Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українською мовою реферат: КЕРУВАННЯ СТІЙКІСТЮ ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК РЕГУЛЮВАННЯМ ЕФЕКТУ САМОРОЗКЛИНЮВАННЯ УМІЩУЮЧИХ ПОРІД

КЕРУВАННЯ СТІЙКІСТЮ ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК РЕГУЛЮВАННЯМ ЕФЕКТУ САМОРОЗКЛИНЮВАННЯ УМІЩУЮЧИХ ПОРІД / сторінка 14

Назва:
КЕРУВАННЯ СТІЙКІСТЮ ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК РЕГУЛЮВАННЯМ ЕФЕКТУ САМОРОЗКЛИНЮВАННЯ УМІЩУЮЧИХ ПОРІД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,49 KB
Завантажень:
292
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 

Вищезгадані принципи направлені на посилення ефекту саморозклинювання порід. Однак для ефективного розв'язання проблеми стійкості необхідні принципи, які ослабляють або усувають негативні чинники, негативно діючі на ефект саморозклинювання. До цих принципів відносяться наступні:
-
Перешкоджання зародженню і розвитку породної складки, що буде вельми ефективно сприяти стійкості виробки. Необхідність застосування цього заходу виникає в тому випадку, коли поблизу контуру розвивається породна складка. Такі ситуації вельми часто зустрічаються на практиці і є типовими.
-
Усунення можливості почергового розвитку зони руйнування навколо підготовчої виробки в різних напрямах, а також можливості повторних доруйнувань раніше зруйнованого масиву. Застосування цього принципу усуне можливість руйнування вміщуючих порід за найменше енергоємним шляхом.
Для зручності застосування вищезгаданих принципів в роботі запропонована логічна схема вибору заходів щодо управління стійкістю підготовчої виробки шляхом регулювання ефектом саморозклинювання навколишніх порід. Використання даної схеми на практиці дозволить експлуатаційникам, не вникаючи у всю тонкість процесу, вибрати найбільш ефективні принципи забезпечення стійкості виробок.
Розроблені та вдосконалені способи кріплення і збереження стійкості підготовчих виробок реалізують вищезгадані принципи. В їх основі лежить необхідність забезпечення локальності і вибірковості впливу (розподілу зусиль і засобів на кріплення) на приконтурний масив. До таких засобів автор відносить, передусім, анкерне кріплення і породні болти, засоби посилення стаціонарного кріплення за допомогою стояків і направлене зміцнення порід шляхом нагнітання скріпляючих сумішей.
Розроблені способи включають наступні прийоми і засоби забезпечення стійкості виробки: проведення виборчого зміцнення масиву із застосуванням в’яжучих складів для фіксації (“заморожування”) зон відносного стиснення раніше зруйнованих порід; цілеспрямоване формування відносно стислих секторів і кілець порід на контурі виробки за допомогою застосування активного, в тому числі і динамічного впливу на приконтурний зруйнований масив під час найбільш інтенсивного розвитку зони руйнування навколо виробки; нові паспорти кріплення виробки анкерним кріпленням, при яких анкери раціонально розташовуються в поперечному перерізі один відносно одного і концентруються в області потенційного зародження породних складок; комбіноване анкерно-кущове кріплення посилення, що поєднує анкери, які взаємодіють зі стояками посилення; виборче зміцнення найбільш небезпечних зон складкоутворення за допомогою в’яжучих речовин.
Внаслідок промислової перевірки нових способів забезпечення стійкості підготовчих виробок і методів їх кріплення отримані наступні науково-практичні результати.
1.
Використання механізму саморозклинювання порід при забезпеченні стійкості магістральної виробки на шахті “Західнодонбаська” ДП “Павлоградвугілля” дозволило уникнути витрат на проведення ремонтних робіт в розмірі 32,6 тис. грн. і забезпечити додатковий видобуток вугілля на суму 927,4 тис. грн., що забезпечило фактичний економічний ефект в розмірі 960 тис. грн.
2.
На основі нової технології зміцнення вміщуючих порід з використанням ефекту саморозклинювання забезпечена стійкість сполучення бункера з польовим конвеєрним штреком при їх надробці на шахті “Південнодонбаська №1”, що дозволило відпрацювати лаву без затримки і добути додаткову кількість вугілля в розмірі 60,1 тис. тонн, і отримати прибуток в розмірі 1,7 млн. гривень.
3.
Внаслідок впровадження на шахті “Південнодонбаська №1” нового способу кріплення примикаючої до лави підготовчої виробки анкерним кріпленням забезпечена її стійкість, зекономлені кошти на додаткове кріплення сполучення виробки з лавою, внаслідок чого отриманий фактичний економічний ефект становив 509,25 тис. грн.
4.
Розроблені “Рекомендації по забезпеченню стійкості підготовчих та очисних виробок в зонах активного прояву гірського тиску” по управлінню ефектом саморозклинювання вміщуючих виробку порід для застосування на шахтах України при відробці запасів в складних гірничо-геологічних умовах.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Реферат на тему: КЕРУВАННЯ СТІЙКІСТЮ ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК РЕГУЛЮВАННЯМ ЕФЕКТУ САМОРОЗКЛИНЮВАННЯ УМІЩУЮЧИХ ПОРІД

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок