Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Методи синтезу композиційних мікропрограмних пристроїв керування

Методи синтезу композиційних мікропрограмних пристроїв керування

Назва:
Методи синтезу композиційних мікропрограмних пристроїв керування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,98 KB
Завантажень:
454
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Донецький НАЦІОНАЛЬНИЙ технічний університет
УДК 518.610
Черкашин Вячеслав Анатолійович
Методи синтезу композиційних мікропрограмних пристроїв керування
05.13.13 – Обчислювальні машини, системи та мережі
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
ДОнецьк 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Донецькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: д.т.н., проф. Баркалов Олександр Олександрович,
професор кафедри Донецького національного техничного університету “Електронні обчислювальні машини”
Офіційні опоненти: д.т.н., доц. Скобцов Юрій Олександрович,
завідувач кафедри “Автоматизовані системи управління” Донецького національного техничного університету.
к.т.н., доц. Вороной Сергій Михайлович, завідувач кафедри “Технічна інформатика” Донецького державного інституту штучного інтелекту.
Провідна установа: Інститут кібернетики ім. В.М.Глушкова НАН України, відділ 205 , м. Київ
Захист відбудеться “ 11 ” жовтня 2001р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К11.052.03 Донецького національного техничного університету (адреса : 83000 м.Донецьк вул. Артема 58 I уч. корп. ауд. 201)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ДонНТУ. (адреса : 83000 м.Донецьк вул. Артема 58 II уч. корп.)
Автореферат розісланий “ 10 ” вересня 2001р
Вчений секретар
спеціалізованої вченої Мокрий Г.В.
ради
Загальна характеристика роботи
Актуальність. Розвиток мікроелектроніки привів до створення широкого спектра програмуємих ВІС з регулярною структурою ПЗП, ПЛМ, ПЛІС. Цей базис знайшов застосування в системах обчислювальної техніки і цифрової інформатики, що дозволило значно поліпшити якість приладів. Однак цей базис відрізняється великою складністю, що викликає необхідність в розробці ефективних структур пристроїв, що проектуються і формальних методів їх синтезу.
Сучасні цифрові системи засновані на принципі мікропрограмного керування, який передбачає наявність в системі керуючого автомата, що координує роботу всіх блоків системи. Зростання складності елементного базису і алгоритмів керування вимагає розробки нових структур і алгоритмів синтезу керуючих автоматів.
Керуючий автомат може бути реалізований як композиція автоматів з "жорсткою" та "програмуємою" логікою. Такі автомати були запропоновані О.О. Баркаловим і названі композиційними мікропрограмними пристроями керування(КМПК). У КМПК досягається мінімально можлива кількість керуючої пам'яті і максимальна швидкодія. При цьому актуальною є проблема зменшення числа мікросхем в автоматі з "жорсткою" логікою. Один з шляхів вирішення цієї задачі - зменшення числа входів і виходів автомата за рахунок розділення процесів кодування станів автомата з "жорсткою" логікою і адресації мікрокоманд автомата з "програмуємою"логікою.
Дисертаційна робота присвячена рішенню актуальної наукової задачі розробки структур і формальних методів синтезу композиційних мікропрограмних пристроїв керування, орієнтованих на мінімізацію числа мікрокоманд мікропрограми, заданої у вигляді граф - схеми алгоритму (ГСА) в базисі програмуємих ВІС з регулярною структурою.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана протягом 1997 - 2001 рр. відповідно до планів науково-дослідних робіт кафедри електронних обчислювальних машин ДонДТУ(м.Донецьк).
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є мінімізація числа мікросхем в схемах автоматів, що синтезуються шляхом скорочення числа необхідних входів і виходів мікросхем за рахунок представлення адреси мікрокоманди у вигляді конкатенації двох кодів.
Ідея роботи полягає в представленні адреси мікрокоманди у вигляді конкатенації коду операторного лінійного ланцюга (ОЛЛ) і адреси мікрокоманди в даній ОЛЛ, що приводить до мінімізації числа входів і виходів автомата з "жорсткою" логікою.
Задачі роботи. У відповідності з поставленою метою в роботі вирішуються наступні основні задачі:
1) виконання аналізу існуючих методів синтезу і визначення шляхів їх оптимізації.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Методи синтезу композиційних мікропрограмних пристроїв керування

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок