Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМИ ПРОФІЛАКТИКИ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПРАВОПОРУШЕНЬ НА ТРАНСПОРТІ

ПРОБЛЕМИ ПРОФІЛАКТИКИ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПРАВОПОРУШЕНЬ НА ТРАНСПОРТІ

Назва:
ПРОБЛЕМИ ПРОФІЛАКТИКИ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПРАВОПОРУШЕНЬ НА ТРАНСПОРТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,74 KB
Завантажень:
282
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
МІЛАШЕВИЧ АНДРІЙ ВІКТОРОВИЧ
УДК 342. 95
ПРОБЛЕМИ ПРОФІЛАКТИКИ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПРАВОПОРУШЕНЬ НА ТРАНСПОРТІ
Спеціальність 12.00.07 – теорія управління; адміністративне право і
процес; фінансове право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Ірпінь – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі адміністративного та підприємницького права Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор, дійсний член Академії
правових наук України
Васильєв Анатолій Семенович,
завідувач кафедри адміністративного та підприємницького
права економіко-правового факультету Одеського
національного університету ім. І.І. Мечникова
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, доцент
Пєтков Валерій Петрович
начальник кафедри адміністративного права і
адміністративної діяльності органів внутрішніх справ
Запорізького юридичного інституту МВС України
кандидат юридичних наук, доцент
Шульга Марія Герасимівна
Доцент кафедри адміністративного права
Національної юридичної академії ім. Ярослава Мудрого
Провідна установа: Національна академія внутрішніх справ України
МВС України, м. Київ
Захист відбудеться 07.12.2001 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Академії державної податкової служби України за адресою: Київська обл., м. Ірпінь, вул. К. Маркса 31.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Академії державної податкової служби України за адресою: Київська обл., м. Ірпінь, вул. К. Маркса 31. Автореферат розісланий 05.11.2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради кандидат юридичних наук, доцент
Савченко Леся Анатоліївна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний етап державотворення знаменується наповненням новим змістом правових відносин, які формуються в Україні у різних сферах суспільного життя. Характерною рисою даного процесу є наявність залишків нормативно-правової бази, яка дісталась Україні із часів існування СРСР, але і на сьогоднішній час виступає регулятором суспільних відносин. Особливо це стосується сфери адміністративних правопорушень, де наявність застарілої правової бази і різка зміна процесів, що відбуваються в українському суспільстві (які, фактично, призводять до зменшення життєвого рівня більшості його членів), - у своїй сукупності живлять тенденцію щодо збільшення рівня адміністративних правопорушень.
Особливої уваги ця картина заслуговує в галузі транспорту, який в значній мірі опосередковується правовими нормами з технічним змістом, які часто не сприймаються свідомістю конкретних осіб, що, в свою чергу, робить транспорт особливо вразливим до дій правопорушників.
Така ситуація робить неможливим позитивне функціонування матеріального виробництва як єдиної цілісної системи, поглиблює негативні процеси в самому українському суспільстві і позбавляє Україну можливості швидкої та щільної інтеграції до світової спільноти.
Вирішення цієї проблеми можливе лише при побудові і забезпеченні функціонування механізму відповідного реагування на адміністративні правопорушення на транспорті з метою їх запобігання та нейтралізації. Діяльність цього механізму найбільш доцільно спрямувати на профілактику адміністративних правопорушень в галузі транспорту, бо, очевидно, що саме призначення цієї діяльності спрямоване на недопущення даних проступків. Саме профілактика завдяки своїй “м’якості” і розповсюдженості здатна органічно охопити будь-яку ланку міжлюдських стосунків і усунути своїм впливом адміністративні правопорушення.
Важливість визначення і розкриття змісту профілактики адміністративних правопорушень на транспорті та її якісного нормативно-правового регулювання обумовлюється необхідністю більш повного врахування таких аспектів, які пов’язані, по-перше, із специфікою транспорту та відносин, що відбуваються в процесі транспортування; по-друге, характерними рисами адміністративних правопорушень, які, при певній визначеності і врегульованості є одним з найскладніших явищ суспільного життя; і, по-третє, самим змістом профілактики і її місцем в системі правоохоронної діяльності компетентних органів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ПРОБЛЕМИ ПРОФІЛАКТИКИ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПРАВОПОРУШЕНЬ НА ТРАНСПОРТІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок