Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВИЙ ДОРОБОК В.О.КАРАВАЄВА В ГАЛУЗІ ЗООЛОГІЇ ТА ГІДРОБІОЛОГІЇ (кінець ХІХ – перша третина ХХ століть)

НАУКОВИЙ ДОРОБОК В.О.КАРАВАЄВА В ГАЛУЗІ ЗООЛОГІЇ ТА ГІДРОБІОЛОГІЇ (кінець ХІХ – перша третина ХХ століть)

Назва:
НАУКОВИЙ ДОРОБОК В.О.КАРАВАЄВА В ГАЛУЗІ ЗООЛОГІЇ ТА ГІДРОБІОЛОГІЇ (кінець ХІХ – перша третина ХХ століть)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,29 KB
Завантажень:
82
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ДЕРЖАВНА НАУКОВА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКА БІБЛІОТЕКА
КОРМАН Марія Михайлівна
УДК 929:59+574.5/.6 “18/19” Караваєв
НАУКОВИЙ ДОРОБОК В.О.КАРАВАЄВА В ГАЛУЗІ ЗООЛОГІЇ
ТА ГІДРОБІОЛОГІЇ (кінець ХІХ – перша третина ХХ століть)
 
07.00.07 – історія науки і техніки
 
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ - 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Центрі історії аграрної науки Державної наукової сільськогосподарської бібліотеки Української академії аграрних наук
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Пилипчук Олег Ярославович,
Київський університет економіки і технологій транспорту Міністерства
транспорту та зв’язку України, завідувач кафедри екології та безпеки
життєдіяльності
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Михайлюк Віталій Павлович,
Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри всесвітньої історії
кандидат історичних наук, доцент
Глоба Ольга Федорівна,
ДВНЗ „Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет
імені Григорія Сковороди” Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри географії і методики навчання природничим дисциплінам
Провідна установа: Центр досліджень науково-технічного потенціалу та
історії науки імені Г.М.Доброва НАН України, м.Київ
Захист відбудеться 29 червня 2006 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.373.01 Державної наукової сільськогосподарської бібліотеки УААН за адресою: 03680, м. Київ, вул. Героїв Оборони, 10, читальний зал.
З дисертацією можна ознайомитись у Державній науковій сільськогоспо-дарській бібліотеці УААН (03680, м. Київ, вул. Героїв Оборони, 10).
Автореферат розісланий 27 травня 2006 р.
Учений секретар спеціалізованої
вченої ради, кандидат історичних наук,
старший науковий співробітник С.Д. Коваленко


1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вивчаючи історію науки, ми не можемо залишати без уваги надбання минулого. Важко уявити прогресивний розвиток сучасних досягнень без максимального осмислення та оцінки здобутків попередників. Науку минулих століть можна розуміти та оцінювати по-різному. В нашій уяві вона є лабіринтом, в якому переплітаються не лише лінії прогресивних ідей, а й лінії життя багатьох учених, причетних до її зародження, творців її фундаменту.
В процесі розвитку науки завжди наявні характерні риси минулого, тому найважливішими умовами пізнання істини є об’єктивне оцінювання історичної реальності. Взаємозв’язок і взаємодія минулого досвіду та досягнень сучасності, прогресивних ідей минулого та інноваційних технологій сьогодення, історії та теорії – це найважливіша позиція, якою ми керувалися в історико-науковому дослідженні.
Відповідно до цього, одним із основних джерел теорії та історії є вагома наукова спадщина минулого, ретроспективний науковий досвід та ідеї видатних учених. До плеяди таких науковців належить і учень зоолога М. В. Бобрецького – Володимир Опанасович Караваєв (1864-1939). Життя та діяльність цього визначного вченого – надзвичайно яскраве явище у вітчизняній науці. Багато його ідей та помислів і в наші дні звучать по сучасному.
Видатний український науковець В. О. Караваєв віддзеркалював наступність найкращих традицій прогресивної науки XIX ст. Його наукова діяльність охоплює різні галузі біології та виходить за її межі. В. О. Караваєв успішно розробляв питання систематики, фауністики, зоопсихології, ембріології, ентомології, екології тварин, палеонтології та антропології. Помітний внесок він зробив у подальший розвиток гідробіології, у вивчення фауни Чорного моря, у розвиток мірмекології.
Професор В. О. Караваєв є автором фундаментальної двотомної наукової праці “Мурашки України” Караваєв В. О. Фауна родини Formicidae (мурашки) України. (част. I). - К.: АН УРСР, 1934. – 162 с.; Караваєв В.О. Фауна родини Formicidae (мурашки) України (част.II). -К.:АН УРСР, 1936.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: НАУКОВИЙ ДОРОБОК В.О.КАРАВАЄВА В ГАЛУЗІ ЗООЛОГІЇ ТА ГІДРОБІОЛОГІЇ (кінець ХІХ – перша третина ХХ століть)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок