Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАСТУПНІСТЬ У ЗМІСТІ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ В ШКОЛІ ТА ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ В ПТУ ШВЕЙНОГО ПРОФІЛЮ

НАСТУПНІСТЬ У ЗМІСТІ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ В ШКОЛІ ТА ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ В ПТУ ШВЕЙНОГО ПРОФІЛЮ

Назва:
НАСТУПНІСТЬ У ЗМІСТІ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ В ШКОЛІ ТА ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ В ПТУ ШВЕЙНОГО ПРОФІЛЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,18 KB
Завантажень:
486
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ І ПСИХОЛОГІЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ АКАДЕМІЇ ПЕДАГ
ОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ


ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ І ПСИХОЛОГІЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
Пінаєва Ольга Юріївна
УДК 377: 687
НАСТУПНІСТЬ У ЗМІСТІ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ
В ШКОЛІ ТА ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ В ПТУ
ШВЕЙНОГО ПРОФІЛЮ
13.00.04 - теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник | - доктор педагогічних наук, професор ГУРЕВИЧ Роман Семенович, Вінницький державний педагогічний університет імені М.Коцюбинського, декан педагогічно-індустріального факультету.
Офіційні опоненти: | - доктор педагогічних наук, доцент ГРЕБЕНЮК Георгій Євгенійович, Харківський державний педагогічний університет ім.Г.С.Сковороди, професор кафедри соціальної роботи та правового виховання;
- кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник ДЕНИСЕНКО Людмила Іванівна, Інститут педагогіки АПН України, завідувач лабораторії трудового навчання.
Провідна установа: | - Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, кафедра трудового навчання та креслення, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 26 вересня 2001 р. о 1530 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.451.01 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9, 5-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України (04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9 ) .
Автореферат розіслано “ 20 ” серпня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Цибульська Г.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Соціальні процеси, які відбуваються в Україні, зумовлюють, крім іншого, також і потребу в створенні належних соціально-педагогічних умов для реформування освіти, опрацювання нових підходів і проблем усієї системи технології навчання. Наукове осмислення і практичне розв’язання цих завдань пов’язане з інтеграцією фундаментальної освіти і професійного навчання, їх взаємодією і наступністю.
Увесь комплекс проблем трудового навчання і професійної підготовки на загальнопедагогічному рівні досліджувався у продовж етапів розвитку освіти. Проведений нами аналіз психологічної, педагогічної та науково-методичної літератури, увесь педагогічний досвід переконує в тому, що проблему забезпечення наступності змісту трудового навчання в школі та професійної підготовки в ПТУ ще повною мірою не розв’язано. Неповно осмислені й узагальнені досліджені дидактичні умови наступності у цій сфері. Це спричиняється до серйозних недоліків в навчально-виховній роботі з розглядуваної нами проблеми.
Забезпечення наступності навчання в загальноосвітній школі і ПТУ неможливе без усвідомлення інженерно-педагогічними працівниками професійно-технічних навчальних закладів змісту і структури трудового навчання в школі, щоб пов’язати з ними зміст головних напрямів професійної підготовки учнів, змісту навчання із масових професій. Учителі шкіл, у свою чергу, повинні мати чітке уявлення про зміст загальнотехнічних і спеціальних предметів, виробничого навчання в ПТУ і спрямування на цій основі зусиль викладачів з поліпшення трудової підготовки школярів.
Законами України “Про освіту” (1996 р.), “Про професійно-технічну освіту” (1998 р.), “Про загальну середню освіту” (1999 р.), Концепцією державного стандарту професійно-технічної освіти (1999 р.), Концепцією 12-річної середньої школи (2000 р.), відповідними постановами Кабінету Міністрів України передбачено ступеневу підготовку фахівців, забезпечення наступності в змісті та формах організації навчально-виховного процесу в закладах освіти різних типів, передусім у загальноосвітніх школах і професійно-технічних навчальних закладах.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Реферат на тему: НАСТУПНІСТЬ У ЗМІСТІ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ В ШКОЛІ ТА ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ В ПТУ ШВЕЙНОГО ПРОФІЛЮ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок