Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКО-ГОРМОНАЛЬНІ АСПЕКТИ ДІАГНОСТИКИ ХРОНІЧНОГО БЕЗКАМЯНОГО ХОЛЕЦИСТИТУ ТА ОБҐРУНТУВАННЯ ЙОГО ЛІКУВАННЯ

КЛІНІКО-ГОРМОНАЛЬНІ АСПЕКТИ ДІАГНОСТИКИ ХРОНІЧНОГО БЕЗКАМЯНОГО ХОЛЕЦИСТИТУ ТА ОБҐРУНТУВАННЯ ЙОГО ЛІКУВАННЯ

Назва:
КЛІНІКО-ГОРМОНАЛЬНІ АСПЕКТИ ДІАГНОСТИКИ ХРОНІЧНОГО БЕЗКАМЯНОГО ХОЛЕЦИСТИТУ ТА ОБҐРУНТУВАННЯ ЙОГО ЛІКУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,09 KB
Завантажень:
174
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВОВК КІРА ВІТАЛІЇВНА
УДК 616.366-002-036.12-07:612.018-08-035
КЛІНІКО-ГОРМОНАЛЬНІ АСПЕКТИ ДІАГНОСТИКИ ХРОНІЧНОГО БЕЗКАМЯНОГО ХОЛЕЦИСТИТУ ТА ОБҐРУНТУВАННЯ ЙОГО ЛІКУВАННЯ
14.01.02 – внутрішні хвороби
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Харківському державному медичному університеті МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор,
заслужений діяч науки та техніки України,
ХВОРОСТІНКА Володимир Миколайович,
Харківський державний медичний університет
МОЗ України, завідувач кафедри факультетської терапії
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
ФАДЄЄНКО Галина Дмитріївна,
Інститут терапії АМН України м. Харків, провідний
науковий співробітник відділу гастроентерології
доктор медичних наук, професор
ОПАРІН Анатолій Георгійович,
Харківська медична академія післядипломної освіти
МОЗ України, завідувач кафедри терапії та клінічної
фармакології
Провідна установа: Дніпропетровська державна медична академія
МОЗ України, кафедра госпітальної терапії № 1
та профпатології ДДМА
 
Захист відбудеться “9” жовтня 2003 р. о 13.30 р.годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.64.600.04 при Харківському державному медичному університеті МОЗ України (61022, м. Харків, пр. Леніна, 4).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Харківського державного медичного університету (61022, м. Харків, пр. Леніна, 4).
Автореферат розіслано “4” вересня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук, доцент Овчаренко Л.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Хронічний безкамяний холецистит (ХБХ) є одним із найбільш поширених захворювань органів травлення Пелещук О.П., 1995; Філіппов Ю.О., 2001. ХБХ уражає переважно осіб активного працездатного віку, нерідко призводить до тривалої та стійкої втрати працездатності, що дає підставу вважати дане захворювання не тільки медичною, але й соціальною проблемою (Галлінер Ю.І., 1996; Аннаєв А.А., 1997).
ХБХ патогенетично тісно пов'язаний з жовчнокамяною хворобою (ЖКХ). Різні варіанти як консервативного, так і оперативного лікування ЖКХ до цього часу часто не дають позитивних і стійких результатів (Іванова Т.В., 1995; Marzolo M.P., 1993). Виходячи з цього, можна вважати, що проблема ефективного лікування ХБХ є методом профілактики ЖКХ (Галкін В.О., 2001).
Дослідженнями останніх років виявлено, що важливу роль у розвитку ХБХ і ЖКХ відіграють нейроендокринні порушення, які, з одного боку, викликають розвиток дискінезій жовчовивідної системи, а з іншого – сприяють застою жовчі та дистрофічним змінам стінки жовчного міхура (ЖМ) (Parkman H.P., 1999). Причиною дискінезій ЖМ та жовчовивідних шляхів є порушення координації нейрогормональних механізмів регуляції (Lilja P., 1992). З’ясування конкретних нейрогормональних механізмів формування дискінетичних варіантів ХБХ є надзвичайно важливим.
До сьогодні не достатньо вивчені ендокринні механізми розвитку патологічного процесу при ХБХ з урахуванням характеру порушення моторики біліарного тракту, вираження запалених і метаболічних змін. Вивчення гормонального статусу у хворих на ХБХ має не тільки теоретичну, але й практичну цінність, тому що дозволяє розробити додаткові методи діагностики, прогнозувати перебіг патологічного процесу та підвищити ефективність лікувальних заходів.
Зв'язок роботи з науковими програмами і темами. Дисертація, виконана в рамках наукової програми “Гастроентерологія” Харківського державного медичного університету, є фрагментом комплексної НДР кафедри факультетської терапії за темою: “Особливості порушень клітинно-молекулярних і гормональних механізмів при різних варіантах перебігу хронічного безкам’яного холециститу в динаміці лікування” (№ 0101U001912). Автором проведено вивчення гормональних особливостей хворих на ХБХ у динаміці лікування. Робота виконана на базі гастроентерологічного відділення Харківської обласної клінічної лікарні.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: КЛІНІКО-ГОРМОНАЛЬНІ АСПЕКТИ ДІАГНОСТИКИ ХРОНІЧНОГО БЕЗКАМЯНОГО ХОЛЕЦИСТИТУ ТА ОБҐРУНТУВАННЯ ЙОГО ЛІКУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок