Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОТОДІЕЛЕКТРИЧНИЙ ЕФЕКТ У МОЛІБДАТІ СВИНЦЮ PbMoO4

ФОТОДІЕЛЕКТРИЧНИЙ ЕФЕКТ У МОЛІБДАТІ СВИНЦЮ PbMoO4

Назва:
ФОТОДІЕЛЕКТРИЧНИЙ ЕФЕКТ У МОЛІБДАТІ СВИНЦЮ PbMoO4
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,67 KB
Завантажень:
328
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БАЛАСМЕ ЗІЯД ХАСАН МОХАМЄД
УДК 537.226.4
ФОТОДІЕЛЕКТРИЧНИЙ ЕФЕКТ
У МОЛІБДАТІ СВИНЦЮ PbMoO4
01.04.07 – фізика твердого тіла
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Дніпропетровськ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Дніпропетровському національному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Кудзін Аркадій Юрійович, професор кафедри
“Фізики твердого тіла”,
Дніпропетровський національний університет
м. Дніпропетровськ
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Черненко Іван Михайлович, професор кафедри
“Радіоелектроніки”,
Дніпропетровський національний університет
м. Дніпропетровськ
доктор фізико-математичних наук, професор
Грабар Олександр Олексійович, професор кафедри
“Напівпровідників”,
Ужгородський національний університет
м. Ужгород
Провідна установа: Інститут фізики НАН України, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться “ 23 ” вересня 2005 р. о 14 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.02 при Дніпропетровському національному університеті, 49625 м. Дніпропетровськ, вул. Наукова, 13.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського
національного університету.
Автореферат розісланий “ 10 ” серпня 2005р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Спиридонова І.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Потреба у розв'язуванні різноманітних технічних задач приводить до необхідності розробки нових принципів функціонування приладів і нових матеріалів, що забезпечують оптимальний режим їхньої роботи. Наряду з пошуком нових ефективних матеріалів, протягом декількох десятиліть йде активна розробка способів модифікації властивостей відомих сполук шляхом їхнього легування різними домішками та зовнішніми впливами. Велика увага приділяється розробці методів одержання досконалих кристалів шляхом оптимізації технології вирощування. Успіх цих робот залежить від вивчення фундаментальних властивостей матеріалів. Усе це робить дослідження властивостей кристалів активних діелектриків актуальною задачею фізики твердого тіла.
Цікавою і порівняно маловивченою групою кристалів активних діелектриків є кристали зі структурою шеєліта (CaWO4). Це численна група кристалів, серед яких знаходяться кристали молібдату та вольфрамату свинцю (PbMоO4, PbWO4). Традиційною областю застосування кристалів молібдату свинцю є акустооптика, а кристалів вольфрамату свинцю – сцинтиляційні лічильники випромінювань. В останні роки з'явився ряд нових цікавих застосувань кристалів шеєлітів. Наприклад, в лазерах, що працюють на принципі раманівського розсіювання світла і в люмінесцентних болометрах, функціонування яких засновано на комбінації люмінесцентних і акустооптичних властивостей кристалів молібдату свинцю. Кристали використовуються також в тонких фізичних експериментах для вивчення інтерференції акустичних хвиль гіперзвукового діапазону.
Фізичні властивості, а отже, і можливість ефективного використання кристалів складних оксидів визначається їхньою досконалістю, що залежить від багатьох факторів, але, у першу чергу, від якості вихідної сировини, режиму вирощування та інших особливостей технології виготовлення і наступної обробки кристалів. Щодо PbMo(W)О4, то різна пружність парів окислів свинцю і молібдену (вольфраму) приводить до великої кількості власних дефектів типу вакансій та їх асоциатів. Крім того, існування в системах PbО-MoО3 (PbO-WO3) з'єднань з різним співвідношенням свинцю і молібдену створює можливість виділення включень складних оксидів.
Проблемі зв'язку фізичних властивостей кристалів вольфрамату і молібдату свинцю з їхньою реальною структурою приділяється багато уваги, однак велика кількість питань потребує подальшого дослідження. Зокрема, не вивчені властивості, що визначаються електронною підсистемою. Кристалам шеєлітів притаманні фотолюмінесценція та фотопровідність. Ці властивості пов’язані зі збудженням носіїв заряду.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: ФОТОДІЕЛЕКТРИЧНИЙ ЕФЕКТ У МОЛІБДАТІ СВИНЦЮ PbMoO4

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок