Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українською мовою реферат: УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ НАГРІВУ ДУТТЯ У ДОМЕННИХ ПОВІТРОНАГРІВНИКАХ З МЕТОЮ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ

УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ НАГРІВУ ДУТТЯ У ДОМЕННИХ ПОВІТРОНАГРІВНИКАХ З МЕТОЮ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ / сторінка 14

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ НАГРІВУ ДУТТЯ У ДОМЕННИХ ПОВІТРОНАГРІВНИКАХ З МЕТОЮ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,17 KB
Завантажень:
361
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 

4. Теоретично обгрунтовані та розроблені новий спосіб та конструкція стабілізатора температури дуття (теплового акумулятора) у теплообмінній масі якого використовується плавка речовина (ядро). На основі одержаного аналітичного розв'язання задачі плавління речовини для умов теплового акумулятора визначено залежність динаміки плавління ядра від параметрів теплообміну і вибору теплофізичних властивостей плавкої речовини. Запропоновано метод розрахунку технологічних та конструктивних параметрів теплового акумулятора. Показано, що при цьому зростання температури дуття складає до 75С порівняно з існуючим способом стабілізації температури холодним дуттєм.
5. За допомогою "холодної" моделі повітронагрівника та промислових досліджень установлено кількісну характеристику рівномірністі потоку теплоносіїв по перетину насадки від умов їх уводу. На відміну від розробок ВНДІМТ і Укрдіпромезу, які пропонують збільшити цю рівномірність за рахунок використання різноманітних металевих екранів, нами запропонована нова конструкція піднасадочного пристрою та розроблено новий, змінний у часі, динамічний спосіб подачі холодного дуття у насадку. Цей спосіб випробувано на повітронагрівниках ДГМК "Криворіжсталь", що призвело до збільшення температури дуття на 20С і економії коксу 2,4 кг/т чавуну.
6. При використанні рециркуляції продуктів горіння економія палива досягає 7,5%, температура нагріву дуття збільшується на 15-20С, а шкідливі викиди зменшуються на 40-50%. Розроблено новий спосіб нагріву повітронагрівників, які опалюються природнодоменою сумішшю. При цьому економія природного газу досягає 34%, а зростання температури нагріву дуття – близько 30С. Цей спосіб впроваджено на доменній печі № 3 металургійного заводу ім. Петровського, а для доменної печі № 2 МК ім. Ілліча виконано робоче проектування.
7, Розроблені способи та пристрої для опалення високотемпературних повытронагрівників тільки доменним газом. Для оцінки найкращого варіанта використані критерій мінімуму цільової функції, яка включає вартість витрат доменного газу та повітря, інвестиції і виплату за шкідливі викиди. Крім цього розраховували вартість нагріву 1000 м3 дуття. Кращий з досліджених варіантів виявився, коли tкуп = 1300С, є нагрів компонентів горіння у теплообмінниках з проміжним теплоносієм, а при tкуп = 1450С – нагрів повітря в індивідуальних регенераторах або використання повітронагрівників зупинених доменних печей. При збільшенні температури дуття на 100С (з 1150 до 1250С) вартість нагріву дуття зростає на 15% при відповідній економії питомої витрати коксу.
8. Розроблено декілька нових способів двостадійного спалення палива у повітронагрівниках, що дозволяє знизити температури у нижній частині камери спалення з 1300-1450С до 1050-1150С, де навантаження на кладку максимальне, і, таким чином, збільшити термін її служби. Визначено взаємозв'язок між деформацією повзучості вогнетривів і температурою під куполом, а також навантаженням на них. При збільшенні температури під куполом на 50С (з 1350 до 1400С) деформація повзучості вогнетривів типу МКП-72 зростає практично у 4-и рази, а при зменшенні навантаження на 10% на ці вогнетриви – знижується тільки на 6%.
9. Термін служби повітронагрівників з внутрішньою камерою спалення нижче чим з винесеною. Розроблені новий спосіб модернізації та конструкція повітрорнагрівника з винесеним керамічним пальником, що дозволяє використовувати апарати з внутрішньою камерою горіння у період їх ремонту.
10. Промислово-експериментальні дослідження температурно-напруженого стану повітронагрівника у період сушіння, розігріву та початкового терміну експлуатації показало, що режим розігріву кладки не закінчується після регламентованого періоду, а необхідно додатково ще близько 16 діб для стабілізації температур і напруг. На стійкість кладки негативно впливає її вологість. У період сушіння та розігріву кладки необхідно вивести біля 150 т водяної пари, що приводить до порушення щільності швів між цеглою. Впроваджені розроблені режими та пристрої для розігріву кладки повітронагрівників і їх керамічних пальників, а також удосконалено їх окремі елементи (купол, штуцер гарячого дуття).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ НАГРІВУ ДУТТЯ У ДОМЕННИХ ПОВІТРОНАГРІВНИКАХ З МЕТОЮ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок