Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> мартенситне перетворення та ефект пам'яті форми в сплавах Co-Ni та Co-Al

мартенситне перетворення та ефект пам'яті форми в сплавах Co-Ni та Co-Al

Назва:
мартенситне перетворення та ефект пам'яті форми в сплавах Co-Ni та Co-Al
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,58 KB
Завантажень:
406
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МЕТАЛОФІЗИКИ ім. Г.В. КУРДЮМОВА
ГРИЩЕНКО ОЛЬГА ПЕТРІВНА
УДК 669.3.071: 539.371
мартенситне перетворення
та ефект пам'яті форми в сплавах Co-Ni та Co-Al
спеціальність 01.04.13 - фізика металів
Автореферат на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті металофізики ім. Г.В. Курдюмова Національної академії наук України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор ЛОБОДЮК ВАЛЕНТИН АНДРІЙОВИЧ, Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України.
 
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор ДАНІЛЬЧЕНКО ВІТАЛІЙ ЮХИМОВИЧ, Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України, завідувач відділу індукованих мартенситних перетворень
кандидат фізико-математичних наук Козлова Лариса Євгенівна, Інститут магнетизму НАН України, старший науковий співробітник
Провідна установа:
Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України, відділ міцності та пластичності матеріалів, м.Київ
Захист відбудеться 13.02.2002 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої ради Д.26.168.01 при Інституті металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України за адресою 252680, Київ-142, бульв. Академіка Вернадського, 36.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України
Автореферат розісланий 10.01.200 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор технічних наук ПІЩАК В.К.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Пошук нових матеріалів, в яких проявляються незвичайні механічні властивості, спричинені мартенситними перетвореннями (МП), та пошук шляхів зміни характеристик МП та обумовлених ним властивостей в матеріалах з широким гістерезисом є актуальними для подальшого поглиблення уявлень про закономірності мартенситних перетворень у твердих тілах і практичного використання цих властивостей. Особливий інтерес у цьому відношенні становлять сплави, у яких зміною концентрації одного із елементів можна змінювати енергію дефектів пакування (ЕДП) - характеристику, яка в значній мірі визначає міцнісні властивості. До таких відносяться сплави на основі Со. При легуванні кобальту нікелем, алюмінієм або іншими елементами має місце перехід від ГЦК структури до гексагональної щільно упакованої (ГЩУ) при охолодженні та обернене ГЩУ-ГЦК перетворення при нагріванні. Це перетворення відрізняється від МП в інших матеріалах особливим характером розподілу дефектів у мартенситі. Вивчення особливостей МП в таких сплавах та вміння керувати параметрами МП (характеристичні температури, інтервали, гістерезис) та параметрами ефекту пам'яті форми (температурні інтервали проявлення ефекту, ступінь відновлення форми) відкриває можливості для створення матеріалів з наперед заданими властивостями. Це потребує також поглибленого розуміння механізму процесів, які проходять в твердих тілах при фазових перетвореннях або їх супроводжують: пластичної деформації, впорядкування, старіння і їх можливих поєднань.
Мета та задачі дослідження. Мета даної роботи полягає у встановленні зв'язку ефекту пам'яті форми (ЕПФ) в сплавах на основі Со з низькою енергією дефектів пакування зі структурним станом вихідної та мартенситної фаз та деякими фізико-механічними властивостями.
В роботі ставилися такі задачі:
1. Вивчити залежність параметрів МП в сплавах Co-Ni та Co-Al (характеристичних температур прямого та оберненого МП, інтервалів та гістерезису переходу) від концентрації легуючих елементів та дослідити структурні особливості вихідної та мартенситної фаз.
2. Експериментально вивчити вплив нікелю та алюмінію на теплові та механічні характеристики кобальтових сплавів, що дало б можливість подальшого керованого вибору та оптимізації потрібних параметрів матеріалу.
3. Виявити залежність ступеня відновлення форми від концентрації Ni та Al, а також від структурного стану фаз. Встановити кореляцію між ступенем відновлення форми і концентрацією дефектів пакування (ДП).
4. Вивчити вплив термоциклування сплавів Co-Ni та Co-Al в інтервалі температур прямого - оберненого мартенситного перетворення на параметри МП, субструктурні зміни, коефіцієнт відновлення форми.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: мартенситне перетворення та ефект пам'яті форми в сплавах Co-Ni та Co-Al

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок