Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: Формування системи дитячого оздоровлення і туризму

Загрузка...

Формування системи дитячого оздоровлення і туризму / сторінка 10

Назва:
Формування системи дитячого оздоровлення і туризму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,17 KB
Завантажень:
243
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 

Забезпеченню рентабельності дитячих оздоровчих і туристичних закладів сприятиме також впровадження й організаційно-економічних важелів, зокрема:
- розробка державних соціальних стандартів забезпечення дітей організованими формами відпочинку та оздоровлення;
- здійснення сертифікації послуг з дитячого оздоровлення і туризму;
- запровадження ліцензування діяльності з надання оздоровчих, відпочинкових та туристичних послуг для дітей;
- розробка кваліфікаційних вимог до педагогічного та медичного персоналу дитячих оздоровчих закладів, проведення атестації на відповідність;
- реформування системи підготовки і перепідготовки кадрів для роботи в дитячих оздоровчих закладах;
- створення дитячих туристично-оздоровчо-відпочинкових центрів – комплексних центрів розвитку територій туристично-рекреаційного типу, що поєднуватимуть розміщення на компактній території дитячих оздоровчих закладів із спортивними, розважальними та іншими спорудами спільного використання. Це сприятиме забезпеченню високого рівня дитячих оздоровчих та туристичних послуг при одночасному їх здешевленню.
Дисертант відзначає, що для гарантування високого рівня оздоровчих, відпочинкових та туристичних послуг важливе значення має їх змістовне наповнення, забезпечення не лише фізичного розвитку і загартування, але й створення умов для активного пізнання рідного краю, його історії, ознайомлення із культурно-історичною спадщиною, розвитку творчих та інтелектуальних здібностей дітей, виховання в них почуття патріотизму, національної гордості і самосвідомості, загальному змужнінню. Вирішення таких завдань потребує розробки нових науково-методичних програм роботи з дітьми під час оздоровчо-відпочинкового періоду, розробки нових туристичних і екскурсійних маршрутів, включення їх як обов’язкового елемента комплексного виховного процесу дітей та молоді. При правильних підходах і організації пізнавально-виховні процеси в поєднанні з активним відпочинком і мандрівками є одними з найкращих і найоптимальніших способів гармонійного розвитку підростаючого покоління. Позитивний досвід поступово нагромаджується в Україні при розробці та вдосконаленню нових науково-методичних програм роботи з дітьми в оздоровчих закладах (використання досвіду МДЦ “Артек”, дитячої організації “Пласт”, скаутських організацій, Американської асоціації молодіжних таборів тощо).
Реформування системи дитячого оздоровлення і туризму потребує вдосконалення організаційної структури і системи управління дитячим оздоровленням як на рівні держави, регіону, так і на рівні окремого оздоровчого чи відпочинкового закладу. Побудова ефективної системи управління ускладнюється різноплановістю (санаторно-курортне лікування, оздоровлення, відпочинок, туризм), різним відомчим підпорядкуванням дитячих оздоровчих закладів різних рівнів: державного, обласного, районних та міст обласного значення. Тому цілком логічним було рішення щодо створення міжвідомчих комісій з організації відпочинку, оздоровлення дітей, учнівської та студентської молоді. Для підвищення ефективності роботи міжвідомчих комісій з оздоровлення дітей дисертант пропонує: надати міжвідомчим комісіям з оздоровлення дітей статус постійно діючих; створити в їх межах структурні підрозділи за напрямками роботи з чітко визначеними функціональними обов’язками (рис. 3).
Реалізація головної мети забезпечення повноцінного і якісного оздоровлення та відпочинку дітей передбачає визначення критеріїв та системи показників, що характеризують ефективність функціонування системи дитячого оздоровлення й туризму.
При оцінюванні її слід розрізняти за видами медико-біологічна, соціальна, економічна; та за рівнем прояву: держава, регіон; дитячий оздоровчий заклад; окрема особа (дитина). Щодо медико-біологічної ефективності дитячого оздоровлення і відпочинку для окремої дитини, то методики її визначення вже існують, які базуються на основі співставлення даних медичних оглядів перед початком оздоровлення дітей та після оздоровлення.
Медико-біологічну ефективність дитячого оздоровлення і відпочинку на рівні держави чи регіону слід вдосконалювати в напрямку визначення міри впливу санаторно-курортного оздоровлення, відпочинку та туризму на покращання загального рівня здоров’я дітей.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: Формування системи дитячого оздоровлення і туризму

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок