Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ НАГРІВУ ДУТТЯ У ДОМЕННИХ ПОВІТРОНАГРІВНИКАХ З МЕТОЮ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ

УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ НАГРІВУ ДУТТЯ У ДОМЕННИХ ПОВІТРОНАГРІВНИКАХ З МЕТОЮ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ / сторінка 8

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ НАГРІВУ ДУТТЯ У ДОМЕННИХ ПОВІТРОНАГРІВНИКАХ З МЕТОЮ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,17 KB
Завантажень:
361
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Так як середня температура димових газів у борові складає 250-280С, то у деяких випадках її необхідно збільшувати за рахунок спалення додаткової кількості доменного газу. Для нагріву компонентів горіння розроблена нова децентралізована система теплообмінників з проміжним теплоносієм, яка має переваги у порівнянні з відомою централізованою системою (Японія, Голландія). Укрдіпромез виконав робоче проектування розроблених теплообмінників для умов МК "Запоріжсталь".
Для забезпечення температур під куполом 1300С можна використовувати частку гарячого дуття. Для цього необхідно додатково нагрівати у повітронагрівниках 13-15% дуття, що не завжди можливо ібо недостатня потужність повітродувок.
Значення параметрів теплообміну у нижній частині насадки у 1,4-1,5 разів менше, ніж у решті насадки і біля 30% її висоти використовується для охолодження продуктів горіння. Розроблена нова конструкція повітронагрівника, у якій нижню частину насадки виконано у вигляді рекуператора типу "термоблок" для нагріву повітря горіння до 300-320С, що дозволяє повністю виключити природний газ (tкуп = 1300С).
Температура під куполом 1400С вимагає нагрів повітря горіння до 750С. Розроблено нову конструкцію повітронагрівників з внутрішнею камерою спалення, у нижній частині якої розташовано автономний регенератор. Ця частина камери спалення раніше заповнювалась битою цеглою. Така конструкція повітронагрівників є компактною і її капітальні витрати незначні. Одним із цих варіантів є використання повітронагрівників зупинених доменних печей. У сучасний момент біля 25% доменних печей виведено з експлуатації і більшість повітронагрівників можна використати для нагріву повітря горіння, що дасть змогу повністю виключити природний газ.
Техніко-економічний аналіз розглянутих варіантів опалення повітронагрівників показав, що для температури нагріву дуття до 1150С мінімальні значення цільової функції (З) та вартості 1000 м3 нагрітого дуття має варіант нагріву компонентів горіння у теплообмінниках з проміжним теплоносієм, а при температурі дуття 1250С – нагрів повітря в автономних регенераторах або використання повітронагрівників зупинених доменних печей. При збільшенні температури дуття на 100С (з 1150 до 1250С) вартість нагріву 1000 м3 дуття зростає на 15% при відповідній економії питомої витрати коксу.
ЗНИЖЕННЯ ПИТОМОЇ ВИТРАТИ КОКСУ ШЛЯХОМ ПІДВИЩЕННЯ ТЕМПЕРАТУРИ ДОМЕННОГО ДУТТЯ
Виконано дослідження, пов'язані з підвищенням температури дуття за рахунок збільшення рівномірності розподілу потоку теплоносіїв по поперечному перетину насадки, поліпшення теплообміну у ній та використання теплообмінників для стабілізації температури дуття перед подачою його у доменну піч.
Проблемою підвищення рівномірності розподілу теплоносіїв по перетину насадки займались дослідники ВНДІМТ та Укрдіпромезу, які пропонували для цієї мети збільшити кількість штуцерів подачі дуття і розміщати у піднасадочному просторі металеві екрани.
Метою наших досліджень було підвищення рівномірності потоку теплоносіїв по перетину насадки діючих повітронагрівників. Дослідження на "холодній" моделі (масштаб 1:50) показали, що нерівномірність у період нагріву має максимальне значення (12,7-14,1%) напочатку періоду, а потім вона зменшується до 6,3%. У період дуття ця закономірність приймає протилежний характер і у кінці періоду нерівномірність досягає 16,7%. На відміну від відомих досліджень нами на моделі розглянуто вплив різноманітних способів подачі дуття на середню рівномірність потоку теплоносіїв. Досліджували 12 режимів подачі дуття, які відрізнялись терміном та черговістю подачі дуття через штуцери. Рекомендовано новий динамічний спосіб подачі холодного дуття, який полягає у тому, що спочатку дуття подають через два штуцери почергово, а потім одночасно з однаковою тривалістю, яка дорівнює 0,33 періоду дуття. Цей спосіб було експериментально досліджено на повітронагрівниках ДГМК "Криворіжсталь". Дослідження показали, що середня нерівномірність потоку дуття зменшилась з 14,5 до 6,8%, що привело до збільшення температури гарячого дуття на 20С та економії коксу 2,4 кг/т чавуну.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ НАГРІВУ ДУТТЯ У ДОМЕННИХ ПОВІТРОНАГРІВНИКАХ З МЕТОЮ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок