Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА МЕТОДІВ РОЗРАХУНКУ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ РОБОЧОГО ПРОЦЕСУ ЛОПАТЕВИХ НАСОСІВ

РОЗРОБКА МЕТОДІВ РОЗРАХУНКУ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ РОБОЧОГО ПРОЦЕСУ ЛОПАТЕВИХ НАСОСІВ

Назва:
РОЗРОБКА МЕТОДІВ РОЗРАХУНКУ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ РОБОЧОГО ПРОЦЕСУ ЛОПАТЕВИХ НАСОСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,12 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Алексенко Ольга Василівна
УДК 621.65
РОЗРОБКА МЕТОДІВ РОЗРАХУНКУ
ТА ДОСЛІДЖЕННЯ РОБОЧОГО ПРОЦЕСУ ЛОПАТЕВИХ НАСОСІВ
05.05.17 - Гідравлічні машини та гідропневмоагрегати
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Суми – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Сумському державному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - кандидат технічних наук, доцент
Неня Віктор Григорович,
Сумський державний університет,
завідувач кафедри
інформаційних технологій проектування.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Фінкельштейн Зельман Лазаревич,
Донбаський державний технічний університет,
професор кафедри гірничої енергомеханіки
та обладнання;
кандидат технічних наук
Дранковський Віктор Едуардович,
Національний технічний університет
”Харківський політехнічний інститут”,
доцент кафедри гідравлічних машин.
Провідна установа - Національний технічний університет
України "Київський політехнічний інститут", м. Київ.
Захист відбудеться 30 березня 2006 р. о 1000 на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.03 у Сумському державному університеті за адресою: 40007, м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Сумського державного університету (м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2).
Автореферат розісланий 28 лютого 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Савченко Є.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Збереження і подальше підвищення конкурентноспроможності продукції насособудівної галузі України потребує як розробки нового насосного обладнання, так і модернізації існуючих насосних агрегатів шляхом зміни застарілих чи малопрацездатних на перекачуваних середовищах з новими властивостями і складом, їх окремих елементів та вузлів.
При створенні нових насосів гідродинамічного принципу дії під задані умови (робочі параметри, властивості і склад перекачуваного середовища та інше) процес проектування починається з розробки проточної частини насоса. В свою чергу до першого етапу її виконання відноситься вибір конструктивної схеми проточної частини насоса. На сьогодні останній проводиться практично інтуїтивно – базується на власному досвіді відповідного колективу конструкторів. Відсутність об’єктивних механізмів для визначення кількісних критеріїв оптимізації на цьому етапі проектування не дозволяє перевести дану задачу в площину її вирішення шляхом використання сучасної теорії оптимізації. Це знижує якість рішень, які приймаються. Додаткова причина появи похибок при прийнятті подальших необхідних рішеннь традиційним шляхом – не враховується вплив перетоків робочої рідини між проточною частиною (підвід, робоче колесо, відвід) та допоміжним трактом насоса (канали ущільнень, щілини між ротором та корпусом і т.і.). Враховуючи незначні розміри проточної частини відцентрових насосів у порівнянні, наприклад, із енергетичними гідравлічними турбінами, перетоки складають помітну частину витрати робочої рідини через насос і впливають на його характеристики.
Окремою задачею стосовно проектування нових насосів загальнопромислового призначення є необхідність скорочення типорозмірів насосних агрегатів для підвищення серійності їх виробництва при розширенні кількості модифікацій базових конструкцій для задовільнення різноманітних потреб їх споживачів. Вирішення такої задачі можливе шляхом переходу до блочно-модульного конструювання даних насосних агрегатів, включаючи поділ проточної частини насоса на окремі модулі. Остання задача є недостатньо вивченою, в різній мірі у всіх її складових: визначення елементної бази окремих модулів проточної частини, формулювання вимог до параметрів потоку на вході і виході кожного модуля і визначення способу їх забезпечення, врахування впливу тієї чи іншої сукупності модулів на характеристику та працездатність насоса в цілому. Остання складова на сьогодні розв’язується тільки шляхом фізичного експерименту, як правило, на натурних зразках – це потребує великих часових і фінансових витрат.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: РОЗРОБКА МЕТОДІВ РОЗРАХУНКУ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ РОБОЧОГО ПРОЦЕСУ ЛОПАТЕВИХ НАСОСІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок