Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВО-ТЕХНІЧНІ ОСНОВИ ВДОСКОНАЛЕННЯ МАЛИХ ХОЛОДИЛЬНИХ МАШИН (АЛЬТЕРНАТИВНІ ХОЛОДОАГЕНТИ, СХЕМНІ РІШЕННЯ)

НАУКОВО-ТЕХНІЧНІ ОСНОВИ ВДОСКОНАЛЕННЯ МАЛИХ ХОЛОДИЛЬНИХ МАШИН (АЛЬТЕРНАТИВНІ ХОЛОДОАГЕНТИ, СХЕМНІ РІШЕННЯ)

Назва:
НАУКОВО-ТЕХНІЧНІ ОСНОВИ ВДОСКОНАЛЕННЯ МАЛИХ ХОЛОДИЛЬНИХ МАШИН (АЛЬТЕРНАТИВНІ ХОЛОДОАГЕНТИ, СХЕМНІ РІШЕННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,69 KB
Завантажень:
420
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
ОДЕСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ ХОЛОДУ
ХМЕЛЬНЮК МИХАЙЛО ГЕОРГІЙОВИЧ
УДК 621.564:641.546.44
НАУКОВО-ТЕХНІЧНІ ОСНОВИ ВДОСКОНАЛЕННЯ
МАЛИХ ХОЛОДИЛЬНИХ МАШИН
(АЛЬТЕРНАТИВНІ ХОЛОДОАГЕНТИ, СХЕМНІ РІШЕННЯ)
Спеціальність 05.05.14 – Холодильна та кріогенна техніка,
системи кондиціонування
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Одеса - 2003
Дисертація є рукопис.
Робота виконана в Одеській державній академії холоду (ОДАХ) Міністерства освіти і науки України
Науковий консультант – заслужений діяч науки і техніки України,
д.т.н., професор Г.К. Лавренченко.
Офіційні опоненти: д.т.н., професор Геллер Володимир Зіновійович,
завідувач кафедрою Одеської національної академії
харчових технологій МОН України;
д.т.н., професор Дорошенко Олександр Вікторович,
директор НВО “Нові технології” Мінагропрому України;
д.т.н., професор Осокін Володимир Васильович,
завідувач кафедрою Донецького державного університету
економіки і торгівлі ім.М.Туган-Барановского МОН України.
Провідна організація: НДІ “Шторм” Міністерства промислової політики України, м.Одеса
Захист дисертації відбудеться “ 24 ” листопада 2003 р. о 11-30 год. в ауд. 108 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.087.01 при Одеській державній академії холоду за адресою: вул. Дворянська, 1/3, м. Одеса, Україна, 65026.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці ОДАХ
Автореферат розіслано 24.11.2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
д.т.н., професор В.І.Мілованов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Малі холодильні машини (МХМ), створенi на основі герметичних компресорів, відносяться до найбільш масової продукції холодильного машинобудування. У їх числі - агрегати побутових холодильників і морозильників, МХМ торгівлі, суспільного харчування і систем кондиціонування повітря. Побутові холодильні прилади щорічно споживають близько 5 млрд. кВтг електроенергії. В Україні експлуатується близько 10 млн. холодильників, що є недостатньо високим показником у порівнянні з розвитими країнами. Прагнення до досягнення світових стандартів веде до збільшення кількості побутових холодильних приладів і агрегатів як за рахунок випуску вітчизняних МХМ, так і холодильного устаткування, що надходить по імпорти. Одночасно змінюється номенклатура МХМ. Так, серед побутових приладів підвищується частка енергоємних багатокамерних холодильників з однокомпресорними агрегатами. Збільшується також кількість МХМ великої холодопродуктивності, використовуваних в інших областях і, як наслідок, росте їхнє загальне енергоспоживання.
У зв'язку з цим серйозною проблемою стає пошук і реалізація науково-обгрунтованих рекомендацій, які знизили б темпи росту енергоспоживання на тлі щорічно зростаючого числа МХМ. Збільшення загального енергоспоживання МХМ у цій ситуації можна стримувати двома способами: по-перше, за рахунок випуску енергоекономічного устаткування; по-друге, організацією такого сервісного обслуговування, при якому буде досягнутий поступовий переклад існуючих МХМ на нові ефективні холодоагенти, альтернативні озоноруйнуючим холодоагентам R12, R22 і R502. Однак такі підходи потребують більш детальної конкретизації та пошуку нових рішень, що можуть дати найбільш істотні результати. У таких дослідженнях і розробках слід враховувати вимоги Монреальського (1987р.) і Кіотського (1997р.) Протоколів, що забороняють застосування озоноруйнуючих речовин і регламентують емісію парникових газів.
Можливе рішення енергетичних і екологічних проблем у побутовій холодильній техніці, як показує аналіз нинішньої ситуації і перспектив розвитку галузі, укрупнено зводиться до наступного:
1. Пошуку ефективних схем і конструкцій однокомпресорних агрегатів двох - і трьохкамерних холодильників, у яких основна втрата від необоротності обумовлена виробництвом холоду при нижчій з температур охолодження.
2. Розробці для сервісу існуючих холодильників бінарних азеотропних холодоагентів, що не поступаються по ефективності R12 і альтернативному холодоагенту R134а, а також сумісних з мінеральними і синтетичними мастилами, що зарекомендували себе у практичній експлуатації.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Реферат на тему: НАУКОВО-ТЕХНІЧНІ ОСНОВИ ВДОСКОНАЛЕННЯ МАЛИХ ХОЛОДИЛЬНИХ МАШИН (АЛЬТЕРНАТИВНІ ХОЛОДОАГЕНТИ, СХЕМНІ РІШЕННЯ)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок