Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАСТОСУВАННЯ РЕНТГЕНОФЛУОРЕСЦЕНТНОЇ СПЕКТРОМЕТРІЇ ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ ВАЖКИХ МЕТАЛІВ У ПОВІТРЯНОМУ СЕРЕДОВИЩІ ТА ЇХ РУХОМИХ ФОРМ У ҐРУНТАХ

ЗАСТОСУВАННЯ РЕНТГЕНОФЛУОРЕСЦЕНТНОЇ СПЕКТРОМЕТРІЇ ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ ВАЖКИХ МЕТАЛІВ У ПОВІТРЯНОМУ СЕРЕДОВИЩІ ТА ЇХ РУХОМИХ ФОРМ У ҐРУНТАХ

Назва:
ЗАСТОСУВАННЯ РЕНТГЕНОФЛУОРЕСЦЕНТНОЇ СПЕКТРОМЕТРІЇ ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ ВАЖКИХ МЕТАЛІВ У ПОВІТРЯНОМУ СЕРЕДОВИЩІ ТА ЇХ РУХОМИХ ФОРМ У ҐРУНТАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,93 KB
Завантажень:
435
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ФІЗИКО-ХІМІЧНИЙ ІНСТИТУТ ім. О.В.БОГАТСЬКОГО
Бєліков Костянтин Миколайович
УДК 543.427.4:543.054:543.064
ЗАСТОСУВАННЯ РЕНТГЕНОФЛУОРЕСЦЕНТНОЇ СПЕКТРОМЕТРІЇ ДЛЯ
ВИЗНАЧЕННЯ ВАЖКИХ МЕТАЛІВ У ПОВІТРЯНОМУ СЕРЕДОВИЩІ ТА ЇХ РУХОМИХ ФОРМ У ҐРУНТАХ
02.00.02 – аналітична хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Одеса – 2002


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі аналітичної хімії функціональних матеріалів та об’єктів навколишнього середовища Інституту монокристалів НАН України (м. Харків).
Науковий керівник:
кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник
Шевцов Микола Іванович
Інститут монокристалів НАН України,
старший науковий співробітник відділу аналітичної хімії функціональних матеріалів та об’єктів навколишнього середовища
Офіційні опоненти:
доктор хімічних наук
Мєшкова Світлана Борисівна,
Фізико-хімічний інститут ім. О.В.Богатського
НАН України (м. Одеса)
старший науковий співробітник відділу аналітичної
хімії і фізико-хімії координаційних сполук
доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Карманов Валерій Іванович,
Інститут електрозварювання ім. Є.О.Патона НАН України (м. Київ),
провідний науковий співробітник
Провідна установа: Дніпропетровський державний університет,
кафедра аналітичної хімії
Захист відбудеться "26" березня 2002 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .219.01 при Фізико-хімічному інституті ім. О. В.Богатського НАН України, 65080, м. Одеса, Люстдорфська дорога, 86.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Фізико-хімічного інституту ім. О.В.Богатського НАН України.
Автореферат розісланий "15" лютого 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, к.х.н. Н.О.Назаренко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема забруднення навколишнього середовища продуктами техногенного походження стає все більш актуальною. Особливе значення для оцінки екологічного стану довкілля має ступінь його забруднення токсичними важкими металами. Згідно з дослідженнями останніх років, техногенний потік надходження у навколишнє середовище таких високо-токсичних металів, як кадмій, кобальт, купрум, нікель, меркурій, цинк у багатьох випадках істотно превалює над природним.
Як відомо, домінуючий вплив на хімічні, фізико-хімічні і біохімічні процеси у природному середовищі мають міграційні (лабільні) форми важких металів. Тому для коректної оцінки стану того чи іншого природного об'єкта, розуміння міграційного механізму і встановлення дійсного ступеня токсичності важких металів відомостей про їхній валовий вміст недостатньо.
На цей час кількість робіт, присвячених визначенню металів у водних середовищах, незрівнянно більша за число публікацій із їх визначення у ґрунтах і атмосферному повітрі, а кількість робіт з вивчення лабільних форм існування важких металів у ґрунтах і повітрі дуже обмежена. Відомі методи контролю вмісту міграційних форм важких металів, серед яких переважають методи атомно-абсорбційної спектроскопії, є одно- чи малоелементними.
У той же час рентгенофлуоресцентний метод, який дозволяє проводити експресний багатоелементний аналіз, для вирішення таких задач використовується досить рідко. Основними причинами цього є:
· недостатня чутливість методу, через що для визначення домішок необхідно поєднувати його з попереднім концентруванням;
· присутність у зазначених природних об'єктах великої кількості супутніх компонентів, врахування впливу яких на аналітичні сигнали є досить складною задачею;
· труднощі в одержанні якісних випромінювачів, які забезпечують необхідну відтворюваність результатів аналізу;
· проблема виготовлення й атестації адекватних стандартних зразків складу.
Уявляється актуальним вирішення цих питань з метою розробки наукових основ рентгенофлуоресцентного визначення токсичних домішок у ґрунтах і повітряному середовищі.
Зв'язок роботи з науковими програмами і темами. Дисертаційна робота виконувалася відповідно до тематичних планів науково-дослідних робіт Інституту монокристалів НАН України в межах відомчого замовлення НАН України за наступними темами: 0196V009869 "Розвиток перспективних інструментальних методів аналізу функціональних матеріалів і об'єктів навколишнього середовища", 0195V022069 "Розробка методів аналітичного контролю сировини, продукції й об'єктів навколишнього середовища", а також в межах державної науково-технічної програми ГКНТ України 06.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ЗАСТОСУВАННЯ РЕНТГЕНОФЛУОРЕСЦЕНТНОЇ СПЕКТРОМЕТРІЇ ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ ВАЖКИХ МЕТАЛІВ У ПОВІТРЯНОМУ СЕРЕДОВИЩІ ТА ЇХ РУХОМИХ ФОРМ У ҐРУНТАХ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок