Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЧИСЕЛЬНИЙ РОЗРАХУНОК ТРИВИМІРНИХ ЕЛЕКТРИЧНИХ ПОЛІВ В ПОЛІМЕРНІЙ ІЗОЛЯЦІЇ САМОУТРИМНИХ ІЗОЛЬОВАНИХ ПРОВОДІВ

ЧИСЕЛЬНИЙ РОЗРАХУНОК ТРИВИМІРНИХ ЕЛЕКТРИЧНИХ ПОЛІВ В ПОЛІМЕРНІЙ ІЗОЛЯЦІЇ САМОУТРИМНИХ ІЗОЛЬОВАНИХ ПРОВОДІВ

Назва:
ЧИСЕЛЬНИЙ РОЗРАХУНОК ТРИВИМІРНИХ ЕЛЕКТРИЧНИХ ПОЛІВ В ПОЛІМЕРНІЙ ІЗОЛЯЦІЇ САМОУТРИМНИХ ІЗОЛЬОВАНИХ ПРОВОДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,11 KB
Завантажень:
301
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національний технічний університет України
„Київський політехнічний інститут”
Перетятко Юлія Вікторівна
УДК 621.3.01 : 537.212
ЧИСЕЛЬНИЙ РОЗРАХУНОК ТРИВИМІРНИХ ЕЛЕКТРИЧНИХ ПОЛІВ
В ПОЛІМЕРНІЙ ІЗОЛЯЦІЇ САМОУТРИМНИХ ІЗОЛЬОВАНИХ ПРОВОДІВ
Спеціальність 05.09.05 – теоретична електротехніка
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теоретичної електротехніки Національного технічного університету України „Київський політехнічний інститут” МОН України (м. Київ)
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор, член-кореспондент НАН України Щерба Анатолій Андрійович, Національний технічний університет України „КПІ” МОН України, завідувач кафедри теоретичної електротехніки.
Офіційні опоненти – доктор технічних наук, професор Бржезицький Володимир
Олександрович, Національний технічний університет України „КПІ” МОН України, завідувач кафедри техніки та електрофізики високих напруг.–
кандидат технічних наук, доцент Дубовенко Костянтин Вікторович, Миколаївський навчально-науковий інститут Одеського Національного університету імені І.І.Мечникова, завідувач кафедри обчислювальної техніки та інформаційних технологій.
Захист відбудеться 18 лютого 2008 р. о 15 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.002.06 в Національному технічному університеті України „Київський політехнічний інститут” МОН України за адресою: м.Київ-56, пр. Перемоги,37, корп. №20, ауд. №3. т.241-76-37.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного технічного університету України „КПІ” за вищевказаною адресою.
Автореферат розіслано ”16” січня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.О.Шостак
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з найбільш важливих наукових задач, які вирішуються при розробці нового електроенергетичного, електронного і комунікаційного обладнання, є розрахунок неоднорідних електричних полів (ЕП) в його ізоляції та навколишньому середовищі. Підвищення експлуатаційних напруг та ускладнення електрообладнання збільшує інтенсивність та неоднорідність полів, що може призводити до підвищення їх напруженостей до критичних значень виникнення часткових розрядів, електродендритів та інших електрофізичних процесів, що зменшують її електричну міцність та надійність. Аналіз критичних напруженостей ЕП та руйнівних електрофізичних процесів на фізичних моделях пов’язаний з довготривалими, дорогими і в багатьох випадках неможливими експериментами. Тому розробка ефективних математичних моделей для дослідження розподілу ЕП у неоднорідних середовищах є важливим науковим напрямком теоретичної електротехніки. В цьому напрямку відомі роботи таких вчених, як І.Є.Тамм, А.В.Тозоні, В.Я.Ушаков, А.А.Самарський, А.К.Шидловський, В.Ф.Рєзцов, А.А.Щерба, В.О.Бржезицький, Ю.П.Ємець, Ю.М.Васецький, В.І.Кравченко, В.М.Михайлов, О.Д.Подольцев, О.І.Вовченко, В.В.Рудаков, М.М.Резинкіна, К.В.Дубовенко, L.Dissado, E.Gulski, A.Krivda, G.C.Montanari, P.Morshuis, R.Patsch, A.Taflove та інших.
Сучасні дослідження шляхів підвищення надійності та безпеки експлуатації повітряних ліній електропередачі (ЛЕП) напругою до 35 кВ (особливо при ожеледі, сильному вітру, снігопаді та інших стихійних лихах) обґрунтовують доцільність використання самоутримних ізольованих проводів (СІП) зі зшитою поліетиленовою ізоляцією (ЗПЕІ), яка має високу електричну міцність та низькі електричну проникність, ємнісні втрати, температурну нестабільність та тангенс кута діелектричних втрат. В той же час відомо, що поява в ЗПЕІ провідних гетерогенних неоднорідностей з розмірами понад 50 мкм призводить до такої неоднорідності ЕП, при якій властивості ізоляції можуть різко погіршуватись. За останні роки виявлено, що ЗПЕІ може значно погіршуватись і при відсутності включень з такими розмірами, тому виникла необхідність проведення нових досліджень розподілу ЕП в ЗПЕІ СІП при наявності в ній сукупності гетерогенних мікронеоднорідностей з різними розмірами, характеристиками і просторовим розташуванням.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ЧИСЕЛЬНИЙ РОЗРАХУНОК ТРИВИМІРНИХ ЕЛЕКТРИЧНИХ ПОЛІВ В ПОЛІМЕРНІЙ ІЗОЛЯЦІЇ САМОУТРИМНИХ ІЗОЛЬОВАНИХ ПРОВОДІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок