Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛІКУВАЛЬНО-ДІАГНОСТИЧНА ТАКТИКА ПРИ МЕХАНІЧНІЙ ЖОВТЯНИЦІ НЕПУХЛИННОГО ПОХОДЖЕННЯ

ЛІКУВАЛЬНО-ДІАГНОСТИЧНА ТАКТИКА ПРИ МЕХАНІЧНІЙ ЖОВТЯНИЦІ НЕПУХЛИННОГО ПОХОДЖЕННЯ

Назва:
ЛІКУВАЛЬНО-ДІАГНОСТИЧНА ТАКТИКА ПРИ МЕХАНІЧНІЙ ЖОВТЯНИЦІ НЕПУХЛИННОГО ПОХОДЖЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,96 KB
Завантажень:
432
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ НЕВІДКЛАДНОЇ І ВІДНОВНОЇ
ХІРУРГІЇ АМН УКРАЇНИ
Бабік Андрій Іванович
УДК 616.36–008.5–15:617-089
ЛІКУВАЛЬНО-ДІАГНОСТИЧНА ТАКТИКА
ПРИ МЕХАНІЧНІЙ ЖОВТЯНИЦІ
НЕПУХЛИННОГО ПОХОДЖЕННЯ
14.01.03 - хірургія
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Донецьк -2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
БОНДАРЕВ Валентин Іванович,
Луганський державний медичний університет,
завідувач кафедри факультетської хірургії.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України,
лауреат Державної премії України,
ЛУПАЛЬЦОВ Володимир Іванович,
Харківський державний медичний університет,
завідувач кафедри хірургічних хвороб
доктор медичних наук, професор
ГРИНЦОВ Олександр Григорович,
Донецький державний медичний університет
ім М.Горького, завідувач кафедри факультетської хірургії №2 імені К.Т.Овнатаняна.
Провідна установа: Інститут загальної та невідкладної хірургії АМН України,
відділ хірургії печінки і позапечінкових жовчних шляхів,
м. Харків.
Захист відбудеться 28.03.2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.559.01 в Інституті невідкладної і відновної хірургії АМН України, (83045, м. Донецьк, Ленінський проспект, 47).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту невідкладної і відновної хірургії АМН України (83045, м. Донецьк, Ленінський проспект, 47).
Автореферат розісланий 26.02.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
ІНВХ АМН України
доктор медичних наук ШТУТІН О.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема діагностики і адекватного хірургічного лікування хворих з механічною жовтяницею непухлинного походження (МЖНП) залишається актуальною у звўязку зі зростаючою кількістю хворих на жовчнокамўяну хворобу (ЖКХ), збільшенням її ускладнених форм (Лупальцов В.І. і співавт., 1996). До нехірургічних стаціонарів госпіталізується 75% хворих з жовтяницею (Пшеничний М.А. і співавт., 1993, Хацко В.В. і співавт., 1998), а невиправдано тривале перебування пацієнтів в них складає в середньому від 4 тижнів до 3 місяців (Пшеничний М.А. і співавт., 1993). Летальність після операцій на висоті МЖНП залишається високою, складаючи, за даними різних авторів, від 3 до 60 % (Лупальцов В.І. і співавт., 1996, Шаповальянц С.Г. і співавт., 1992). Основною причиною смерті хворих є печінкова недостатність (ПН), розвиток якої багато у чому повўязаний із несвоєчасним оперативним втручанням. Більшість запропонованих способів діагностики даної патології грунтується на визначенні концентрації або функціональної активності різних компонентів у сироватці крові, зміна яких, як правило, супроводжує клінічні прояви, що не дозволяє прогнозувати розвиток ПН. Лабораторні тести доволі часто дають суперечливу інформацію і можуть привести до помилкових висновків. В той же час методи інструментальної діагностики не дозволяють вірогідно оцінити морфологічні і біохімічні зміни, хоча вони є високоінформативними в плані виявлення причин МЖНП і рівня оклюзії жовчних шляхів. Практично відсутні роботи, які були б присвячені використанню в оцінці тяжкості ПН у хворих з МЖНП показників ядерно-магнітної релаксометрії (ЯМРМ) плазми крові: спіно-спінового і спіно-решітчастого часу ядерно-магнітної релаксації (ЯМР). Потреба в стандартизації обўєктивних критеріїв оцінки тяжкості стану хворих з МЖНП зумовлена необхідністю ранньої діагностики ПН, яка б забезпечувала своєчасне лікування. В цьому плані здалось перспективним розробити спосіб ранньої об?єктивної оцінки тяжкості ПН у хворих з МЖНП, використовуючи показники ЯМРМ плазми крові, і на цій основі розробити лікувальну програму хворих із зазначеною патологією.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана у відповідності до основного плану науково-дослідницьких робіт Луганського державного медичного університету (ЛДМУ) і є самостійним фрагментом досліджень за темою: "Діагностика і лікування гострого панкреатиту і його ускладнень", № держреєстрації 01.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ЛІКУВАЛЬНО-ДІАГНОСТИЧНА ТАКТИКА ПРИ МЕХАНІЧНІЙ ЖОВТЯНИЦІ НЕПУХЛИННОГО ПОХОДЖЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок