Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КВН ЯК СОЦІОКУЛЬТУРНЕ ЯВИЩЕ: ГЕНЕЗА, ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ, СУЧАСНИЙ СТАН

КВН ЯК СОЦІОКУЛЬТУРНЕ ЯВИЩЕ: ГЕНЕЗА, ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ, СУЧАСНИЙ СТАН

Назва:
КВН ЯК СОЦІОКУЛЬТУРНЕ ЯВИЩЕ: ГЕНЕЗА, ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ, СУЧАСНИЙ СТАН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,99 KB
Завантажень:
188
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
ЯНІШЕВСЬКИЙ Сергій Олександрович
УДК 379.823
КВН ЯК СОЦІОКУЛЬТУРНЕ ЯВИЩЕ:
ГЕНЕЗА, ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ, СУЧАСНИЙ СТАН
17.00.01 – теорія та історія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Київському національному університеті культури і мистецтв Міністерства культури і мистецтв України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор,
Безклубенко Сергій Данилович,
Київський національний університет
культури і мистецтв,
завідувач кафедри теорії та історії культури
 
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Єсипенко Роман Миколайович,
Державна академія керівних кадрів культури і мистецтв, професор кафедри теорії, історії та практики культури
кандидат мистецтвознавства, доцент,
заслужений діяч мистецтв України
Слободян Микола Іванович,
Київський державний університет театру,
кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого,
проректор з наукової, творчої роботи
та міжнародних зв’язків
Провідна установа: Харківська державна академія культури,
кафедра історії та теорії культури.
Захист відбудеться 25 червня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .807.02 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, , ауд. ).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36).
Автореферат розіслано 25 травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В. В. Загуменна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Процес становлення незалежної української держави супроводжується масштабними суспільно-політичними та соціально-економічними трансформаціями. Значних змін при цьому зазнають стереотипи свідомості та поведінки людей, норми і правила їхньої взаємодії, критерії соціальної престижності, ціннісно-нормативні настанови, світоглядні принципи. Істотні зрушення спостерігаються у соціальній стратифікації суспільства.
Такі радикальні зміни, які відбуваються протягом обмеженого (за історичними мірками) проміжку часу, породжують водночас й глибокі кризові явища в економіці, політиці, сфері культури і духовності. У перехідний період у першу чергу ускладнюється завдання підтримання належного ступеня соціальної консолідації, оскільки попередня система ціннісно-нормативного регулювання життя суспільства руйнується, а для утвердження нової потрібен значний час. Негативний вплив згаданих кризових явищ особливо болісно позначається на молоді, яка завжди є однією з найбільш чутливих щодо суспільних змін соціальних груп. У зв’язку з цим надзвичайної гостроти і актуальності набуває одна з фундаментальних суспільних проблем – проблема повноцінної соціалізації молоді, забезпечення дієвості механізмів трансляції і закріплення соціального досвіду, а отже – убезпечення суспільства як цілісності від можливої деградації. Тому неабиякої важливості набуває завдання вироблення ефективної, науково обґрунтованої молодіжної політики, спрямованої на засвоєння молоддю кращих здобутків вітчизняної і світової культури, формування у неї стійких навичок соціально прийнятної поведінки. Очевидно, що успішна реалізація такого складного завдання потребує глибокого вивчення процесів, що відбуваються у молодіжному середовищі, використання поширених у ньому культурних практик.
Сприятливі можливості у цьому зв’язку відкриває феномен КВН (Клуб Веселих і Найкмітливіших) – одне з найбільш помітних і поширених явищ сучасної культури України. Непересічна суспільна цінність КВН визначається тим, що він як дієва, інтелектуально насичена, а не лише суто гедоністична форма дозвілля активізує творчий потенціал особистості, дає простір для її культурного розвитку, сприяє формуванню у неї активної життєвої позиції. Ефективне використання потенціалу феномена КВН неможливе без його наукового осмислення як соціокультурного явища, без дослідження його змістовних особливостей, організаційних форм, внутрішньої логіки та перспектив розвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: КВН ЯК СОЦІОКУЛЬТУРНЕ ЯВИЩЕ: ГЕНЕЗА, ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ, СУЧАСНИЙ СТАН

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок