Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: КЕРУВАННЯ СТІЙКІСТЮ ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК РЕГУЛЮВАННЯМ ЕФЕКТУ САМОРОЗКЛИНЮВАННЯ УМІЩУЮЧИХ ПОРІД

КЕРУВАННЯ СТІЙКІСТЮ ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК РЕГУЛЮВАННЯМ ЕФЕКТУ САМОРОЗКЛИНЮВАННЯ УМІЩУЮЧИХ ПОРІД / сторінка 7

Назва:
КЕРУВАННЯ СТІЙКІСТЮ ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК РЕГУЛЮВАННЯМ ЕФЕКТУ САМОРОЗКЛИНЮВАННЯ УМІЩУЮЧИХ ПОРІД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,49 KB
Завантажень:
292
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
У нашому випадку це місце знаходиться на відстані 1,3 м від початкового положення перерізу виробки в правому замку зведення покрівлі. Таким чином, саме в цьому блоці зароджується ефект саморозклинювання, який запускає процес формування сегментів і кілець раніше зруйнованих порід, що охоплюють переріз підготовчої виробки. Протифазність (черговість) зрушення блоків масиву відмічена також в підошві і боках виробки.
На переконання автора, однією з основних особливостей прояву ефекту є підвищена напруженість масиву в місці його виникнення. З метою підтвердження даного висновку були проведені спеціальні вимірювання додаткових напружень, виникаючих при інтенсивному деформуванні виробки, що моделюється на моделі з парафіно-каніфольно-піщаної суміші. Моделювалася ситуація подальшої надробки виробки при її потраплянні у пік опорного тиску з коефіцієнтом концентрації 2,5 і розташуванні на глибині 800 м. Коефіцієнт динамічної подібності підбирався так, щоб імітувати вміщуючі породи середньої міцності (30–50 МПа).
Аналіз результатів моделювання показав, що спочатку формується концентрація підвищеного тиску в правому боці виробки на рівні її покрівлі. Після цього відбувається накопичення тиску в лівому боці. Потім в правому боці область підвищеного тиску витягується у напрямі контуру виробки, що свідчить про відновлення ефекту саморозклинювання раніше зруйнованих порід практично на контурі виробки. Однак цей ефект довго не зберігається і зазнає релаксації на четвертому етапі випробувань.
При цьому важливо відмітити явний почерговий характер локальних змін напруженого стану навколо виробки. Як правило, істотні зміни напруженого стану реалізуються по черзі на локальних дільницях породної товщі, що примикає до контуру виробки. При цьому на симетричних дільницях масиву (відносно до перерізу виробки) відповідні прирости тиску відрізнялися в 2_рази. Це може бути пояснено тільки періодичним виникненням ефекту саморозклинювання порід на окремих дільницях масиву, де він чергується у часі з локальними розвантаженнями.
Викладені чинники є очевидним свідченням виникнення ефекту саморозклинювання порід. Достовірність даного висновку не нижче за 95%, оскільки похибка вимірювань напружень застосованими датчиками за результатами їх тарування не перевищувала 0,15 бар (10_% від максимального зареєстрованого значення) при довірчому інтервалі 90%.
Таким чином, на моделі з еквівалентних матеріалів експериментально показано, що кінематично зафіксований ефект саморозклинювання вміщуючих порід дійсно супроводжується підвищенням напружень в місці розклинювання, принаймні, в 2 рази.
Інструментальні спостереження за механізмом саморозклинювання вміщуючих виробку порід проводилися в умовах глибоких вугільних шахт в зонах активного впливу очисних робіт. Стійкість польового штреку вивчалася за допомогою комплексної спостережної станції на глибині 820 м при впливі на виробку очисних робіт в умовах шахти ім. М.І. Калініна ДП “Донецьквугілля”. Відстань закладання польового штреку відносно верхньої границі суміжної лави становила 40 м. Довжина суміжної лави дорівнювала 220 м, швидкість її посування – 50 м/міс. Потужність пласта h10 в районі експериментальної станції становила 1,4 м. Пласт залягав в породах піщано-глинистого складу середньої стійкості. У основній підошві розташований могутній шар пісковика, в якому на відстані 15_ м від пласта проведений польовий штрек перерізом 13,8 м2. Виробка закріплена арковим піддатливим кріпленням, встановленим через 0,8 м під дерев'яне затягування і на початку експерименту знаходилася в задовільному стані.
У комплекс спостережень входили вимірювання структурних характеристик (зокрема тріщинуватості) масиву на оголенні боків і покрівлі виробки. Перед встановленням глибинних реперів був проведений електрокаротаж свердловин, який дозволив визначити початкове положення зони первинного руйнування навколо виробки, що експлуатувалася протягом 6 років після проходження.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Реферат на тему: КЕРУВАННЯ СТІЙКІСТЮ ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК РЕГУЛЮВАННЯМ ЕФЕКТУ САМОРОЗКЛИНЮВАННЯ УМІЩУЮЧИХ ПОРІД

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок