Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Товарознавча оцінка порошкових лакофарбових покриттів

Товарознавча оцінка порошкових лакофарбових покриттів

Назва:
Товарознавча оцінка порошкових лакофарбових покриттів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,30 KB
Завантажень:
154
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Київський національний торговельно-економічний університет
Караваєв Тарас Анатолійович
УДК 620.2:667.61
Товарознавча оцінка порошкових лакофарбових покриттів
Спеціальність 05.19.08 – товарознавство промислових товарів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ-2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному торговельно-економічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
Мережко Ніна Василівна
Київський національний торговельно-економічний університет, професор кафедри товарознавства та експертизи непродовольчих товарів | Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Нестеров Владислав Петрович
Українська технологічна академія, президент |
кандидат технічних наук, професор
Лойко Дмитро Петрович
Донецький дер-жавний універ-ситет економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського, завідувач кафедри товарознавства, митної справи та експертизи непро-довольчих товарів | Провідна установа: | Львівська комерційна академія Укоопспілки, кафедра товарознавства непродовольчих товарів, м. Львів |
Захист відбудеться 11 лютого 2005 р. об 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.055.02 при Київському національному торговельно-економічному університеті за адресою: 02156, м. Київ, вул. Кіото, 19.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного торговельно-економічного університету за адресою: 02156, м. Київ, вул. Кіото, 19.
Автореферат розісланий 11 січня 2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є. В. Тищенко


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Сучасний стан розвитку економіки України зумовлює появу низки актуальних проблем, пов’язаних з удосконаленням виробництва та підвищенням рівня екологічної безпеки продукції, зокрема лакофарбових матеріалів, у поєднанні з високими експлуатаційними властивостями покриттів на їх основі.
В теперішній час в усьому світі висуваються дуже високі вимоги до екологічної безпеки лакофарбових товарів. Досить перспективним і актуальним напрямом є збільшення використання лакофарбових композицій, які не містять органічних розчинників, в першу чергу, порошкових фарб.
Виробництво лакофарбових матеріалів посідає особливе місце серед інших хімічних виробництв. Суттєвою відмінністю лакофарбових матеріалів традиційного для ринку України асортименту є вміст у їхньому складі розчинників до 40%, що неминуче призводить до їх емісії при виробництві та нанесенні і забруднення оточуючого середовища. Вирішити цю проблему можна завдяки розширенню виробництва та застосуванню екологічно чистих водоемульсійних і порошкових фарб.
Зростання популярності порошкових фарб пояснюється їх екологічною повноцінністю і привабливістю з точки зору охорони навколишнього середовища, а також високою ефективністю, яка пов’язана з можливістю отримувати при одношаровому нанесенні високоякісні захисно-декоративні покриття з високими корозійною і хімічною стійкістю, передбачуваними фізико-механічними і діелектричними характеристиками.
Порошкові фарби відомі у світі понад 40 років. Останнім часом ці матеріали займають значну частку в асортименті лакофарбової продукції майже в усіх країнах світу. Незважаючи на це, ринок порошкових фарб в Україні почав формуватися на початку 90-х років минулого століття, а активного розвитку набув лише 3-4 роки тому. За останні роки в нашій державі зростання використання порошкових лакофарбових матеріалів складає 10-15% на рік. Такі високі темпи росту можна пояснити зростанням обсягів виробництва вітчизняного устаткування для нанесення порошкових фарб.
Враховуючи сучасні тенденції розвитку ринку порошкових фарб в Україні перспективними і актуальними є товарознавчі дослідження властивостей порошкових лакофарбових матеріалів та покриттів на їх основі, а також розроблення рекомендацій щодо їх поліпшен-ня.
Аналіз галузей застосування порошкових фарб в Україні показав, що переважна більшість фарб даного типу використовується для фарбування металевих поверхонь.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Товарознавча оцінка порошкових лакофарбових покриттів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок