Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> суспільна та територіальна організація сфери послуг регіону в умовах ринкової трансформації (на прикладі вінницької області)

суспільна та територіальна організація сфери послуг регіону в умовах ринкової трансформації (на прикладі вінницької області)

Назва:
суспільна та територіальна організація сфери послуг регіону в умовах ринкової трансформації (на прикладі вінницької області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,93 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
національна академія наук україни
ІНСтитут ГЕографії
Жовнір Світлана Михайлівна
УДК 911.3:338.46(477.44)
суспільна та територіальна організація
сфери послуг регіону в умовах ринкової трансформації
(на прикладі вінницької області)
11.00.02 – економічна та соціальна географія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної і соціальної географії Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник | доктор географічних наук, професор
Топчієв Олександр Григорович,
Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова, завідувач кафедри економічної і соціальної географії, заслужений діяч науки і техніки України.
Офіційні опоненти: | доктор географічних наук, професор
Фащевський Микола Іванович,
Рада з вивчення продуктивних сил України НАН України, головний науковий співробітник відділу комплексного розвитку продуктивних сил;
кандидат географічних наук, доцент,
Барановський Микола Олександрович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, докторант кафедри економічної та соціальної географії.
Захист відбудеться «11» липня 2008 р. о 1330 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.163.01 при Інституті географії НАН України за адресою: 01034, м. Київ-34, вул. Володимирська, 44.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту географії НАН України (01034, м. Київ-34, вул. Володимирська, 44).
Автореферат розісланий «10» червня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат географічних наук Т.Ю. Мельниченко


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Феноменом суспільного розвитку в останні десятиріччя визнано «революцію послуг», яка призвела до перебудови структури світового господарства та зайнятості населення, сформувала якісно нове розуміння значення послуг в житті суспільства. Глобальний суспільно-економічний процес утвердження сфери послуг як найперспективнішої сфери ділової активності безпосередньо впливає на трансформаційні зміни в Україні, що охопили економіку, суспільство, регіони. В Україні сформувалась стійка тенденція до зростання сфери послуг, яка складає сьогодні 55% ВВП, але ще не відповідає рівню розвинених країн. Удосконалення сфери послуг, на пріоритетності якої наголошено у Стратегії економічного і соціального розвитку України «Шляхом Європейської інтеграції» (2004 – 2015 рр.) та Основних засадах розвитку інформаційного суспільства в Україні (2007 – 2015 рр.), є важливою умовою поступального розвитку українського суспільства. Це стимулює пошук шляхів інтенсифікації розвитку сфери послуг, визначає сферу послуг важливим і багатогранним об’єктом наукового пізнання.
Сфера послуг стрімко зростає і диверсифікується відповідно зростанню та урізноманітненню попиту на послуги. Водночас, наявні диспропорції територіальної організації сфери послуг, контрасти рівня обслуговування у центрі і на периферії спричиняють міграційні процеси. Досконала територіальна організація сфери послуг – одне з ключових завдань у реалізації регіональної політики держави, один з критеріїв у перебудові адміністративно-територіального устрою. Ґрунтовне вивчення геопросторових аспектів функціонування сфери послуг на регіональному, мікрорегіональному, локальному рівнях актуальне і своєчасне.
Динамізм суспільного розвитку вносить постійні корективи в раніше усталені поняття, теорії, обумовлює необхідність переоцінки низки факторів, що впливають на територіальну організацію суспільства, у тому числі, сфери послуг. Окреслена проблематика усвідомлена як значуща і актуальна для суспільної географії. Об’єктивна необхідність подальшого поглиблення теоретичних положень та методологічних основ дослідження сфери послуг регіону визначили вибір та актуальність теми дисертаційного дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до планів наукової роботи кафедри економічної і соціальної географії Одеського національного університету імені І.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: суспільна та територіальна організація сфери послуг регіону в умовах ринкової трансформації (на прикладі вінницької області)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок