Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українською реферат: Формування системи дитячого оздоровлення і туризму

Загрузка...

Формування системи дитячого оздоровлення і туризму / сторінка 12

Назва:
Формування системи дитячого оздоровлення і туризму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,17 KB
Завантажень:
243
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 

4. На основі аналізу природних рекреаційних ресурсів та соціально-економічного потен-ціалу системи дитячого оздоровлення і туризму визначено відповідність та поціль-ність використання природних рекреаційних ресурсів для санаторно-курортного ліку-вання, оздоровлення, відпочинку дітей і розвитку дитячого туризму в різних регіонах України.
5. Недооцінка системи дитячого оздоровлення і туризму, що мала місце в Україні в 90-х роках ХХ ст., мала наслідком деформацію мережі дитячих оздоровчих закладів і погіршення її структури, зменшення кількості дитячих оздоровчих і туристичних закладів внаслідок перепрофілювання, ліквідації їх чи продажу на тлі стрімкого росту кількості таборів з денним перебуванням, створених на базі навчальних закладів. Проведений аналіз дає підстави стверджувати, що найкращі результати діяльності з оздоровлення дітей мають заклади стаціонарного типу, до яких зазвичай відносяться позаміські дитячі оздоровчі заклади та заклади санаторного типу.
6. Суспільна оцінка процесів організації дитячого оздоровлення та відпочинку, отримана за результатами соціологічного дослідження, дала можливість з’ясувати негативні та позитивні впливи, мотиваційні чинники, побажання як дітей, так і їх батьків щодо організації та проведення оздоровлення і відпочинку дітей. На основі аналізу та узагальнення результатів соціологічного дослідження дисертант сформував пропозиції щодо вдосконалення організації дитячого оздоровлення і туризму, які отримали схвальну підтримку органів державного та регіонального управління.
7. Процеси реформування системи дитячого оздоровлення і туризму харак-те-ри-зуються майже повною відсутністю законодавчого та нормативно-правового забез-печення. До найважливіших проблем в цій сфері, що потребують нормативно-правового врегулювання, слід віднести: необхідність розробки ряду Положень, врегулювання питань власності і підпорядкування, збереження мережі дитячих оздоровчих закладів; розробки і запровадження механізмів економічного стимулювання підприємств, які організовують і здійснюють роботу по оздоровленню дітей; вдосконалення організаційного і фінансового забезпечення відпочинку та оздоровлення дітей; стимулювання інвестиційного та інноваційного розвитку сфери дитячого оздоровлення і відпочинку; удосконалення системи управління оздоровленням і відпочинком дітей. Автором подано пропозиції до проекту Закону України “Про оздоровлення та відпочинок дітей”.
8. Основний акцент і ставка мають бути зроблені на економічно-організаційних механізмах стимулювання діяльності дитячих оздоровчих і туристичних закладів. Саме відпрацювання ефективних економічних важелів впливу щодо забезпечення рентабельності дитячих оздоровчих і туристичних закладів, підвищення їх конкурентноздатності на ринку оздоровчих і туристичних послуг гарантуватиме їм довготермінову перспективу розвитку. До важелів позитивного впливу на розвиток системи дитячого оздоровлення і туризму можна віднести: стабільну і прогнозовану інвестиційну політику, яка ґрунтується на сприятливому інвестиційному кліматі і довготермінових гарантіях; зменшення податкового тиску; надання дитячим оздоровчим і туристичним закладам пільг, державних дотацій і субвенцій тощо.
9. Реформування системи дитячого оздоровлення і туризму потребує вдосконалення організаційної структури і системи управління дитячим оздоровленням як на рівні держави, регіону, так і на рівні окремого оздоровчого чи відпочинкового закладу. Для підвищення ефективності роботи міжвідомчих комісій з оздоровлення дітей пропонуємо: надати міжвідомчим комісіям з оздоровлення дітей статус постійно діючих; створити в їх межах структурні підрозділи за напрямками роботи.
10. При оцінюванні ефективності функціонування системи дитячого оздоровлення й туризму слід розрізняти її за видами медико-біологічна, соціальна, економічна; та за рівнем прояву: держава, регіон; дитячий оздоровчий заклад; окрема особа (дитина).
Незрівнянно більшу цінність для суспільства і його підростаючих громадян має соціальний ефект, який проявляється в різних аспектах.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: Формування системи дитячого оздоровлення і туризму

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок