Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ НАГРІВУ ДУТТЯ У ДОМЕННИХ ПОВІТРОНАГРІВНИКАХ З МЕТОЮ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ

УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ НАГРІВУ ДУТТЯ У ДОМЕННИХ ПОВІТРОНАГРІВНИКАХ З МЕТОЮ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ / сторінка 7

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ НАГРІВУ ДУТТЯ У ДОМЕННИХ ПОВІТРОНАГРІВНИКАХ З МЕТОЮ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,17 KB
Завантажень:
361
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 

Використовуючи результати розрахунків повітронагрівників з різною поверхнею нагріву, побудували графічну залежність розглянутих витрат від цієї поверхні. Запропоновано графоаналітичний метод визначення оптимальної поверхні нагріву. При цьому розходження двох методів не перевищує 2,8%.
Розрахунки показали, що питома оптимальна поверхня нагріву на 40-50% менше існуючої (24 проти 34-38 м2/м3дутья/хв). Оптимальній поверхні нагріву відповідає середнє значення температур 370-400С на виході з насадки при максимальному значенні 650-700С, що для існуючих конструкцій повітронагрівників є неможливим. У зв'язку з цим, а також з "розмитістю" оптимуму, запропоновано збільшити значення раціональної поверхні нагріву до 29-31 м2/м3дутья/хв. При цьому середня температура димових газів на виході з насадки знизиться до 300-320С. Це дасть змогу не тільки збільшити стійкість піднасадочного пристрою, але й використати теплоту димових газів для нагріву компонентів горіння.
ЕКОНОМІЯ ПРИРОДНОГО ГАЗУ ШЛЯХОМ УТИЛІЗАЦІЇ ТЕПЛОТИ ДИМОВИХ ГАЗІВ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ РЕЖИМІВ ОПАЛЕННЯ ПОВІТРОНАГРІВНИКІВ
З метою економії природного газу запропоновано новий спосіб опалення повітронагрівників природнодоменною сумішшю. При цьому природний і доменний газ подають на кожний повітронагрівник роздільно, а температуру під куполом регулюють не за допомогою надлишкового повітря, а зміною витрати природного газу. Це призводить до зменшення витрат природного газу, а скорочена його витрата замінюється еквівалентною кількістю доменного газу при постійній витраті повітря горіння.
Розрахунки показали, що при цьому витрата доменного газу збільшується на 38-40%, що дозволяє підвищити температуру дуття на 30-34С за рахунок зростання коефіцієнтів тепловіддачі конвекцією у насадці, а економія природного газу може досягати 34%. Впровадження цієї системи на доменній печі металургійного заводу ім. Петровського, де використовується регулювання температури під куполом зміною витрат природного газу, призвело до економії 24-28% природного газу без зниження температури дуття. На МК ім. Ілліча виконано робоче проектування цього способу нагріву для умов повітронагрівників доменної печі № 2.
Розглянуто та проаналізовано 7 варіантів забезпечення температури 1300-1400С під куполом високотемпературних повітронагрівників при опалюванні їх тільки доменним газом: використання технологічного кисню для збагачення повітря горіння; нагрів компонентів горіння до однакової температури; використання частки гарячого дуття для збільшення температури повітря горіння; нагрів доменного газу у теплообмінниках з проміжним теплоносієм; нагрів повітря у рекуператорі, який розміщено у нижній частині насадки; нагрів повітря в автономних регенераторах; використання повітронагрівників зупинених доменних печей для нагріву повітря. Існуючий спосіб використання природнодоменної суміші прийнято як базовий для порівняння з запропонованими варіантами.
Вибір кращого варіанту здійснювали, використовуючи розрахункові значення мінімуму цільової функції (З), яка включає експлуатаційні витрати на паливо та окислювач (Е), інвестиції для впровадження заходів (ІПВ) та зміна суми виплат підприємства за викиди шкідливих речовин (NOx, CO) у довкілля ().
. (13)
Для кожного варіанта розрахували також вартість нагріву 1000 м3 дуття.
При використанні технологічного кисню для забезпечення температури під куполом 1300С необхідно збагачувати ним повітря до 25-27% О2. У зв'зку з тим, що зменшується вихід продуктів горіння, необхідно спалювати додатково 6-8% доменного газу. Більшість доменних печей обладнано подачою кисню до повітродувок. В останні роки значно зменшилось споживання кисню для технологічних потреб і є запаси потужності кисневих блоків. Крім цього, з-за нераціонального використання кисню мають місце його викиди в атмосферу. Запропоновано централізовану та індивідуальну схеми подачі кисню у пальники повітронагрівників, а також варіант використання холодного дуття збагаченого киснем.
Для забезпечення температури під куполом 1300С (1400С) можна нагрівати газ та повітря до температури 150-160 (330-340С).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ НАГРІВУ ДУТТЯ У ДОМЕННИХ ПОВІТРОНАГРІВНИКАХ З МЕТОЮ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок