Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування системи дитячого оздоровлення і туризму

Формування системи дитячого оздоровлення і туризму

Назва:
Формування системи дитячого оздоровлення і туризму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,17 KB
Завантажень:
243
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Національна академія наук України
Інститут регіональних досліджень
Кашуба Ярослав Миколайович
УДК 379.83-053.5/.6
Формування системи дитячого
оздоровлення і туризму
Спеціальність: 08.09.01 – Демографія, економіка праці,
соціальна економіка і політика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі менеджменту та маркетингу Луцького державного технічного університету (м. Луцьк).
Науковий керівник: доктор економічних наук, старший науковий співробітник
Семів Любов Казимирівна,
Інститут регіональних досліджень НАН України, провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Куценко Віра Іванівна,
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, завідувач відділу проблем розвитку та розміщення галузей соціальної сфери (м. Київ)
доктор економічних наук, доцент
Шевчук Любов Теодорівна,
Інститут регіональних досліджень НАН України, завідувач відділу територіальних суспільних систем і просторового розвитку (м. Львів)
Провідна установа: Інститут демографії та соціальних досліджень НАН України, відділ соціальної політики (м. Київ)
Захист відбудеться 6 березня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька , 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026 м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 4 лютого 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук В.І. Жовтанецький
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Кризовий стан медико-демографічної ситуації в Україні зобов’язує по-особливому ставитися до здоров’я дітей, удосконалювати систему охорони здоров’я, оздоровлення та відпочинку. Стан здоров’я дітей, підлітків та молоді – це, без перебільшення, найважливіша зі складових демографічної та соціальної безпеки держави.
У комплексі заходів по зміцненню здоров’я, реабілітації, оздоровчому відпочинку дітей важлива роль відводиться санаторно-курортному лікуванню, оздоровленню і відпочинку на базі стаціонарних оздоровчих закладів цілорічної дії та в літніх оздоровчих закладах (таборах). Здійснення ними лікувально-реабілітаційних, оздоровчих, відпочинкових заходів випливає не тільки із завдань зміцнення здоров’я як важливої якісної характеристики демопопуляції, особливо дітей та підлітків – резерву майбутнього трудового потенціалу, але й диктується вимогами щодо гарантування виконання положень Конвенції ООН про права дитини на здоровий розвиток, відпочинок, дозвілля.
Впродовж попередніх років діяльність дитячих оздоровчих і туристичних закладів здебільшого розглядалась з точки зору організації оздоровчого процесу і досліджувалась науковцями, медиками і педагогами. Дитяче оздоровлення і туризм розглядалося в контексті вивчення рекреаційної сфери загалом (як його елемент) і в окремий об’єкт дослідження не виділялося.
Фрагментарні підходи до вивчення дитячого оздоровлення і туризму не ставили за мету застосування системних підходів, що передбачають вивчення дитячого оздоровлення і туризму як цілісної системи. Довготривала недооцінка важливості комплексного і системного дослідження цієї наукової проблеми призвели до подальшого накопичення невирішених питань та загострення ситуації у сфері дитячого оз-до-ровлення при одночасній відсутності цілісного бачення причин та наслідків роз-гор-тання негативних та кризових явищ. Відсутність розроблених механізмів впливу на перебіг процесів у системі дитячого оздоровлення і туризму призвела до руйнації тієї системи дитячого оздоровлення, яка була сформована на попередньому етапі.
Необхідність ґрунтовного і комплексного дослідження науково-методичних, еконо-мі-ко-правових, організаційно-управлінських питань формування і розвитку системи дитя-чо-го оздоровлення і туризму, розробки механізмів впливу для забезпечення її ефектив-ного функціонування зумовили вибір теми, мету та завдання дисертаційного дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: Формування системи дитячого оздоровлення і туризму

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок