Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОРПОРАТИВНИЙ СЕКТОР У ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ: ОСОБЛИВОСТІ СТАНОВЛЕННЯ І ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ

КОРПОРАТИВНИЙ СЕКТОР У ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ: ОСОБЛИВОСТІ СТАНОВЛЕННЯ І ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ

Назва:
КОРПОРАТИВНИЙ СЕКТОР У ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ: ОСОБЛИВОСТІ СТАНОВЛЕННЯ І ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,49 KB
Завантажень:
200
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В. Н. КАРАЗІНА
ЄГОРОВА ЮЛІЯ ВАЛЕРІЇВНА
УДК 332.05: 338.81
КОРПОРАТИВНИЙ СЕКТОР У ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ:
ОСОБЛИВОСТІ СТАНОВЛЕННЯ І ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ
Спеціальність 08.01.01 – економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті ім. В. Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий
керівник: – | доктор економічних наук, професор Архієреєв Сергій Ігоревич, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, професор кафедри економічної теорії.
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, доцент Тютюнникова Світлана Володимирівна, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, професор кафедри економічної теорії та економічних методів управління;
кандидат економічних наук, доцент Шкодіна Ірина Віталіївна, Харківський банківський інститут Української академії банківської справи Національного банку України, доцент кафедри економічної теорії;
Провідна
установа: | Одеський державний економічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра загальної економічної теорії, м. Одеса.
Захист відбудеться “24” лютого 2006 року о 14 –00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.01 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61002, м. Харків, вул. Мироносицька, 1, ауд. 4-11.
З дисертацією можна ознайомитись в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна, 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розіслано “20”січня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Соболєв В. М.
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Питання становлення й розвитку корпоративного сектора в трансформаційній економіці є одним з головних для усвідомлення його ролі в розвитку ринкових відносин. Дослідження його являє собою складний процес, який охоплює питання методологїі, теорїі та практики економічного розвитку як країн з функціонуючою ринковою системою, так і з перехідною економікою.
Корпоративний сектор є однією з найважливіших складових інституційної структури економіки, без ефективного функціонування якої неможливо собі уявити подальший розвиток ринкових відносин в Україні. Економічне зростання в нашій країні безпосередньо залежить від стану корпоративного сектора в цілому і діяльності його суб’єктів, оскільки він здатний залучати інвестиційні ресурси, що необхідні для удосконалення структури виробництва й економіки. Відомо, що в розвинутих країнах корпоративний сектор відіграє важливу роль у підвищенні темпів економічного зростання. Вивчення даної проблематики є необхідним для підвищення ефективності капітальних вкладень у підприємства з метою забезпечення подальшого розвитку ринкових процесів.
Актуальність наукової розробки даної теми для України сьогодні визначається такими чинниками. По-перше, забезпечення економічного зростання в умовах переходу до ринкової економіки неможливе без залучення необхідних інвестицій і стимулювання їх зростання; по-друге, стабільний економічний розвиток трансформаційної економіки залежить від адекватної системи корпоративного управління, яка формує економічні, правові й соціальні передумови, необхідні для залучення капіталів в економіку; по-третє, з метою побудови власної моделі корпоративного сектора з урахуванням специфіки економічного розвитку України необхідним є виявлення особливостей його становлення в трансформаційній економіці та визначення тенденцій подальшого розвитку; по-четверте, підвищення ефективності функціонування корпоративного сектора зумовлює необхідність гармонізації інтересів і взаємовідносин його учасників, а також механізмів, які регулюють ці взаємовідносини; по-п’яте, узгодження вже набутого досвіду функціонування корпорацій у трансформаційній економіці з тенденціями цивілізаційного розвитку вимагає дослідження сутності й еволюції корпорацій з урахуванням чинників зовнішнього і внутрішнього середовища; по-шосте, трансформаційна економіка породжує особливий характер відносин у корпоративному секторі і протиріч щодо його розвитку, які потребують свого додаткового дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: КОРПОРАТИВНИЙ СЕКТОР У ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ: ОСОБЛИВОСТІ СТАНОВЛЕННЯ І ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок