Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> соціокультурні чинники споживання послуг вищої освіти у регіоні

соціокультурні чинники споживання послуг вищої освіти у регіоні

Назва:
соціокультурні чинники споживання послуг вищої освіти у регіоні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,86 KB
Завантажень:
395
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ГУМАНІТАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
“Запорізький інститут державного та муніципального управління”
зоська Яна Володимирівна
УДК 316.74:37(477.64)(043.3)
соціокультурні чинники споживання
послуг вищої освіти у регіоні
22.00.04 – спеціальні та галузеві соціології
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Запоріжжя – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Гуманітарному університеті “Запорізький інститут державного та муніципального управління”.
Науковий керівник:
кандидат історичних наук, доцент
Малахова Жанна Дмитрівна,
Гуманітарний університет “Запорізький інститут
державного та муніципального управління”,
професор кафедри соціології та соціальної роботи.
Офіційні опоненти:
доктор соціологічних наук, професор
Нагорний Борис Григорович,
Східноукраїнський національний університет
ім. Володимира Даля,
завідувач кафедри соціології, м. Луганськ;
кандидат соціологічних наук, доцент
Швець Дмитро Євгенович,
Запорізька державна інженерна академія,
доцент кафедри менеджменту організацій.
Захист відбудеться “01” лютого 2008 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .127.02 при Гуманітарному університеті “Запорізький інститут державного та муніципального управління” за адресою: 69002, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 70–б.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Гуманітарного університету “Запорізький інститут державного та муніципального управління” за адресою: 69002, м. Запоріжжя, вул. Жуковського,  б.
Автореферат розісланий “31” грудня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради С.Л. Катаєв


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вища освіта на сучасному етапі розвитку українського суспільства набула особливого значення, її визначна роль полягає у формуванні соціальної структури суспільства, соціалізації й професійному спрямуванні молоді, відтворенні, збереженні та розвитку інтелекту нації. Зміст і стан вищої освіти, її соціального інституту залежить від соціально-політичної, соціально-економічної, соціокультурної детермінації.
Стрімке зростання цінності вищої освіти, зміни українського суспільства й активне проникнення ринкових відносин у всі сфери соціального життя вимагають нового контексту досліджень соціального інституту вищої освіти. Саме тому в сучасній соціології актуальні наукові дослідження діяльності інституту вищої освіти як ринку послуг, спрямовані на з’ясування соціокультурних передумов здобуття вищої освіти, що безпосередньо пов’язано з ретельним вивченням поведінки споживачів як зовнішнього прояву соціальної діяльності, яка відтворює соціальні стосунки всіх суб’єктів освітнього процесу.
Освіта як соціальний інститут і соціальні аспекти вищої освіти постійно привертали увагу соціологічної професійної спільноти (В. Астахова, І. Гавриленко, В. Городяненко, О. Скідін, П. Куделя, В. Луговий, М. Лукашевич, М. Руткевич, Б. Рубін, В. Шубкін). У вітчизняній соціології було сформовано базис досліджень, присвячених аналізу різноманітних поведінкових рис молоді й студентства (Л. Аза, В. Арбєніна, В. Бакіров, Є. Головаха, С. Макєєв, Б. Нагорний, В. Ніколаєвський, Н. Побєда, Л. Сокурянська, С. Оксамитна, О. Якуба).
Водночас, і до сьогодні, питання вивчення інституту освіти як окремої сфери споживання й діяльності соціальної групи споживачів у ринкових умовах недостатньо розроблені. На тлі здобутків сучасної соціології ринку (В. Радаєв, В. Пилипенко, Є. Суїменко, Є. Сірий) за межами уваги залишено соціальну групу споживачів, соціокультурні умови, що впливають на процес формування діяльності суб’єктів ринку.
Увага до впливу соціальних факторів на процес споживання з боку економічної соціології (В. Радаєв, Т. Заславська, Р. Ривкіна) обмежена аналізом ієрархічної структури споживання. З точки зору вітчизняної соціології споживання В.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: соціокультурні чинники споживання послуг вищої освіти у регіоні

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок