Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ДО ОРГАНІЗАЦІЇ ХУДОЖНЬО-ТЕХНІЧНОЇ ТВОРЧОСТІ УЧНІВ

ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ДО ОРГАНІЗАЦІЇ ХУДОЖНЬО-ТЕХНІЧНОЇ ТВОРЧОСТІ УЧНІВ

Назва:
ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ДО ОРГАНІЗАЦІЇ ХУДОЖНЬО-ТЕХНІЧНОЇ ТВОРЧОСТІ УЧНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,86 KB
Завантажень:
139
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЖИТОМИРСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
Колесник Наталія Євгенівна
УДК 378:373.31+372.874
 
ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ
ДО ОРГАНІЗАЦІЇ ХУДОЖНЬО-ТЕХНІЧНОЇ ТВОРЧОСТІ УЧНІВ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Житомир – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Житомирському державному університеті імені Івана Франка, Міністерство освіти і науки України, м. Житомир.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Вітвицька Світлана Сергіївна,
Житомирський державний університет імені Івана Франка,
професор кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Хомич Лідія Олексіївна,
Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України,
завідувач відділу проблем виховання у професійно-технічних навчальних закладах, м. Київ;
кандидат педагогічних наук, доцент
Тименко Володимир Петрович,
Інститут педагогіки АПН України, старший науковий співробітник лабораторії трудової підготовки і політехнічної творчості, м. Київ.
Провідна установа: Вінницький державний педагогічний університет
імені Михайла Коцюбинського, кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м. Вінниця.
Захист відбудеться 20 лютого 2007 р. об 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 14.053.01 у Житомирському державному університеті імені Івана Франка за адресою: 10008, м. Житомир, вул. Велика Бердичівська, 40, 2-й поверх, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Житомирського державного університету імені Івана Франка (10008, м. Житомир, вул. Велика Бердичівська, 40).
Автореферат розісланий 19 січня 2007 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Н.А. Сейко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Одним із провідних напрямів реформування системи національної освіти є гуманізація навчально-виховного процесу, яка передбачає підготовку майбутнього вчителя початкових класів до організації художньо-технічної творчості учнів, оволодіння ним сучасними технологіями формування творчої особистості школяра.
Згідно з державними документами (Законом України „Про вищу освіту”, Державним стандартом початкової загальної освіти, Державною програмою „Вчитель”, Державною національною програмою ,,Освіта” (,,Україна ХХІ століття”), Національною доктриною розвитку освіти України у ХХІ столітті) у процесі навчання учні початкових класів мають прилучитися до різних видів українського мистецтва, розмаїття його жанрів і стилів, вітчизняної та світової культури у контексті світових культуротворчих процесів. Вихідні концептуальні ідеї щодо підготовки освіченого, творчого фахівця, зорієнтованого на особистісний та професійний саморозвиток, визначені „Концепцією естетичного виховання молоді в умовах відродження української національної культури”, Комплексною програмою пошуку навчання і виховання обдарованих дітей та молоді „Творча обдарованість”.
Підготовка майбутнього вчителя початкових класів має бути спрямована на активний пошук інноваційних форм, методів, які стимулюють розвиток інтелектуальних сил, ініціативи, творчого потенціалу особистості.
Доцільність дослідження випливає з його спрямованості на розв’язання суперечностей між сучасними потребами шкільної практики та недостатнім рівнем підготовки спеціаліста до здійснення художньо-технічної освіти у початковій школі, зокрема:
- між державними вимогами підготовки майбутніх учителів початкових класів щодо організації художньо-технічної творчості учнів та реальним станом їх підготовки;
- між потребою оновлення змісту художньої праці, трудового навчання й образотворчого мистецтва у початковій школі та недостатнім науково-методичним забезпеченням їх викладання у вищій школі;
- між реально існуючими технологіями підготовки у вищих навчальних закладах, зокрема університетах, і необхідністю впровадження інтерактивних методів навчання.
В історичній ретроспективі позитивну роль художньої творчості у навчально-виховному процесі відзначали зарубіжні педагоги: Вітторіно да Фельтре, Т.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ДО ОРГАНІЗАЦІЇ ХУДОЖНЬО-ТЕХНІЧНОЇ ТВОРЧОСТІ УЧНІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок