Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Фактори та механізми інтенсифікації економічного розвитку регіону (на матеріалах Львівської області)

Фактори та механізми інтенсифікації економічного розвитку регіону (на матеріалах Львівської області)

Назва:
Фактори та механізми інтенсифікації економічного розвитку регіону (на матеріалах Львівської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,25 KB
Завантажень:
486
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
П’ятак Валерій Альбертович
УДК 332.142.4:316.4(477.65)
Фактори та механізми інтенсифікації економічного розвитку регіону
(на матеріалах Львівської області)
Спеціальність: 08.10.01 - Розміщення продуктивних сил і регіональна економіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті регіональних досліджень НАН України.
Науковий керівник: академік НАН України, доктор економічних наук, професор
Долішній Мар’ян Іванович,
Інститут регіональних досліджень НАН України, директор.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Чернюк Людмила Григорівна,
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, завідувач відділу
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Федорова Галина Павлівна,
Інститут регіональних досліджень НАН України, старший науковий співробітник
Провідна установа: Інститут економіки промисловості НАН України, відділ проблем управління виробництвом (м. Донецьк).
Захист дисертації відбудеться “7” липня 2006 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий “6” червня 2006 р.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Динаміку розвитку України характеризує нестабільність темпів економічного зростання, що, насамперед, передбачає не стільки кількісні зрушення в економічній динаміці, скільки якісне удосконалення процесів суспільно-економічного відтворення. Підтвердженням цього може слугувати те, що на фоні динамічного збільшення прямих іноземних інвестицій, інвестицій в основний капітал їх частка в структурі ВВП залишається низькою і складає лише 2,7%. Низькими є також темпи валового нагромадження основного капіталу, який складає лише 20% ВВП країни, а частка кінцевих споживчих витрат в структурі ВВП щорічно зменшується в середньому на 1,1%.
Як показує досвід України, лише створення ринкових інститутів автоматично не призводить до підвищення ефективності господарювання, зміцнення економічного потенціалу країни та її регіонів, забезпечення реалізації національних і територіальних інтересів. Досягнення стабільного економічного зростання в умовах ринкових перетворень потребує: структурних зрушень, які відповідатимуть постіндустріальним тенденціям, креативності, новітнім соціальним та екологічним імперативам розвитку; переорієнтації економіки на інноваційну модель розвитку, яка передбачає забезпечення економічного зростання інтенсивним шляхом, що базується на наукових знаннях та нових технологіях; створення умов, які б дозволили ефективно використовувати ресурсний потенціал регіонів.
Дослідженню проблем економічного зростання регіонів та регулювання цих процесів присвячені роботи О.Амоші, Б. Буркінського, М. Бутко, З. Варналія, В.Гейця, М. Долішнього, Б. Данилишина, С.Злупко, Л.Зайцева, А.Єпіфанова, О.Кузьміна, Е. Лібанової, І. Лукінова, А. Мельник, С. Пиріжкова, C. Романюка, В. Пили, С.Писаренко, Л.Чернюк, М. Чумаченко, А.Чухна та ін. Здобутки цих вчених мають велике наукове і практичне значення.
Разом з тим, регіональний аспект якості економічного зростання, що забезпечує конкурентоспроможність економіки, вивчений недостатньо. Сучасні наукові дослідження не приділяють належної уваги дослідженню факторів інтенсивного економічного розвитку, оцінці співвідношення екстенсивних та інтенсивних факторів та їх впливу на економічне зростання регіонів.
Окреслена проблематика піднімає також ряд важливих питань пов’язаних із регулюючим та стимулюючим впливом держави та різних рівнів влади на прискорення економічного розвитку територій.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Фактори та механізми інтенсифікації економічного розвитку регіону (на матеріалах Львівської області)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок