Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Підвищення ресурсу автотракторних гільз циліндрів регулюванням швидкості охолодження чавуну при відцентровому литті

Підвищення ресурсу автотракторних гільз циліндрів регулюванням швидкості охолодження чавуну при відцентровому литті

Назва:
Підвищення ресурсу автотракторних гільз циліндрів регулюванням швидкості охолодження чавуну при відцентровому литті
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,11 KB
Завантажень:
118
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Фізико-технологічний інститут металів та сплавів
Андрєєв Вячеслав Іванович
УДК 621.74.042:621.746.6:669.131.6
Підвищення ресурсу автотракторних гільз циліндрів
регулюванням швидкості охолодження чавуну
при відцентровому литті
05.16.04 – Ливарне виробництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті кораблебудування імені адмірала Макарова Міністерства освіти і науки України, м. Миколаїв.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки Клименко Леонід Павлович, Миколаївський державний гуманітарний університет імені Петра Могили, ректор, м. Миколаїв.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, старший науковий співробітник Моісеєв Юрій Васильович, Фізико-техно-логічний інститут металів та сплавів НАН України, завідувач відділу, м. Київ;
кандидат технічних наук, доцент Косячков В’ячеслав Олександрович, Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, доцент кафедри, м. Київ.
Захист відбудеться 20 грудня 2007 р. о 14:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.232.01 Фізико-технологічного інституту металів та сплавів за адресою: 03680, м. Київ, МСП, б-р Вернадського, 34/1.
 
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Фізико-технологічного інституту металів та сплавів за адресою: 03680, м. Київ, МСП, б-р Вернадського, 34/1.
 
 
Автореферат розісланий 16 листопада 2007 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.232.01
доктор технічних наук М.І. Тарасевич


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Двигуни внутрішнього згоряння (ДВЗ) є найпоширенішими тепловими двигунами у світі. Питання їхнього виробництва й експлуатації носять глобальний характер. Надійність і довговічність основного вузла тертя ДВЗ – циліндропоршневої групи (ЦПГ) – визначає ресурс двигуна в цілому. За своїми конструкційними параметрами, технологічними вимогами та експлуатаційними характеристиками найсуттєвішою деталлю ЦПГ двигуна є гільза циліндра. Найбільш важливі з параметрів гільз циліндрів досягаються за рахунок використання спеціальних високотехнологічних видів виробництв, і в першу чергу ливарного.
У практиці автотракторного двигунобудування найбільше застосування як матеріал гільз циліндрів ДВЗ має сірий легований чавун, а найбільш поширеним способом отримання заготовки є відцентрове лиття. У комплексі задач, що завжди стояли перед практикою відцентрового лиття в виливницю, провідна роль належить тепловим явищам, що відбуваються у системі “виливок – форма”, регулюючи які, можна оптимізувати графітові включення в чавуні, істотно поліпшити характеристики металевої основи, стабілізувати і підвищувати твердість чавуну.
Кращі зносостійкі властивості для сірих чавунів має дрібнодисперсний перліт у литому стані, а отримання такої структури можна домогтися тільки шляхом керованого термічного впливу протягом усього часу формування виливка, використовуючи теплоту кристалізації і охолодження заготовки. Розробка маловитратної, енергозберігаючої технології керування структуроутворенням в чавуні дозволить підвищити ресурс ДВЗ та впровадити її на підприємствах України, що виготовляють деталі транспортного двигунобудування.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася відповідно до міжвузівської науково-дослідної програми “Енергоресурси й енергозбереження на транспорті в Україні”, внесеної в тематичний план робіт на 1992-1999 рр., який виконувався Національним університетом кораблебудування імені адмірала Макарова (раніше – Українським державним морським технічним університетом), а також відповідно до комплексного плану розвитку нової техніки у ВО “Київтрактородеталь” (м. Київ) на 1985-1995 рр. По темі дисертації в період з 1985 по 1996 роки виконано шість госпрозрахункових науково-дослідних робіт: “Розробка, дослідження і впровадження технології керування структуроутворенням гільз циліндрів тракторних і комбайнових двигунів”: № Держ.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Підвищення ресурсу автотракторних гільз циліндрів регулюванням швидкості охолодження чавуну при відцентровому литті

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок