Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАН МІНЕРАЛЬНОГО ТА ІМУННОГО ДИСБАЛАНСУ ПРИ РІЗНИХ КЛІНІЧНИХ ФОРМАХ НЕГОСПІТАЛЬНИХ ПНЕВМОНІЙ У ДІТЕЙ

СТАН МІНЕРАЛЬНОГО ТА ІМУННОГО ДИСБАЛАНСУ ПРИ РІЗНИХ КЛІНІЧНИХ ФОРМАХ НЕГОСПІТАЛЬНИХ ПНЕВМОНІЙ У ДІТЕЙ

Назва:
СТАН МІНЕРАЛЬНОГО ТА ІМУННОГО ДИСБАЛАНСУ ПРИ РІЗНИХ КЛІНІЧНИХ ФОРМАХ НЕГОСПІТАЛЬНИХ ПНЕВМОНІЙ У ДІТЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,58 KB
Завантажень:
247
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ О.О. БОГОМОЛЬЦЯ
ГОРБАСЬ ВІКТОРІЯ АНАТОЛІЇВНА
УДК: 616.24-002-098-092.19-053.2
СТАН МІНЕРАЛЬНОГО ТА ІМУННОГО ДИСБАЛАНСУ ПРИ РІЗНИХ КЛІНІЧНИХ ФОРМАХ НЕГОСПІТАЛЬНИХ ПНЕВМОНІЙ У ДІТЕЙ
14.01.10 – педіатрія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
 
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Медичному інституті Сумського державного університету
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор медичних наук, професор
Сміян Олександр Іванович
Медичний інститут Сумського державного університету, завідувач кафедри педіатрії післядипломної освіти з курсами пропедевтичної педіатрії та дитячих інфекцій.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Тяжка Олександра Василівна
Національний медичний університет
ім. О.О.Богомольця, МОЗ України (м. Київ), завідувач кафедри педіатрії № 1;
доктор медичних наук, професор
Квашніна Людмила Вікторівна
Державна установа “Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України” (м. Київ), завідувач відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Захист відбудеться 07.02.2008 р. о 13-30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.003.04 Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця МОЗ України за адресою: 01004, м. Київ, вул. Толстого, 10.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця (03057, м. Київ, вул. Зоологічна,1)
Автореферат розісланий 27.12.2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, професор А.Я.Кузьменко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Хвороби органів дихання є однією із найважливіших проблем у сучасній педіатрії, оскільки до цього часу, незважаючи на існуючі методи профілактики і лікування, вони продовжують займати значну питому вагу та провідне місце у структурі дитячої захворюваності [Височина І.Л., 2006; Campbell P.W., Stokes D.C., 1994; Wang E.L., Long S.S., 1997].
Останніми роками рівень захворюваності на негоспітальну пневмонію (НП) у дитячому віці має тенденцію до зростання [Амосова Є.М., Бойчак М.П., Стефанюк Н.Ф., Сидорова Л.Л., Сяба Н.С., Бутрим А.І., 1998]. Захворюваність на пневмонію серед дітей у віці від 0 до 14 років минулого століття, за останні роки збільшилася майже у 2 рази порівняно з 70-ми роками, при цьому зростання загальної чисельності захворюваності відбувалося за рахунок дітей шкільного віку [Рошаль Л.М., Тамазян Г.В., Фенютна Т.В., Черникова С.М., Власенко Т.Ф., 1999].
За останні роки офіційні статистичні дані та результати спеціальних досліджень свідчать про погіршення стану здоров’я та фізичного розвитку дитячого населення України. Здебільшого це стосується дітей шкільного віку, що обумовлено дією комплексу як медико-біологічних, так і соціальних факторів, пов’язаних з адаптацією дитини до шкільних навантажень. Висока напруженість адаптаційних механізмів у дитячому віці під впливом багатьох стресогенних факторів у значній частині випадків призводить до зриву адаптації та розвитку захворювання [Волосовец А.П., Кривопустов С.П., 2003; Майданник В.Г., 2002; Майданник В.Г., Глєбова Л.П., Сосновська Т.Є., Коваленко Я.Н., 2007; Скальный А.В., Яцык Г.В., Одинаева Н.Д., 2002].
Здоров’я дитини значною мірою залежить від повноцінності імунного захисту, зокрема, високої антиінфекційної резистентності. Система імунітету одна із перших страждає при дії екстримальних факторів природного середовища, а її порушення лежать в основі захворювань, які супроводжуються запальними процесами.
З іншого боку, також важлива роль відводиться підтримці оптимального мінерального балансу. Недостатність мікроелементів (МЕ) небезпечна тим, що клінічно довготривало не проявляється і може призвести до значного порушення обміну речовин.
Усі патологічні стани, в тому числі і НП, тією чи іншою мірою спричинені дефіцитом, надлишком чи дисбалансом біоелементів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: СТАН МІНЕРАЛЬНОГО ТА ІМУННОГО ДИСБАЛАНСУ ПРИ РІЗНИХ КЛІНІЧНИХ ФОРМАХ НЕГОСПІТАЛЬНИХ ПНЕВМОНІЙ У ДІТЕЙ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок