Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> маркетингове забезпечення конкурентоспроможності підприємств споживчої кооперації

маркетингове забезпечення конкурентоспроможності підприємств споживчої кооперації

Назва:
маркетингове забезпечення конкурентоспроможності підприємств споживчої кооперації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,47 KB
Завантажень:
235
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
міністерство освіти і науки україни
Національний університет харчових технологій
Кравчук Галина Олександрівна
УДК 658.012.65:339.138
маркетингове забезпечення
конкурентоспроможності підприємств споживчої кооперації
Спеціальність 08.06.01 – Економіка, організація і управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі маркетингу Львівської комерційної академії Укоопспілки
Науковий керівник - кандидат економічних наук, професор
Скибінський Станіслав Володимирович, Львівська комерційна академія, проректор з науково-педагогічної роботи
Офіційні опоненти - доктор економічних наук, професор
Сологуб Олена Петрівна,
Національний університет харчових технологій, завідувач кафедри маркетингу
кандидат економічних наук, доцент
Бутенко Наталя Василівна,
Київський державний національний університет ім. Т.Г.Шевченка.
Провідна установа - Тернопільська академія
народного господарства МОН України,
кафедра міжнародної економіки, фінансово-кредитних відносин та маркетингу,
м. Тернопіль
Захист відбудеться 29 березня 2005 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.058.01 у Національному університеті харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Володимирська 68, навчальний корпус В, аудиторія В-502.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету харчових технологій: 01033, м. Київ-33, вул. Володимирська 68.
Автореферат розісланий “23”лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.М. Марченко
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Сучасна стратегія розвитку економіки України посилює вагомість пошуку механізмів забезпечення конкурентоспроможності підприємств – головної передумови їх успішного функціонування на ринку. Особливої актуальності ця проблема набуває для підприємств споживчої кооперації, передусім виробників ковбасних виробів. У загальному обсязі виробництва товарів споживчої кооперації ковбасні вироби займають 4,6%. За оцінками експертів у 2003 році витрати сукупного сімейного бюджету на їхню купівлю і споживання коливалися в межах 8-10%. Тому ринок цього товару належить до перспективних. Проте останніми роками на підприємствах споживчої кооперації спостерігаються негативні тенденції. За 1998-2003 роки в Україні обсяги виробництва ковбас збільшилися на 86%, а на підприємствах споживчої кооперації зменшилися на 61,3%. Це наслідок, з одного боку, глибоких трансформаційних процесів, змін ринкового середовища, порушення системи споживання, жорсткої конкуренції, а з другого, – відсутності моніторингу цих змін та маркетингових досліджень споживання, що призвело до деформації кооперативного виробництва та зниження його обсягів. Розв’язання проблеми забезпечення конкурентоспроможності підприємств споживчої кооперації з огляду на це є актуальним. необхідно впроваджувати нові, адекватні ринковому середовищу види і форми маркетингових досліджень та моніторингу конкурентів як основи прийняття маркетингових рішень і забезпечення конкурентоспроможності підприємств.
Вагомий внесок у розробку проблеми функціонування підприємств за концепцією маркетингу, конкурентоспроможності підприємств і товарів внесли науковці Армстронг Г., Вонг В., Голубков Е., Джоббер Д., Котлер Ф., Портер М., Романов А., Фатхудінов А.. однак у їхніх працях не враховано ринкове середовище і особливості розвитку вітчизняного ринку.
У наукових працях вітчизняних вчених Балабанової Л., Войчака А., Герасимчука В., Гончарової Н., Кардаша В., Кредисова А., Крикавського Є., Куденко Н., Кузьміна О., Окландера М., Павленка А., Скибінського С., Сологуб О., Старостіної А. розглядаються теоретичні і прикладні проблеми маркетингу на підприємствах окремих галузей промисловості, секторів економіки і товарних груп. Водночас поза їх увагою залишилися проблеми моніторингу підприємств і виробів конкурентів, забезпечення конкурентоспроможності підприємств споживчої кооперації, які обслуговують близько чверті населення України, причому в регіонах, які не приваблюють приватних підприємців.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: маркетингове забезпечення конкурентоспроможності підприємств споживчої кооперації

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок