Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ НАГРІВУ ДУТТЯ У ДОМЕННИХ ПОВІТРОНАГРІВНИКАХ З МЕТОЮ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ

УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ НАГРІВУ ДУТТЯ У ДОМЕННИХ ПОВІТРОНАГРІВНИКАХ З МЕТОЮ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ / сторінка 5

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ НАГРІВУ ДУТТЯ У ДОМЕННИХ ПОВІТРОНАГРІВНИКАХ З МЕТОЮ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,17 KB
Завантажень:
361
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 

ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ПРОЕКТУВАННЯ СУЧАСНИХ ДОМЕННИХ ПОВІТРОНАГРІВНИКІВ
Науково-методичні основи розрахунку повітронагрівників у сучасних умовах їх експлуатації
Теорією регенерації теплоти та розрахунками повітронагрівників займались Й.Д.Семикін, Е.М.Гольдфарб, С.І.Аверін, Б.О.Левченко, В.М.Кошельник, В.М.Ти-мофеєв, Ф.Р.Шкляр, Ю.Г.Ярошенко, С.Л.Соломенцев, Х.Хаузен, В.Хейліген-штедт, А.Вілмот, Д.Сана та інші.
У роботах ВНДІМТ коефіцієнт теплопередачі у насадці визначається для всієї її висоти як середньозважене значення поверхні нагріву для крайових умов, які мають проміжне значення, обчислюване для умов q = const та tг = const.
Й.Д.Семикін та Е.М.Гольдфарб визначили коефіцієнт теплопередачі насадки як середнє значення для трьох, практично однакових зон при крайових умовах tг = const для верху насадки у період нагріву, а для низу насадки – у період дуття. Для решти насадки приймались умови q = const. При цьому висота зон дії крайових умов не установлювалася. При визначенні витрат палива, продуктів горіння та розподілу температур по висоті насадки не ураховуються втрати теплоти через кладку стін повітронагрівника.
При розрахунках повітронагрівників, як завжди, задають значення температури газів, що входять у насадку (1300-1400С), яке можна забезпечити за рахунок збагачення доменного газу природним, повітря горіння – киснем, або шляхом нагріву компонентів горіння. При цьому необхідно знати зв'язок між температурою газів, що входять у насадку, та теоретичною температурою горіння. У відомому методі цей зв'язок визначають за допомогою пірометричного коефіцієнту, значенням якого задаються (0,90-0,95). При розрахунках кількості природного газу для збагачення доменного цей метод є задовільним, так як у процесі експлуатації повітронагрівників витрати природного газу можна регулювати. Якщо ж розраховувати необхідну температуру нагріву повітря горіння та прийняти мінімальне і максимальне значення пірометричного коефіцієнту (0,90 та 0,95), то ці температури будуть відрізнятися на 22% (550 та 710С), що викличе зміни величини інвестицій на спорудження теплообмінників.
Установлено суттєвий вплив зони дії крайових умов tг = const для верху та низу насадки, втрат теплоти через кладку, коефіцієнту теплопередачі у насадці та кількості зон її розбивки на конструктивні та технологічні параметри повітронагрівників, на базі чого розроблено науково-методичні основи їх розрахунку для сучасних умов експлуатації.
Тепловий баланс для камери спалення та підкупольного простору записували у вигляді:
, (1)
де іпов, іп, - ентальпії повітря, палива та продуктів горіння кДж/м3; - втрати теплоти через кладку, кВт; В – витрата палива, м3/с; - вихід продуктів горіння, м3/м3; Lд – дійсна витрата повітря, м3/м3; Qдис – теплота, яку необхідно витратити на дисоціацію СО2 та Н2О, кДж/м3.
Із цього рівняння можна визначити температуру нагріву повітря (tпов), а якщо прийняти відповідні значення параметрів – розрахувати температури нагріву палива (tп) та газів, що входять у насадку ().
Використовуючи результати розрахунків втрат теплоти через кладку стін та куполу повітронагрівників, а також втрати теплоти за рахунок дисоціації СО2 та Н2О продуктів горіння, установили залежність температури газів, що входять у насадку, від теоретичної температури горіння для існуючих різноманітних конструкцій повітронагрівників (рис. 1).
Рис. 1. Залежність температури газів, що входять у насадку, від теоретичної температури горіння для різних конструкцій повітронагрівників:
1 - з внутрішньою камерою горіння і збільшеною товщиною кладки високотемпературної зони радіальних стін;
2 - з внутрішньою камерою горіння та одинаковим зовнішнім діаметром;
3 - з винесеною камерою горіння.
Експериментальним шляхом визначено взаємозв'язок між температурою газів, що входять у насадку (1300-1450С), та теоретичною температурою горіння для аналізованих конструкцій повітронагрівників при опаленні їх природнодоменною сумішшю (3-5% об. природного газу). Порівняння цих даних з результатами, поданими у графічній формі, показали, що їх розбіжність не перевищує 4%.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ НАГРІВУ ДУТТЯ У ДОМЕННИХ ПОВІТРОНАГРІВНИКАХ З МЕТОЮ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок