Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українською реферат: УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ НАГРІВУ ДУТТЯ У ДОМЕННИХ ПОВІТРОНАГРІВНИКАХ З МЕТОЮ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ

УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ НАГРІВУ ДУТТЯ У ДОМЕННИХ ПОВІТРОНАГРІВНИКАХ З МЕТОЮ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ / сторінка 12

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ НАГРІВУ ДУТТЯ У ДОМЕННИХ ПОВІТРОНАГРІВНИКАХ З МЕТОЮ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,17 KB
Завантажень:
361
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 

ЗНИЖЕННЯ ШКІДЛИВИХ ВИКИДІВ У ДОВКІЛЛЯ ПРИ ОПАЛЕННІ ПОВІТРОНАГРІВНИКІВ ТА ВЗЯТТІ ДОМЕННОЇ ПЕЧІ НА "ТЯГУ"
Виконано термодинамічний аналіз формування та поведінки азотомістких сполук у доменній печі. Цими питаннями займались А.Д.Готліб, Ю.С.Юсфін, В.С.Лісин, Л.І.Леонтьєв, В.І.Шатоха, М.А.Гладков, М.І.Ровенський, М.-К.Лу, М.Шнейдер, Ж.Штеймер та інші.
Відомо, що у фурменій зоні доменної печі температура сягає більш ніж 2000С і при цих температурах утворюється значна кількість оксидів азоту, які по аналогії з умовами у повітронагрівниках можуть створювати передумови для утворення міжкристалітної корозії кожуха горна доменної печі. Для визначення умов та напряму протікання реакцій утворення оксидів азоту розраховували значення їх ізобарних термодинамічних потенціалів.
Рис. 3. Зміна температур купола по дійсному (5) і заданому (6) графіках, а також по товщині кладки радіальних стін на відмітці 29,5 м (1-4) - експериментальні і 1'-4' - розрахункові значення температур) при сушінні і розігріві повітронагрівника: 1 - стик ШЛБ-1,0 -ШЛБ-0,6; 2 - стик мати - ШЛБ-0,6; 3 - стик динас - легковаг - мати; 4 - холодна сторона динаса
Аналіз розрахункових даних показав, що за межами фурменної зони та по всій висоті доменної печі відсутні умови для існування оксидів азоту та для утворення міжкристалітного руйнування кожуха доменної печі розглянутого механізму. Цей висновок підтверджується нашими експериментальними дослідженнями.
У доменній печі можуть утворюватися такі азотомісткі сполуки: ціан (діціан), ціаністий водень, ціаніди, родоніди та аміак.
Виконано термодинамічний аналіз формування та поведінки у доменній печі ціанідів з використанням розрахункових значень ізобарних потенціалів та визначенням термодинамічної можливості протікання хімічних реакцій: СО, азот дуття та Na(K); вуглець коксу, азот дуття та Na(K); ціан або діціан та Na(K).
Крім цих реакцій утворення ціанидів можливо також їх утворення за рахунок аміаку та метану, які виділяються під час подальшої термічної обробки коксу у доменній печі. За літературними даними у доменному коксі міститься 1,0-1,4% залишкового азоту та 0,20-0,24% (Na + K). Залишковий азот, який виділився у доменній печі, взаємодіє з вуглецем коксу та метаном, утворюючи ціаністий водень, а потім ціаніди. При цьому можна припустити, що протіканню цих реакцій будуть сприяти і кінетичні фактори, тому що джерелом утворення калію і натрію у доменній плавці є лугові сполуки золи коксу і кокс є джерелом утворення ціаністого водню. Тому протікання реакцій не буде лімітуватися переносом реагуючих речовин.
Такий механізм утворення ціанідів у доменній печі, де вирішальну роль мають елементи коксу, розглядається уперше. Всі автори, які досліджували механізм утворення ціанідів, розглядали їх вплив на процес доменної плавки, взаємодію з вогнетривкою кладкою печі і утворенням гарнісажу. М.І.Ровенський, використовуючи експериментальні дані, вивів емпіричну залежність кількості ціанідів від питомої витрати коксу. Але ця залежність не витікає з його механізму утворення ціанідів, де використовується молекулярний азот (N2) дуття. Якщо урахувати механізм, згідно з яким кокс має залишковий азот (N) та лугові метали, то із збільшенням питомої витрати коксу кількість ціанідів буде збільшуватися. Таким чином, ціаніди можуть утворюватися як у нижній, так і у верхній зоні печі.
Експериментальні дослідження для визначення концентрації азотомістких сполук у горновому та доменному газі показали, що оксиди азоту у цих газах практично відсутні (сліди). У доменному газі знаходяться азотомісткі сполуки (ціаніди, родоніди, аміак) як у газовій, так і у капельній волозі. При використанні переробного чавуну у газовій фазі знаходиться 195-397 мг/м3 аміаку та 2-4 мг/м3 ціанідів і родонідів, а у волозі – 34-136 мг/л аміаку і 18-90 мг/л ціанідів та родонідів; при виробництві ливарного чавуну – 297-528 мг/м3 аміаку, та 3-5 мг/м3 ціанідів та родонідів у газовій фазі, а також 58-255 мг/л аміаку та 20-105 мг/л ціанідів та родонідів у капельній волозі доменного газу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ НАГРІВУ ДУТТЯ У ДОМЕННИХ ПОВІТРОНАГРІВНИКАХ З МЕТОЮ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок