбільш болючим питанням була і є сільська школа, її доля, її становище, її сьогоднішні проблеми. Ці проблеми можна без перебільшення назвати доленосними, глобальними, загальнодержавними, тому що від подальшого розвитку сільської школи багато в чому залежить розвиток самих сіл, доля селянства, темпи і якість соціальних перетворень на селі. Або, якщо замкнути цей ланцюжок взаємозалежностей, навпаки, злидні й безнадійна відсталість нашої держави в цілому.
Логіка такого роду висновків ґрунтується на тому, що сьогодні сільський соціум і сільський житель переживають нелегкі часи. Сільська праця продовжує залишатися мало оплачуваною, важкою й трудомісткою. На селі обмежені можливості в одержанні освітніх, побутових, медичних, культосвітніх послуг. Помітно старіє населення села. Молодь намагається залишити рідні місця. Іншими словами, погіршення економічної ситуації на селі, зміни в господарських відносинах, у сільському соціумі неминуче піддають впливу цих потужних процесів і сільську школу. Можна стверджувати, що виживання й розвиток сільської школи прямо залежить від ефективності та якості соціально-економічних перетворень на селі.
Але, з іншого боку, сама сільська школа за всіх часів вважалася духовним осередком, центром культури на селі. Вона готувала й готує підростаюче покоління до праці й життя на рідній землі. При цьому вона сьогодні не може займатися окремо дітьми, не справляючи педагогічного впливу на навколишнє середовище, на дорослих, на сім’ю, на весь устрій сільського життя. Сільська школа сьогодні повинна об’єктивно стати центром соціально-педагогічної роботи як комплексної служби допомоги дитині, сім’ї й усім жителям села. Це зумовлюється тим, що процес навчання в сільській школі ґрунтується на місцевих історичних, культурних, трудових, морально-етичних, природно-виробничих цінностях, звичаях і традиціях навколишнього середовища. Тільки активна позиція сільської школи у взаємодії із соціальним середовищем призведе до позитивної її зміни, перетворюючи останню в активного учасника соціально-педагогічної діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ПІДГОТОВКА СТУДЕНТІВ ДО СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УМОВАХ СІЛЬСЬКОЇ МІСЦЕВОСТІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок