Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЕРУВАННЯ СТІЙКІСТЮ ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК РЕГУЛЮВАННЯМ ЕФЕКТУ САМОРОЗКЛИНЮВАННЯ УМІЩУЮЧИХ ПОРІД

КЕРУВАННЯ СТІЙКІСТЮ ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК РЕГУЛЮВАННЯМ ЕФЕКТУ САМОРОЗКЛИНЮВАННЯ УМІЩУЮЧИХ ПОРІД

Назва:
КЕРУВАННЯ СТІЙКІСТЮ ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК РЕГУЛЮВАННЯМ ЕФЕКТУ САМОРОЗКЛИНЮВАННЯ УМІЩУЮЧИХ ПОРІД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,49 KB
Завантажень:
292
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Міністерство освіти і науки України
Національний гірничий університет
АЛЕКСАНДРОВ Сергій Миколайович
УДК 622.834:622.26
КЕРУВАННЯ СТІЙКІСТЮ ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК РЕГУЛЮВАННЯМ ЕФЕКТУ САМОРОЗКЛИНЮВАННЯ УМІЩУЮЧИХ ПОРІД
Спеціальність 05.15.11 – “Фізичні процеси гірничого виробництва”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Дніпропетровськ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Гірничому інституті Донецького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант: доктор технічних наук, професор
Назимко Віктор Вікторович,
завідувач лабораторії Донецького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Ширін Леонід Никифорович, завідувач кафедри рудникового транспорту Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ)
доктор технічних наук, старший науковий співробітник Скіпочка Сергій Іванович, провідний науковий співробітник відділу механіки гірських порід Інституту геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова НАН України (м. Дніпропетровськ)
доктор технічних наук Анциферов Андрій Вадимович, директор Українського державного науково-дослідного і проектно-конструкторського інституту гірничої геології, геомеханіки і маркшейдерської справи НАН України (м. Донецьк)
Провідна установа: Державне підприємство “Комплексний науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут з проблем Центрального району Донбасу” Міністерства палива та енергетики України (м. Горлівка)
Захист дисертації відбудеться “  ”  червня  2004 р. о  00  годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .080.03 при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України
(49027, Україна, м. Дніпропетровськ, просп. К. Маркса, 19)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України
(49027, Україна, м. Дніпропетровськ, просп. К. Маркса, 19)
Автореферат розісланий “  ”  травня  2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Д .080.03
кандидат технічних наук, доцент В.І. Тимощук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Незважаючи на значний прогрес, досягнутий в геомеханіці гірського масиву, проблема забезпечення стійкості підготовчих виробок продовжує загострюватися через зростання глибини розробки і інтенсивності гірничих робіт. Збереження стійкості виробок шляхом використання природної міцності і несучої здатності вміщуючих порід є одним з найбільш економічних, технологічно простих і доступних методів. Однак резерви цього напряму вивчені недостатньо, що приводить до подорожчання технологій підтримки виробок. Автором обґрунтована і розвинена нова концепція збереження стійкості підготовчої виробки шляхом керування ефектом саморозклинювання оточуючих її зруйнованих порід, яка дає можливість розкрити значні резерви підвищення стійкості. У більшості випадків підземні підготовчі виробки підтримуються в таких складних гірничо-геологічних і гірничотехнічних умовах, коли вміщуючі їх породи, як правило, знаходяться в позаграничному стані на відстані від контуру виробки 1,5_ м і більше. Така тенденція буде згодом тільки посилюватися. Це означає, що забезпечення стійкості підготовчих виробок потрібно орієнтувати на управлінні механізмом деформування зони зруйнованих уміщуючих порід, а не запобіганні цьому руйнуванню, оскільки останній традиційний підхід енергоємний і вельми дорогий.
Таким чином, актуальною є науково-прикладна проблема керування стійкістю підготовчих виробок регулюванням ефекту саморозклинювання уміщуючих порід.
Зв'язок роботи з науковими програмами і темами. Протягом чотирьох останніх десятиріч одним з головних наукових напрямів Донецького політехнічного інституту, а потім ДонНТУ, є розробка нових і вдосконалення існуючих способів охорони і підвищення стійкості підготовчих виробок при розвитку очисних робіт на великих глибинах.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Реферат на тему: КЕРУВАННЯ СТІЙКІСТЮ ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК РЕГУЛЮВАННЯМ ЕФЕКТУ САМОРОЗКЛИНЮВАННЯ УМІЩУЮЧИХ ПОРІД

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок