Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ НЕСИМЕТРІЇ НАПРУГИ ЖИВЛЕННЯ НА ТЕПЛОВИЙ СТАН АСИНХРОННОГО ДВИГУНА У ТРИВАЛИХ ТА ПОВТОРНО-КОРОТКОЧАСНИХ РЕЖИМАХ РОБОТИ

ВПЛИВ НЕСИМЕТРІЇ НАПРУГИ ЖИВЛЕННЯ НА ТЕПЛОВИЙ СТАН АСИНХРОННОГО ДВИГУНА У ТРИВАЛИХ ТА ПОВТОРНО-КОРОТКОЧАСНИХ РЕЖИМАХ РОБОТИ

Назва:
ВПЛИВ НЕСИМЕТРІЇ НАПРУГИ ЖИВЛЕННЯ НА ТЕПЛОВИЙ СТАН АСИНХРОННОГО ДВИГУНА У ТРИВАЛИХ ТА ПОВТОРНО-КОРОТКОЧАСНИХ РЕЖИМАХ РОБОТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,56 KB
Завантажень:
113
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДЕРЖАВНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
«ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ»
Пінчук Ольга Георгіївна
УДК 621.313.333
ВПЛИВ НЕСИМЕТРІЇ НАПРУГИ ЖИВЛЕННЯ НА ТЕПЛОВИЙ СТАН АСИНХРОННОГО ДВИГУНА У ТРИВАЛИХ ТА ПОВТОРНО-КОРОТКОЧАСНИХ РЕЖИМАХ РОБОТИ
Спеціальність 05.09.01 – Електричні машини і апарати
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк - 2008


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Державному вищому навчальному закладі «Донецький національний технічний університет» Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник - доктор технічних наук, професор
Федоров Михайло Михайлович,
Державний вищий навчальний заклад „Донецький національний технічний університет" Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк), завідувач кафедри електромеханіки і ТОЕ.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Лущик В’ячеслав Данилович,
Донбаський державний технічний університет Міністерства освіти
і науки України (м. Алчевськ), завідувач кафедри електричних машин і апаратів;
 
кандидат технічних наук
Конохов Микола Миколайович,
Державний вищий навчальний заклад „Донецький інститут залізничного транспорту Української державної академії залізничного транспорту” Міністерства транспорту та зв’язку України (м. Донецьк), доцент кафедри електротехнічних систем електроспоживання.
Захист дисертації відбудеться 19 червня 2008 р. о 15.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д11.052.02 ДВНЗ „Донецький національний технічний університет” за адресою: Україна, 83001, м. Донецьк, вул. Артема, 58, 8-й навчальний корпус (ауд. 8.210).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ДВНЗ „Донецький національний технічний університет” за адресою: Україна, 83001, м. Донецьк, вул. Артема, 58, 2-й навчальний корпус.
Автореферат розісланий 16 травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д11.052.02
кандидат технічних наук, доцент А.М. Ларін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Асинхронні двигуни (АД) є найбільш розповсюдженим типом електричних машин. На їх частку припадає приблизно 50% електроенергії, що споживається електродвигунами у світі, а АД потужністю до 400 кВт складають 80% від наявного парку електричних машин. Щорічно в Україні пошкоджується 20 - 25% від загальної кількості АД, що спричиняє збитки 1 – 1.5 млрд. грн.
Однією з поширених причин аварійності АД є несиметрія напруги живлення. За даними експериментальних досліджень, які представлені у літературі, до 45% відмов асинхронних електродвигунів пов’язано з порушенням симетрії напруги на затискачах АД. Поява напруги зворотної послідовності призводить до нерівномірного розподілу струмів в обмотках трифазних АД та зростання температур окремих фаз. Найбільш небезпечними виявляються несиметричні режими при зниженні напруги прямої послідовності. В цьому випадку імовірне одночасне зростання струмів прямої та зворотної послідовностей призводить до додаткового нагріву обмоток статора і ротора і в результаті – до можливого пошкодження АД. Вище перераховане свідчить про актуальність дослідження теплового стану АД у тривалих та повторно-короткочасних режимах роботи з метою удосконалення алгоритмів систем контролю теплового стану та підвищення експлуатаційної надійності АД при несиметрії напруги живлення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконано у ДВНЗ «Донецький національний технічний університет» у межах держбюджетної науково-дослідної теми «Удосконалення електромагнітних і теплових моделей електродвигунів в різноманітних режимах роботи та електричних апаратів з безпосередньою дією електромагнітних полів на сипкі феромагнітні матеріали» (номер державної реєстрації 0105U2204, I кв. 2005 – II кв. 2009 рр.). У ролі виконавця розроблено методику прогнозування струмів і температур елементів конструкції обмоток АД при різних характеристиках несиметрії напруги живлення.
Мета і завдання дослідження. Мета дисертаційної роботи – оцінка теплового стану АД у тривалих та повторно-короткочасних режимах роботи при різних параметрах несиметрії напруги живлення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ВПЛИВ НЕСИМЕТРІЇ НАПРУГИ ЖИВЛЕННЯ НА ТЕПЛОВИЙ СТАН АСИНХРОННОГО ДВИГУНА У ТРИВАЛИХ ТА ПОВТОРНО-КОРОТКОЧАСНИХ РЕЖИМАХ РОБОТИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок