Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ ДЕТЕРМІНАНТ ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ СВІДОМОСТІ

СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ ДЕТЕРМІНАНТ ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ СВІДОМОСТІ

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ ДЕТЕРМІНАНТ ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ СВІДОМОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,63 KB
Завантажень:
54
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
РОМАНОВА ОЛЕНА МИКОЛАЇВНА
УДК 316.4.066 [316.64:504.03]
СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ ДЕТЕРМІНАНТ
ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ СВІДОМОСТІ
Спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Донецьк - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії Донецького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: - доктор філософських наук, професор
ДОДОНОВ Роман Олександрович
завідувач кафедри філософії Донецького національного
технічного університету
Офіційні опоненти: - доктор філософських наук, професор
ХИЛЬКО Микола Іванович
професор кафедри політології Київського
національного університету імені Тараса Шевченка
- кандидат філософських наук,
ДОБРИДЕНЬ Оксана Володимирівна
доцент кафедри філософії, соціології та історії
Дніпропетровського державного аграрного
університету Міністерства аграрної політики України
Провідна установа: Запорізький національний університет
Міністерства освіти і науки України, кафедра філософії
Захист відбудеться 14.06.2007 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.11.051.06 у Донецькому національному університеті за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, головний корпус, кафедра філософії
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24)
Автореферат розісланий 14.05. 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради М.І.Сушинський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Проблема формування екологічної свідомості є однією з центральних проблем екологічного напрямку. Актуальність її дослідження полягає, по-перше, у тому, що екологічна свідомість формується як самостійний духовний феномен, на зміст та форму якого впливають численні “зовнішні” об’єктивні чинники. Сучасний споживацький спосіб відношення людини до природи як до ресурсної бази завів людство у глухий кут. Очевидні прояви екологічної кризи, а саме – деградаційні зміни атмосфери, гідросфери, літосфери, біосфери в цілому – доводять, що існуючі сьогодні економічні, соціальні, політичні, управлінські технології не досягають своєї мети, і стан природного середовища все дедалі погіршується. На порядку денному стоять питання про коригування стану екологічної свідомості та докорінну зміну поведінки людини в межах цивілізації, з чим пов’язуються надії на подолання глобальної екологічної кризи, витоки якої чимало дослідників вбачають в експансії технологій, спрямованих на задоволення всіх людських бажань.
По-друге, актуальність виявлення детермінант формування екологічної свідомості полягає в тому, що зазначена процедура дозволяє не лише краще збагнути сутність досліджуваного духовного феномену, але й запропонувати конкретні соціокультурні механізми його оптимізації.
По-третє, актуальність запропонованої теми обумовлює необхідність постійного звертання та безперервної філософської рефлексії щодо проблеми детермінант формування екологічної свідомості. Разом із тим, переосмислення класичних уявлень про свідомість, зокрема про екологічну свідомість, досить активно стимулює найсучасніші – after-постмодерністські – тенденції розвитку цивілізації.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана відповідно до науково-дослідної тематики, що розроблялась протягом 2003-2006 років на кафедрі філософії Донецького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України, зокрема, теми “Ноосферологія: методологічні та соціально-аксіологічні проблеми аналізу сучасної цивілізації” (Н-11-05).
Ступінь наукового опрацювання проблеми. Дослідження, спрямовані на вивчення екологічної свідомості як сфери суспільної та індивідуальної свідомості, пов’язаної з відображенням взаємовідношень між людиною, суспільством і природою у тій чи іншій формі, знаходження оптимальних форм зазначеної взаємодії, беруть свій початок від давньокитайської, давньоіндійської, давньоіранської і давньогрецької філософії і знаходять своє продовження у працях учених доби Середньовіччя, Відродження, Просвітництва, Нового часу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ ДЕТЕРМІНАНТ ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ СВІДОМОСТІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок