Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: Підвищення ресурсу автотракторних гільз циліндрів регулюванням швидкості охолодження чавуну при відцентровому литті

Підвищення ресурсу автотракторних гільз циліндрів регулюванням швидкості охолодження чавуну при відцентровому литті / сторінка 5

Назва:
Підвищення ресурсу автотракторних гільз циліндрів регулюванням швидкості охолодження чавуну при відцентровому литті
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,11 KB
Завантажень:
118
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Експериментальним шляхом визначено інтенсивність тепловідведення при проходженні інтервалу перлітного перетворення в чавуні.
Твердість чавунів з різними структурами вимірювали на твердомірі 2109ТБ, мікротвердість структурних складових заміряли на твердомірі ПМТ-5. Мікроструктуру чавунів досліджували за допомогою оптичних мікроскопів Neafot-21, ММР-2Р, МІМ-9М. Тонку структуру сплавів вивчали на електрон-ному мікроскопі УЕМВ-100К. Оцінка графітних включень і металевої основи проводилася за ГОСТом 3443-87. Форму графітних включень оцінювали за методом стереометричної металографії (за А.С. Салтиковим). Вивчення хімічного складу сплавів здійснювали хімічним і рентгеноспектральним методами. Фазовий аналіз композиційного матеріалу облицювання виливниці проводили на установці ДРОН-3. Контроль температури виливків здійснювався за допомогою яркісних пірометрів з діапазоном вимірів 650...2500 °С, а також з використанням платино-платинородієвих термопар занурення ПП-1, оснащених кварцовим наконечником і потенціометром ЕПП-09.
Прискорені лабораторні дослідження зносостійкості зразків гільз проводили на машині тертя 2070 СМТ-1 за схемою “диск – колодка” шляхом нанесення лунок на твердомірі Віккерса. Прискорені стендові випробування гільз циліндрів ДВЗ на зношення, з використанням абразивної присадки АЛП-4Д відповідно до ГОСТ 18509-80, проводили в лабораторії стендових випробувань дизелів за методикою, затвердженою Державним конструкторсько-технологічним бюро двигунобудування (м. Харків).
У третьому розділі проведено математичний аналіз процесів кристалізації й охолодження порожнинного циліндричного виливка при виготовленні його методом відцентрового лиття в масивну металеву виливницю. Аналіз базується на концепції калориметричної температури і застосуванні методу еквіва-лентного виливка, коли матеріалом виливка є не чистий метал, а сплав.
Координати просування фронтів ліквідусу – о0L, о1L – і солідусу – о0S, о1S – визначаються за методом еквівалентного виливка (де індексами 0 і 1 відзначені координати фронтів, що рухаються, відповідно, від внутрішньої і зовнішньої поверхонь виливка):
Через иS, иcr, и01 у наведених співвідношеннях позначено відповідно безрозмірну температуру солідусу, кристалізації та внутрішньої поверхні виливка; Ві01, Ві02 – числа Біо відповідно для внутрішньої поверхні виливка та ізоляційного переходу від виливка до форми.
Встановили формули для и0 и и1 – швидкісне переміщення фронтів кристалізації від внутрішньої і зовнішньої поверхонь форми шляхом диференціювання за часом ф; координат о0 и о1 фронтів кристалізації та наводимо загальну формулу для u – швидкості переміщення фронтів кристалізації:
де L – питома теплота кристалізації розплаву.
Отримано дані щодо температурних полів термодинамічної системи “виливок – форма” при нескінченному охолодженні затверділого виливка в формі (рис. 2, а), а також для варіанта вилучення затверділого виливка з виливниці за технологічним циклом відцентрової карусельної установки (рис. 2, б).
Для впливу на розподілення і розмір включень графіту в чавуні, утворення міждендритного графіту, розмір евтектичних зерен за рахунок наближення теплофізичних параметрів лиття у виливницю до умов пісчано-глинястої форми запропоновано вставку, що має двошарову футерівку з теплоізолюючої речовини, причому перший шар, що прилягає до корпуса, виконано з губчастого пористого титану товщиною 10…15 мм, а другий – напилюванням карбіду титану товщиною 0,2…2 мм.
Розраховано пористість порошків титану в постійній формі. Критерієм розрахунку була температура виливниці, яка за цикл роботи ливарної каруселі повинна повернутися до початкового значення (рис. 3). У разі пористості лицювання нижче П? 0,15…0,20 процес кристалізації чавуну протікає за умов металевої виливниці (рис. 3, а), що не впливає на зносостійкість металу. При збільшенні пористості понад П? 0,23 температура виливниці не встигає повернутися до початкових значень (рис.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Підвищення ресурсу автотракторних гільз циліндрів регулюванням швидкості охолодження чавуну при відцентровому литті

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок