Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Явища стохастизації траєкторій ДОМІШКОВИХ ІОНІВ Та ПОТОКІВ ЧАСТинОК У ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНІЙ ПЛАЗМІ У СТЕЛАРАТОРІ

Явища стохастизації траєкторій ДОМІШКОВИХ ІОНІВ Та ПОТОКІВ ЧАСТинОК У ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНІЙ ПЛАЗМІ У СТЕЛАРАТОРІ

Назва:
Явища стохастизації траєкторій ДОМІШКОВИХ ІОНІВ Та ПОТОКІВ ЧАСТинОК У ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНІЙ ПЛАЗМІ У СТЕЛАРАТОРІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,97 KB
Завантажень:
404
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н. КАРАЗІНА
Шишкін Олег Олександрович
УДК 533.951
Явища стохастизації траєкторій ДОМІШКОВИХ ІОНІВ Та ПОТОКІВ ЧАСТинОК У ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНІЙ ПЛАЗМІ
У СТЕЛАРАТОРІ
01.04.08 – фізика плазми
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків -2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті імені
В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
АЗАРЄНКОВ Микола Олексійович,
Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна,
декан фізико-технічного факультету,
директор Інституту високих технологій.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
ЄГОРЕНКОВ Володимир Дмитрович,
Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна,
професор кафедри експериментальної фізики;
доктор фізико-математичних наук
ТКАЧЕНКО Віктор Іванович,
Національний науковий центр “Харківський фізико-
технічний інститут”,
директор науково-виробничого
комплексу “Відновлювані джерела енергії та
ресурсозберігаючі технології”.
Провідна установа: Інститут ядерних досліджень, відділ теорії ядерного
синтезу, НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться 09.12.2005 р. о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.12 Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна за адресою: 61108, м. Харків, пр. Курчатова 31, ауд. 301.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи 4.
Автореферат розіслано 05.11.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Письменецький С.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми Тема дисертації безпосередньо пов’язана з вирішенням проблеми керованого термоядерного синтезу [1] у тороїдних магнітних пастках стелараторного типу. Найвідоміші сучасні пастки стелараторного типу [2] є модифіковані стеларатори: Wendelstein 7-AS [2] (Max-Planck-Institut fur Plasmaphysik, Garching, Germany), Wendelstein 7-X (Max-Planck-Institut fur Plasmaphysik, Greifswald, Germany), National Compact Stellarator Experiment / NCSX / (Princeton Plasma Physics Laboratory, USA), торсатрони: Large Helical Device / LHD /, (National Institute for Fusion Science, Toki, Japan) [3], а також Ураган-3М, Ураган-2М (Інститут фізики плазми, Національний науковий центр „Харківський фізико-технічний інститут”) та пастки із просторовою магнітною віссю, наприклад /TJ-II/ (Spain). Найбільшого успіху щодо утримання плазми в стелараторних пристроях досягнуто на торсатроні LHD та стелараторі Wendelstein 7-AS. У теперішній час активного розвитку набуває напрямок, який пов’язаний з дрейфово-оптимізованими конфігураціями. Таку конфігурацію впроваджено у стелараторах, що будуються, Wendelstein 7-X та NCSX. У стелараторі Wendelstein 7-X така конфігурація отримала назву – HELIAS [4], і саме ця конфігурація має нести у собі оптимальні умови щодо утримання високотемпературної плазми. Ці умови потребують наявності острівної диверторної структури із стохастичною поведінкою силових ліній магнітного поля, які сприяють ізоляції високотемпературної плазми в основному об’ємі утримання від матеріалу стінки вакуумної камери термоядерної пастки. Принциповою проблемою, яка ускладнює здійснення керованого термоядерного синтезу, є присутність в основній плазмі іонів домішки, які розпорошуються з поверхні вакуумної камери та диверторних пластин під час інтенсивної взаємодії основної плазми зі стінкою [2]. Згідно останніх технологій матеріал, який використовується для конструювання вакуумної камери та дивертору, містить у собі сплав вольфраму та молібдену [5], тому іони саме цих матеріалів будуть потрапляти до плазми та викликати високі радіаційні втрати енергії, що у свою чергу може спричинити загасання плазмового розряду.
Предметом, що вивчається в дисертації, є стохастизація траєкторій заряджених частинок, а саме, іонів домішки, які потрапляють до основної плазми зі стінок вакуумної камери, а також поведінка потоків частинок поблизу резонансних структур магнітної конфігурації.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Явища стохастизації траєкторій ДОМІШКОВИХ ІОНІВ Та ПОТОКІВ ЧАСТинОК У ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНІЙ ПЛАЗМІ У СТЕЛАРАТОРІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок