Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: КЕРУВАННЯ СТІЙКІСТЮ ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК РЕГУЛЮВАННЯМ ЕФЕКТУ САМОРОЗКЛИНЮВАННЯ УМІЩУЮЧИХ ПОРІД

КЕРУВАННЯ СТІЙКІСТЮ ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК РЕГУЛЮВАННЯМ ЕФЕКТУ САМОРОЗКЛИНЮВАННЯ УМІЩУЮЧИХ ПОРІД / сторінка 9

Назва:
КЕРУВАННЯ СТІЙКІСТЮ ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК РЕГУЛЮВАННЯМ ЕФЕКТУ САМОРОЗКЛИНЮВАННЯ УМІЩУЮЧИХ ПОРІД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,49 KB
Завантажень:
292
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Деяке витягування зони в породи покрівлі пояснюється дією сили тяжіння.
Таким чином, напрямок і момент розвитку зони руйнування навколо підготовчої виробки можна передбачити досить надійно за комплексним аналізом міцнісних, структурних характеристик масиву, діючих в ньому напружень і деформацій розтягнення-стиснення, що розвиваються. Даний висновок має велике прикладне значення для розробки способів підвищення стійкості виробок. У зв'язку з тим, що зростання зони руйнування відбувається не одночасно по всьому фронту, а по черзі, є принципова можливість виборчого керування станом навколишніх порід, що може істотно знизити зусилля і витрати з підтримки виробок в складних умовах.
Як один з нових напрямків підвищення стійкості виробок потрібно розглядати заходи щодо активного формування, збереження і посилення відносно стислих кілець і сегментів раніше зруйнованих порід навколо перерізу підготовчої виробки.
Чисельне комп'ютерне моделювання механізму саморозклинювання навколо підготовчої виробки проводилося з використанням методу тонкої плити на неоднорідній основі, методу скінченних елементів і методу динаміки дискретних зернистих середовищ.
За допомогою першого методу була виконана класифікація характерного планування гірських робіт із визначенням типових умов, за яких реалізується ефект саморозклинювання і визначений просторовий інтервал, на якому цей ефект максимально виражений. Крім того, результати аналізу розподілу гірського тиску навколо очисних робіт використані для обґрунтування граничних умов при подальшому моделюванні.
Методом скінченних елементів досліджено процес зародження зон саморозклинювання порід навколо підготовчої виробки. Початкові умови моделювання напруженого стану навколо виробки арочного перерізу наступні. Ширина виробки 5 м, висота 3,5 м. Виробка була розташована в піщано-глинистих породах горизонтального залягання. Модуль пружності 30_ ГПа, коефіцієнт Пуассона 0,26, міцність на одновісне стиснення 30_ МПа. Зчеплення становило 1,5 МПа, кут внутрішнього тертя 30_0, глибина закладання виробки становила 800 м. Розрахункова схема була розбита на 900 скінченних елементів, сітка розбиття складалася з 1115 вузлів. Таке роздрібнення дозволило провести аналіз напружено-деформованого стану з достатньою точністю. Відстань границь розрахункової схеми від контуру виробки складала в підошву і боки 3 діаметра виробки, в покрівлю – 4 діаметра. Це дало можливість усунути вплив границь розрахункової області на розподіл напружень навколо виробки.
До верхньої границі розрахункової області прикладалося навантаження бракуючої ваги масиву. При глибині закладання виробки, що моделюється 800 м, величина концентрації напружень в зоні активного впливу очисних робіт приймалася рівною 2_,5.
На рис. наведені спільні розподіли головних нормальних компонент напружень в покрівлі, боках і підошві та нанесені лінії локального оптимуму розподілу горизонтальних зрушень.
У підошві спостерігається складна конфігурація оптимуму. Так, у безпосередній близькості до неї проходить лінія, де максимуми горизонтальних зрушень направлені від центра виробки у бік бічних порід. Отже, підошва в цьому місці зазнає розтягнення, що підтверджується розподілом головних компонент нормальних напружень: 3=-2,7 МПа,
1=-1,2 МПа. Ясно, що при такому співвідношенні компонент порода схильна до інтенсивного руйнування від розтягуючих напружень. Саморозклинювання в даній ситуації неможливе.
При заглибленні в підошву відбувається зміна знаку горизонтальних зрушень – вони направлені до центра виробки. Починаючи з глибини 2,5 м, лінія максимумів зрушень набуває стабільного характеру. Саме в цьому місці спостерігаємо мінімальну різницю між головними нормальними компонентами напружень: 3=9–10 МПа, 1=11 МПа. При такому співвідношенні нормальних компонент міцність породи буде максимальна при інших рівних умовах, оскільки вона попадає в стан, близький до рівнокомпонентного всебічного стиснення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Реферат на тему: КЕРУВАННЯ СТІЙКІСТЮ ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК РЕГУЛЮВАННЯМ ЕФЕКТУ САМОРОЗКЛИНЮВАННЯ УМІЩУЮЧИХ ПОРІД

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок