Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Стратегія і тактика ОУН в українському національно-визвольному русі Західної України в 1929-1935 рр.

Стратегія і тактика ОУН в українському національно-визвольному русі Західної України в 1929-1935 рр.

Назва:
Стратегія і тактика ОУН в українському національно-визвольному русі Західної України в 1929-1935 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,35 KB
Завантажень:
281
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство освіти і науки України
Національний університет "Львівська політехніка"
Юрик Юрій Зеновійович
УДК 94 (477)
Стратегія і тактика ОУН в українському національно-визвольному русі Західної України в 1929-1935 рр.
Спеціальність 20.02.22 – військова історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів-2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України Тернопільського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник |
кандидат історичних наук, доцент
Полянський Олег Арсенович,
Український католицький університет, доцент кафедри історії України
Офіційні опоненти | доктор історичних наук, професор
Плисюк Василь Пилипович,
Львівський державний аграрний університет, завідувач кафедри історії України
кандидат історичних наук, доцент
Комар Володимир Леонович,
Прикарпатський національний університет імені В.Стефаника, доцент кафедри історії слов'ян
Провідна установа |
Інститут історії України НАН України (м.Київ)
Захист відбудеться 18 лютого 2005 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.052.15 у Національному університеті "Львівська політехніка" (79013, м. Львів, вул.С.Бандери,12, корп.4, ауд.204)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" за адресою: 79013, м. Львів, вул. Професорська,1.
Автореферат розісланий 14 січня 2005р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук, доцент В.І. Гусєв
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Впродовж перших років існування незалежної України сформувалися нові концептуальні підходи до вивчення історії державотворення. Особливо це стосується проблеми генези українського націо-нально-визвольного руху, з'ясування його мети та завдань, які в радянський період замовчувались або ж відверто спотворювались. Нині в умовах відрод-жен-ня українських державних традицій ці проблеми отримали можливість бути об'єктивно проаналізованими в площині національних інтересів нашого народу. Особливої актуальності набрала оцінка подій націо-нально-визвольної боротьби українців за державність у середині XX століття. У цьому контексті на увагу істориків заслуговує явище організованого націоналістичного руху – Органі-зація українських націоналістів (ОУН). Ще й досі на загально-державному рівні не створено повноцінної історичної концепції щодо ролі та значення ОУН у процесі українського державотворення. Значним чином цьому перешкоджає сучасна політична кон'юнктура, що виявляється в маніпулюванні різними партійними структурами проблемами, пов'язаними з організованим українсь-ким націоналістичним рухом. Саме невизначенність місця та ролі ОУН у процесі боротьби українського народу за власну державу в середині XX століття не дозволяє скласти повноцінну об'єктивну картину національно-визвольного руху протягом XX століття.
Українські історики, що досліджують новітню історію України, загалом позитивно оцінюють національно-визвольну боротьбу українських націо-налістів. Однак, як правило, розглядають діяльність українських націо-наль-них сил періоду Другої світової війни, часу, коли найбільш реально за сприятливих зовнішніх та внутрішніх обставин могла бути утворена самостійна держава. Період зародження та становлення ОУН у сучасній українській історіографії не набув ще належного висвітлення. Водночас, саме цей період дає змогу найповніше осягнути причини створення Організації українських націоналістів, простежити мету та характер її діяльності, висвітлити стратегічні та тактичні завдання цього руху. Без вивчення перших років існування ОУН неможливо дати комплексну оцінку місця націоналістів у боротьбі за розв'язання питання української державності.
У зв'язку із цим дослідження стратегії і тактики Організації українських націоналістів в українському національному русі у першій половині 30-х років XX століття є важливим та актуальним науковим завданням, оскільки:
по-перше, назріла потреба нових підходів для визначення місця та значення діяльності ОУН у процесі розвитку українського національно-визвольного руху у XX столітті;
по-друге, необхідно науково проаналізувати сили й фактори, які були визначальними у боротьбі за створення незалежної Української держави для того, щоб врахувати їх досвід для подальшого розвитку суспільно-політичних процесів у нашій державі;
по-третє, вивчення цього питання важливе і під кутом зору осмислення проблеми формування українського національного державотворення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Стратегія і тактика ОУН в українському національно-визвольному русі Західної України в 1929-1935 рр.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок