Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: КЕРУВАННЯ СТІЙКІСТЮ ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК РЕГУЛЮВАННЯМ ЕФЕКТУ САМОРОЗКЛИНЮВАННЯ УМІЩУЮЧИХ ПОРІД

КЕРУВАННЯ СТІЙКІСТЮ ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК РЕГУЛЮВАННЯМ ЕФЕКТУ САМОРОЗКЛИНЮВАННЯ УМІЩУЮЧИХ ПОРІД / сторінка 5

Назва:
КЕРУВАННЯ СТІЙКІСТЮ ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК РЕГУЛЮВАННЯМ ЕФЕКТУ САМОРОЗКЛИНЮВАННЯ УМІЩУЮЧИХ ПОРІД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,49 KB
Завантажень:
292
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 

Крім того, окремі частини роботи докладалися на науково-технічних нарадах ДП “Павлоградвугілля”, ДП “Донецьквугілля”, ДХК “Макіїввугілля”, шахті “Південнодонбаська №1”, шахті “Південнодонбаська №3” і шахті “Дзержинська”.
Публікації. За темою дисертації автором опубліковано 48 наукових праць, 27 з яких у фахових виданнях ВАК України і зарубіжних країн.
Об'єм і структура роботи. Дисертація містить вступ, висновки, 7 розділів, 108 рисунків, 2 таблиці, список використаних джерел із 237 найменувань, 2 додатки. Робота представлена на 255 сторінках машинописного тексту, загальний об'єм 328 сторінок.
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
Проблема забезпечення стійкості підготовчих виробок є однією з основних у вугільній промисловості. Її рішенню присвячені багато фундаментальних наукових праць і дисертацій. Найбільший внесок в розкриття питання стійкості підземних виробок внесли такі відомі вчені, як А.В. Анциферов, М.С. Буличьов, В.В. Віноградов, В.Т. Глушко, Є.Б. Дружко, Ю.З. Заславський, М.П. Зборщик, А.Н. Зорін, В.М. Каретніков, Б.А. Картозія, М.М. Касьян, І.Г. Косков, К.В. Кошелєв, Г.Г. Литвинський, О.П. Максимов, Л.Я. Парчевський, С.І. Скіпочка, Б.М. Усаченко, А.М. Шашенко, Л.Н. Ширін та інші. Однак, у зв'язку з постійним ускладненням та зміною умов експлуатації виробок, проблема продовжує залишатися актуальною.
Аналіз виконаних раніше досліджень показав, що на відміну від випадку із зоною зрушення навколо очисної виїмки, вивчення кінематики зрушень навколо підготовчої виробки практично не проводилося. Відомі механізми руйнування і зрушення порід навколо підготовчої виробки базуються на детермінованих принципах механіки. При цьому дослідників цікавить, в основному, положення в просторі границі зони руйнування. Яким чином рухаються окремі блоки порід, що руйнуються, або окремі точки вміщуючого масиву, не досліджувалося.
Практика показує, що вельми типовим випадком при втраті стійкості є розвиток породної складки в покрівлі і підошві виробки при пологому заляганні вміщуючих порід і в боках при крутому. Механізм утворення і розвитку складки не вивчався. Окремими авторами фіксується лише факт утворення таких складок, але не враховується їхня роль у втраті виробкою стійкості і не пояснюється механізм цього явища. Разом з тим, автор даної дисертації вважає роль складки, що розвивається поблизу контуру виробки, критичною для її стійкості. Більш того, вивчення механізму виникнення і розвитку породної складки, що безпосередньо пов'язаний з ефектом саморозклинювання порід в зоні непружних деформацій, може відкрити нові істотні особливості деформування вміщуючих виробку порід.
Пояснимо суть ефекту саморозклинювання (самозаплішування) за допомогою схеми (рис. ). Породи навколо підготовчої виробки прагнуть під дією сил гірського тиску зміщатися, головним чином, в радіальному напрямі до центра виробки. Вектори цих зрушень на порядки перевищують локальні тангенціальні, відносно до контуру виробки, переміщення порід. У переважному числі випадків підземні підготовчі виробки експлуатуються в таких гірничо-геологічних і гірничотехнічних умовах, коли навколишні породи знаходяться в позаграничному стані, причому зона непружних деформацій має розміри, порівнянні з діаметром виробок. У такій геомеханічній ситуації, незалежно від напружено-деформованого стану порід, одночасні радіальні переміщення всіх об'ємів навколишніх порід неможливі, що ясно з простих геометричних міркувань.
Виділимо уявну границю навколишнього масиву у вигляді кола 1 (рис. ). Якщо забезпечити одночасне радіальне переміщення порід до центра виробки, вони перемістяться в положення 2. При цьому довжина кола 2 скорочується на рдR, де дR – радіальне переміщення блоків породи. При радіусі зони  м, в межах якої розглядаються переміщення, і переміщенні всього на ,01 м, вздовж границі 2 виникають тангенціальні деформації порядку ,002.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Реферат на тему: КЕРУВАННЯ СТІЙКІСТЮ ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК РЕГУЛЮВАННЯМ ЕФЕКТУ САМОРОЗКЛИНЮВАННЯ УМІЩУЮЧИХ ПОРІД

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок