Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат на тему: КЕРУВАННЯ СТІЙКІСТЮ ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК РЕГУЛЮВАННЯМ ЕФЕКТУ САМОРОЗКЛИНЮВАННЯ УМІЩУЮЧИХ ПОРІД

КЕРУВАННЯ СТІЙКІСТЮ ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК РЕГУЛЮВАННЯМ ЕФЕКТУ САМОРОЗКЛИНЮВАННЯ УМІЩУЮЧИХ ПОРІД / сторінка 11

Назва:
КЕРУВАННЯ СТІЙКІСТЮ ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК РЕГУЛЮВАННЯМ ЕФЕКТУ САМОРОЗКЛИНЮВАННЯ УМІЩУЮЧИХ ПОРІД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,49 KB
Завантажень:
292
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Тому сумарний ефект опору стислих зон повинен бути ще помітнішим.
Дві наступні задачі з моделювання прояву ефекту саморозклинювання навколо підготовчої виробки були вирішені методом динаміки зернистих дискретних середовищ у постановці проф. Кундала.
Алгоритм розрахунку базується на двох фундаментальних законах фізики твердих тіл – законі Гука і другому законі Ньютона. При цьому виконується заміна реального масиву порід дискретними елементами, які переміщуються незалежно один від одного і взаємодіють за допомогою прямих зіткнень. У процесі розрахунку циклічно здійснюється послідовний перебір всіх елементів в порядку зростання їх порядкового номера, при цьому перераховуються координати X, Y, швидкості V і діючі сили F. Найбільш важливою частиною алгоритму є визначення дистанції між елементами D і обчислення їх перекриття Dl (напуску).
До всіх елементів моделі прикладене постійно діюче вертикальне прискорення Н, відповідне прискоренню вільного падіння тіла. Внаслідок його впливу елементи циклічно отримують приріст або гасіння (коли напрям дії рівнодіючою сил протилежно швидкості елементів) швидкості, що обчислюється за формулою:
DVy = H Dt – kV Vy; (2)
де  Н – прискорення вільного падіння, м/с2;
Dt – приріст часу за цикл, с;
Vy – вертикальна швидкість, м/с;
kV – коефіцієнт опору середовища.
Потім проводиться переміщення елементів на нову позицію відповідно сформованим швидкостям V і приросту часу Dt. Після переміщення всіх елементів на нові позиції виконується перевірка їх взаємодії і на основі отриманих напусків Dl (перекриттів) елементів обчислюються прирости діючих сил за формулою:
DF = k Dl – kF V – kT F; (3)
де   k – коефіцієнт жорсткості, Н/м;
Dl – напуск елементів, м;
kF – коефіцієнт внутрішнього опору (спричинений взаємодією елементів);
kT – коефіцієнт тертя;
F – рівнодіюча сил, прикладених до елемента.
Після визначення сил у всіх елементів, відповідно до їх величин виконується переміщення елементів на нову позицію і відбувається циклічне повторення описаних операцій.
Перша задача перебувала в підтвердженні чергового зрушення блоків зруйнованих порід в порожнину виробки, визначеного за результатами фізичного моделювання. Моделювалося зрушення блокових порід в покрівлі виробки трапецієвидного перерізу для наступних граничних умов: глибина залягання (Н) – 300 м, потужність пласта (m) – 1,5 м. Масив розбитий горизонтальними і кососічними тріщинами, відстань між якими становить 1,5 м і 2 м відповідно. Міцність порід на одновісне стиснення sсж – 40 МПа, зчеплення дорівнює 5 МПа, кут внутрішнього тертя – 350. Ширина виробки в покрівлі становить 5 м. Боки виробки змодельовані більш міцними гірськими породами.
Аналіз зведеного розподілу траєкторій зрушення всіх породних блоків, що залягають в покрівлі виробки, показав, що вони мають складну викривлену форму. Це свідчить про наявність інтенсивних горизонтальних переміщень нарівні з вертикальним опусканням блоків.
Аналогічно з фізичною моделлю зрушення блоків були продиференцьовані за часом, тобто, отримані прирости зрушень за різні проміжки часу. При цьому спостерігалася непропорційність зміни приростів повних зрушень породних блоків у часі, що підтверджує виявлення саморозклинених ефектів. На рис. виділені криві блоків, що протифазно рухаються, де стрілками вказані моменти прояву ефекту саморозклинювання. У результаті більш детального і ретельного аналізу механізму зрушень було помічено, що протифазне зміщення блоків не було випадковим. Як виявилося, дані блоки знаходилися в безпосередній близькості один від одного, що повністю співпадає з результатами моделювання на фізичних моделях.
Друга задача перебувала в дослідженні динаміки розвитку руйнування навколо виробки аркової форми.
Змодельовані породи відповідали піщано-глинистим породам з міцністю на одновісне стиснення 30_ МПа. Вага вищерозташованої товщі компенсувалася за рахунок завдання верхньому шару порід великої щільності для імітування закладання виробки на глибині 800 м.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Реферат на тему: КЕРУВАННЯ СТІЙКІСТЮ ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК РЕГУЛЮВАННЯМ ЕФЕКТУ САМОРОЗКЛИНЮВАННЯ УМІЩУЮЧИХ ПОРІД

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок