Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ НАГРІВУ ДУТТЯ У ДОМЕННИХ ПОВІТРОНАГРІВНИКАХ З МЕТОЮ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ

УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ НАГРІВУ ДУТТЯ У ДОМЕННИХ ПОВІТРОНАГРІВНИКАХ З МЕТОЮ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ / сторінка 11

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ НАГРІВУ ДУТТЯ У ДОМЕННИХ ПОВІТРОНАГРІВНИКАХ З МЕТОЮ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,17 KB
Завантажень:
361
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 

Статистична обробка даних 196 повітронагрівників галузі показала, що середній термін служби насадки складає 10,80, а камери спалення – 7,96 років внутрішньої та 8,80 років винесеної. Визначено основні причини низької стійкості кладки внутрішньої камери спалення. Виконано розрахунки для визначення впливу різних параметрів на стійкість її кладки. При збільшенні температури під куполом на 50С (з 1350 до 1400С) деформація повзучості вогнетривів МКП-72 зростає практично у 4-и рази. При зменшенні висоти насадки на 10%, за рахунок підвищення питомої поверхні її нагріву, деформація повзучості знижується тільки на 6%.
Для поліпшення умов служби вогнетривів у камері спалення розроблено декілька нових способів опалення повітронагрівників з використанням двостадійного (нестехіометричного) спалення палива, коли коефіцієнт витрати повітря на першому ступені n 1 та n 1. Розрахунки показали, що використання цих способів призводить до зниження температур у нижній зоні камери спалення, де навантаження на кладку максимальне, з 1350-1400С до 1050-1150С, що забезпечує надійну стійкість кладки з вогнетривів МКП-72. Виконані дослідження двостадійного спалення газу на дослідному стенді пічної зали кафедри ТЕМП НМетАУ, згідно з яким при n = 0,8 на першому ступені і температурі у робочому просторі 1380С концентрація оксидів азоту (NOx) знизилась з 378 (при стехіометричному спаленні) до 249 мг/м3.
Багаторічний дослід експлуатації повітронагрівників з винесеною камерою спалення виявив задовільну стійкість їх кладки. Заміна повітронагрівників з внутрішньою камерою спалення на винесену на багатьох підприємствах неможлива бо відсутня вільна площа. Розроблені новий спосіб модернізації повітронагрівника та його конструкція з винесеним керамічним пальником, що дозволяє реконструювати існуючі апарати з внутрішньою камерою спалення у період їх ремонту.
Режим сушіння та розігріву динасових повітронагрівників суттєво впливає на їх термін служби. Здійснення з достатньою точністю розрахунків розподілу температур по товщині кладки та напруг в кожухі є неможливим, бо складно урахувати наявність та зміну температурних швів у кладці у вигляді порожнин та вигораючих прокладок, зміну теплофізичних властивостей матеріалів, випарювання та конденсацію водяної пари.
Виконані промислово-експериментальні дослідження температурно-напру-женого стану повітронагрівника МК ім. Дзержинського у період його сушіння, розігріву та перших діб експлуатації. При цьому використано розроблений спосіб розігріву кладки. При досягненні температури під куполом 860-880С повітронагрівник у три етапи заповнюють холодним дуттям через кожні 40-60С. Параметри тиску дуття та термін витримки відповідно такі: 0,04-0,06 МПа – 8 хв.; 0,12-0,16 МПа – 9-12 хв.; 0,16-0,4 МПА – 19-22 хв. Результати досліджень показали, що швидкість нагріву динасової кладки не перевершувала припустимої. Після закінчення розігріву повітронагрівника (26 діб) температура шарів кладки та напруга у кожухі не стабілізувалися, а це сталося тільки після 16 діб експлуатації (рис. 3). Таким чином, у перші доби експлуатації повітронагрівників забороняється різко змінювати їх теплові режими. Розрахункові значення температур по товщині кладки відрізняються від експериментальних, особливо до температур під куполом 1150С, що пояснюється зміною теплофізичних властивостей компенсаційних плит при їх стисненні та зменшенням розмірів температурних швів. Однією з особливостей результатів досліджень була відсутність екстремально значних напруг у кожухі, що пов'язано з застосуванням нового способу розігріву та використанням у кладці стін муліто-кремнеземних компенсаційних плит.
Вологість вогнетривких матеріалів негативно впливає не тільки на процеси сушіння та розігріву, але й на стійкість кладки. У цей період необхідно вивести із повітронагрівника близько 150 тон водяної пари, що спричиняє руйнування та зниження газощільності кладки. Розроблені та впроваджені на МК "Запоріжсталь", "Криворіжсталь", ім. Дзержинського та Єнакіївському металургійному заводі нові режими та пристрої для розігріву кладки повітронагрівників, а на Краматорському металургійному заводі удосконалені окремі їх елементи (купол, штуцер гарячого дуття), що призвело до збільшення їх кампанії на 30-50%.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ НАГРІВУ ДУТТЯ У ДОМЕННИХ ПОВІТРОНАГРІВНИКАХ З МЕТОЮ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок