Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОДЕРЖАННЯ ДіОКСИДу ЦИРКОНІЮ ЗОЛЬ-ГЕЛЬ МЕТОДОМ З ВИКОРИСТАННЯМ КАРБАМіДу

ОДЕРЖАННЯ ДіОКСИДу ЦИРКОНІЮ ЗОЛЬ-ГЕЛЬ МЕТОДОМ З ВИКОРИСТАННЯМ КАРБАМіДу

Назва:
ОДЕРЖАННЯ ДіОКСИДу ЦИРКОНІЮ ЗОЛЬ-ГЕЛЬ МЕТОДОМ З ВИКОРИСТАННЯМ КАРБАМіДу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,46 KB
Завантажень:
262
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Український державний хіміко-технологічний університет
На правах рукопису
Смотраєв Роман Васильович
УДК661. 883.1.938. 495.2
ОДЕРЖАННЯ ДіОКСИДу ЦИРКОНІЮ ЗОЛЬ-ГЕЛЬ МЕТОДОМ З ВИКОРИСТАННЯМ КАРБАМіДу
05.17.01. Технологія неорганічних речовин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ 2002


Дисертація є рукопис.
Робота виконана на кафедрі технології неорганічних речовин та екології Українського державного хіміко-технологічного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Мельников Борис Іванович,
Український державний хіміко-технологічний університет,
завідувач кафедри технології неорганічних речовин та екології
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Лобойко Олексій Яковлевич,
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”,
завідувач кафедри технології неорганічних речовин, каталізу та екології
кандидат технічних наук, доцент
Зражевський Вячеслав Іванович,
Український державний хіміко-технологічний університет,
доцент кафедри процесів та апаратів хімічної технології
Провідна установа: Національний університет “Львівська політехніка”, кафедра хімії і технології неорганічних речовин, Міністерство освіти і науки України, м. Львів
Захист дисертації відбудеться “ 26 ” червня 2002 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.078.02 при Українському державному хіміко-технологічному університеті за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 8, ауд 220.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці УДХТУ: 49005, м.Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 8.
Автореферат розісланий “25”травня 2002р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Півоваров О.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Останні роки діоксид цирконію широко застосовується в якості функціонального матеріалу у виробництві спеціальних видів кераміки (“тонка кераміка”), які впроваджуються у таких пріоритетних галузях промисловості як електронна, електротехнічна, авіаційна, космічна. При цьому діоксид цирконію характеризується заданими властивостями: контрольованим хімічним складом, фазовим складом, і, що особливо важливо, високою дисперсністю і вузьким розподілом частинок за розміром, та рядом інших вимог специфічних для того або іншого виду виробництва.
Існуючі промислові способи виробництва діоксиду цирконію не дозволяють одержати сировину для “тонкої кераміки”, що відповідає перерахованим вище вимогам, тому діоксид цирконію, отриманий традиційними способами, піддають додатковій переробці (подрібнювання, грануляція). При цьому підвищується вартість продукту, збільшується кількість технологічних стадій і відходів. Уникнути цих недоліків і одержати діоксид цирконію необхідної якості дозволяє використання золь-гель методів. Огляд золь-гель методів виявив перспективність методу, заснованого на процесі гомогенного гідролізу неорганічних солей цирконію у присутності карбаміду. Цей метод дозволяє отримувати високодисперсний діоксид цирконію, а також різні продукти, вміщуючі діоксид цирконію (золі, гелі, ксерогелі), які також використовуються у виробництві різних видів кераміки. Вищенаведене дає підстави стверджувати, що розробка золь-гель технології одержання високодисперсних порошків діоксиду цирконію є актуальною і перспективною.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася у рамках науково-дослідної програми за координаційним планом Міністерства освіти і науки України №43000690 (№ держреєстрації 0197U014018).
Мета і задачі дослідження. Розробка золь-гель методу одержання високодисперсного діоксиду цирконію шляхом гомогенного гідролізу неорганічних солей цирконію у водяних розчинах з використанням карбаміду. Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити такі задачі:
1.
Встановити кінетичні і технологічні закономірності процесу гомогенного гідролізу неорганічних солей цирконію у водяних розчинах.
2.
Визначити технологічні умови одержання стабільних концентрованих золів гідроксиду цирконію.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ОДЕРЖАННЯ ДіОКСИДу ЦИРКОНІЮ ЗОЛЬ-ГЕЛЬ МЕТОДОМ З ВИКОРИСТАННЯМ КАРБАМіДу

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок