Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕХНОЛОГІЯ НАПІВФАБРИКАТУ КІСТКОВОГО ХАРЧОВОГО ТА ПАШТЕТНИХ ПЕЧІНКОВИХ МАС З ЙОГО ВИКОРИСТАННЯМ

ТЕХНОЛОГІЯ НАПІВФАБРИКАТУ КІСТКОВОГО ХАРЧОВОГО ТА ПАШТЕТНИХ ПЕЧІНКОВИХ МАС З ЙОГО ВИКОРИСТАННЯМ

Назва:
ТЕХНОЛОГІЯ НАПІВФАБРИКАТУ КІСТКОВОГО ХАРЧОВОГО ТА ПАШТЕТНИХ ПЕЧІНКОВИХ МАС З ЙОГО ВИКОРИСТАННЯМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,71 KB
Завантажень:
443
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ХАРЧУВАННЯ ТА ТОРГІВЛІ
ПОДВОРЧАН ДМИТРО ЄВГЕНІЙОВИЧ
УДК 637.514.7:664.934:546.41
ТЕХНОЛОГІЯ НАПІВФАБРИКАТУ КІСТКОВОГО ХАРЧОВОГО
ТА ПАШТЕТНИХ ПЕЧІНКОВИХ МАС З ЙОГО ВИКОРИСТАННЯМ
Спеціальність 05.18.16 – технологія продуктів харчування
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному університеті харчування та торгівлі
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат ветеринарних наук, доцент
Головко Микола Павлович,
Харківський державний університет харчування та торгівлі,
доцент кафедри гігієни харчування та мікробіології
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Клименко Михайло Миколайович,
Національний аграрний університет,
професор кафедри переробки продукції тваринництва і рибництва
кандидат технічних наук, доцент
Янчева Марина Олександрівна,
Харківський державний університет харчування та торгівлі,
завідувач кафедри технології м’яса
Захист відбудеться “_30_” ___жовтня__________ 2007 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.088.01 Харківського державного університету харчування та торгівлі за адресою: вул. Клочківська, 333, м. Харків, 61051.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського державного університету харчування та торгівлі за адресою: вул. Клочківська, 333, м. Харків, 61051.
Автореферат розісланий “ 28 ” вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Дубініна А.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Харчування найважливіший чинник, що зумовлює стан здоров'я сучасної людини і впливає на спроможність організму протистояти несприятливим чинникам навколишнього середовища. При цьому дуже важливим є регулярне та повноцінне забезпечення організму всіма необхідними нутрієнтами, в тому числі мінеральними речовинами. Мінерали поряд з білками, жирами, вуглеводами і вітамінами є важливими складовими харчування. Вони приймають участь у всіх процесах, що відбуваються в організмі.
Більшість сучасних харчових продуктів внаслідок рафінування, дистиляції, перекристалізації, консервування та інших технологічних процесів втрачають значну кількість природних біологічно активних речовин (мінералів, вітамінів, харчових волокон тощо). Серед мінеральних елементів одним з найбільш важливих є кальцій.
Спектр повноцінних натуральних традиційних сировинних джерел незамінних нутрієнтів, в тому числі кальцію, обмежений. Єдиним багатим джерелом засвоюваного кальцію у повсякденному харчуванні є молочні продукти. Однак, їхнє споживання останнім часом залишається на невисокому рівні, нездатному задоволити організм необхідною кількістю кальцію. При цьому альтернативних харчових джерел біоорганічних сполук кальцію на ринку продуктів харчування майже не існує, хоча, найбільш доцільним шляхом забезпечення організму людини кальцієм є надходження його з їжею. Кальцій необхідний для побудови кісток, нормального функціонування оболонок клітин, нервово-м’язової активності, серцево-судинної та розумової діяльності людини.
Єдиним альтернативним молоку і молочним продуктам харчовим джерелом біоорганічних сполук кальцію є харчова кістка. Вона накопичується в значній кількості на м’ясопереробних підприємствах і практично не переробляється на продукти харчування, незважаючи на високий вміст поживних речовин – білка, жиру і мінеральних складових у вигляді біоорганічних сполук, серед яких значна кількість припадає на кальцій. Традиційно на потужних підприємствах харчова кістка переробляється на кістковий жир та желатин. У підприємствах ресторанного господарства її використовують для отримання бульйону. Багатий поживними речовинами твердий залишок використовують як корм для худоби або втрачається взагалі. Його використання на харчові цілі обмежено високими показниками міцності.
Вирішенню проблеми подолання дефіциту сполук кальцію в раціоні харчування населення України може сприяти розробка технології харчової добавки на основі твердого залишку харчової кістки.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ТЕХНОЛОГІЯ НАПІВФАБРИКАТУ КІСТКОВОГО ХАРЧОВОГО ТА ПАШТЕТНИХ ПЕЧІНКОВИХ МАС З ЙОГО ВИКОРИСТАННЯМ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок