Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИСКУРСИВНІ ОСОБЛИВОСТІ ІНТЕРНЕТ-ПУБЛІКАЦІЙ ДЕБАТІВ БРИТАНСЬКОГО ПАРЛАМЕНТУ

ДИСКУРСИВНІ ОСОБЛИВОСТІ ІНТЕРНЕТ-ПУБЛІКАЦІЙ ДЕБАТІВ БРИТАНСЬКОГО ПАРЛАМЕНТУ

Назва:
ДИСКУРСИВНІ ОСОБЛИВОСТІ ІНТЕРНЕТ-ПУБЛІКАЦІЙ ДЕБАТІВ БРИТАНСЬКОГО ПАРЛАМЕНТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,09 KB
Завантажень:
109
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
РЯБОКОНЬ Ганна Леонідівна
УДК 070+004.738.5+32.001+81’42](410)
ДИСКУРСИВНІ ОСОБЛИВОСТІ
ІНТЕРНЕТ-ПУБЛІКАЦІЙ
ДЕБАТІВ БРИТАНСЬКОГО ПАРЛАМЕНТУ
Cпеціальність 10.01.08 – Журналістика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Львів – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Могилянській школі журналістики Національного університету „Києво-Могилянська академія”.
Науковий керівний: кандидат філологічних наук, доцент
ЗЕРНЕЦЬКИЙ Павло Васильович
Національний університет „Києво-Могилянська академія”,
професор кафедри англійської мови
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
ІВАНОВ Валерій Феліксович,
Інститут журналістики Київського
національного університету імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри організації масовоінформаційної діяльності
кандидат філологічних наук, доцент
СКОВРОНСЬКА Ірина Юріївна,
Львівський юридичний інститут МВС України,
кафедра іноземних мов
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет,
Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться „2” червня 2005 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.35.051.16 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, Львів, вул. Університетська, 1.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий 29 квітня 2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філологічних наук, доцент Т.Я. Лильо
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи обумовлюється необхідністю досліджувати мову засобів масової комунікації (далі – ЗМК) у тісному зв’язку з мовленнєвою діяльністю (далі – МД) її носіїв, яка описується нами в рамках інтернет-опублікованого політичного дискурсу парламентських дебатів Великої Британії. Також актуальним є комунікативно-лінгвістичний опис особливостей цього типу інтернет-публікацій як найновішого засобу розповсюдження інформації, що до цього часу докладно не досліджувався у вітчизняній журналістиці.
У сучасному постіндустріальному інформаційному світі існує загальновизнана в журналістиці тенденція, коли глобальні виробники новин за допомогою когнітивних формул-стереотипів вкладають певний змістовий тип новин у так звані “моделі здорового глузду” адресатів цих новин, перетворюючи їх на “мас-медійні історії” (Д. Грейбер). Перелік основних тем “мас-медійних історій” здебільшого є сталим.
З появою та розвитком Інтернету виникає протилежна глобальна тенденція у висвітленні новин. Головною рисою, яка приваблює його користувачів, переважно є відсутність конвенційного оброблення новин за сталими параметрами ментальних схем їх висвітлення, що характерне для великих виробників новин. Інтернет стає новою інформаційною альтернативою традиційним медіа і поступово починає дестабілізувати домінування в мас-медійному світі великих, глобальних виробників новин.
У світовій і вітчизняній журналістиці відбувається перехід до вивчення характеристик новітніх ЗМК (О. Зернецька, В. Лизанчук, Б. Потятиник, В. Різун, А. Сіленко, Т. Ушакова, Б. Черняков, Ю. Шаповал, В. Шкляр, Дж. Лалл, Б. Мак-Нейр) і їх розвитку в широкому соціолінгвальному контексті функціонування в умовах глобалізації (Т. Лильо, М. Маклюен), створення віртуальної реальності за допомогою ЗМК (Г. Почепцов (мол.), взаємодія ЗМК і влади (Й. Лось, Ю. Фінклер), стратегії/тактики інформаційного впливу на суспільство (М. Скуленко), герменевтичний аспект дослідження текстів ЗМК (С. Квіт, В. Владимиров), специфіка використання мовних засобів у різних ЗМК (О. Пономарів, О. Сербенська, І. Сковронська), контент-аналітичний напрям дослідження текстів ЗМК (В. Іванов, Н. Костенко), а також огляд функціонування ЗМІ в історичному аспекті (В. Демченко, І. Крупський, М. Нечиталюк). Одним з центральних напрямів філологічних, політологічних та соціологічних досліджень у журналістиці став комунікативно-лінгвістичний напрям аналізу діяльності ЗМК (В.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ДИСКУРСИВНІ ОСОБЛИВОСТІ ІНТЕРНЕТ-ПУБЛІКАЦІЙ ДЕБАТІВ БРИТАНСЬКОГО ПАРЛАМЕНТУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок