Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ КОНКУРЕНТНО-КООПЕРАЦІЙНИХ ВЗАЄМОДІЙ У СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМАХ

МОДЕЛЮВАННЯ КОНКУРЕНТНО-КООПЕРАЦІЙНИХ ВЗАЄМОДІЙ У СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМАХ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ КОНКУРЕНТНО-КООПЕРАЦІЙНИХ ВЗАЄМОДІЙ У СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,14 KB
Завантажень:
278
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
АРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Журавка Андрій Вікторович
ДК 330.115
МОДЕЛЮВАННЯ КОНКУРЕНТНО-КООПЕРАЦІЙНИХ ВЗАЄМОДІЙ
У СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМАХ
Спеціальність 08.03.02 – економіко-математичне моделювання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник - | кандидат фізико-математичних наук, професор
Шевченко Людмила Петрівна,
Харківський державний технічний університет будівництва та архітектури, завідувач кафедри економічної кібернетики
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Пушкар Олександр Іванович,
Харківський національний економічний університет, завідувач кафедри обчислювальної техніки та програмування
кандидат економічних наук, доцент
Тимохин Володимир Миколайович,
Донецький національний університет, доцент кафедри економічної кібернетики
Провідна установа - | Львівський національний університет імені І. Франка, Міністерство освіти і науки, кафедра економічної кібернетики (м. Львів)
Захист відбудеться “17” березня 2005 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради, шифр К 64.055.02, в Харківському національному економічному університеті за адресою: 61001, м.Харків, пр. Леніна, 9-а.

З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного економічного університету за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9-а.
Автореферат розісланий “8” лютого 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої ради О.М. Красноносова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. В даний час у світі все більш загострюється конкуренція як на макро-, так і на мікрорівні. Це, у свою чергу, призводить до активізації коопераційних процесів. Світова економіка в цілому структуризується на основі посилення діючих міждержавних регіональних блоків і створення нових економічних об'єднань. На територіальному і міжфірмовому рівні усередині окремих країн у всьому світі створюються коопераційні інноваційні структури у виді технополюсів, технопарків, наукоградів та ін. У прикордонних регіонах Європи для підвищення конкурентоздатності периферійних територіальних утворень йде процес транскордонної кооперації у вигляді створення єврорегіонів. Цей процес вже охопив і Україну, де на західному кордоні активно створюються єврорегіони ("Буг", "Карпати", "Дністер" та інші), а в листопаді 2003 р. було створено перший українсько-російський єврорегіон "Слобожанщина".
На рівні окремих великих підприємств (корпорацій) коопераційний процес останнім часом набув глобального характеру у вигляді транснаціонального підприємництва, де, у зв'язку з підйомом фондового ринку на фоні жорсткої конкуренції, обсяг угод зі злиття складав, 341 млрд дол. у 1997 р., 544 – у 1998 р., 798 – у 1999 р., на рівень 2002 р. зменшився до 432 млрд і склав 464 млрд дол. у 2003 р. Таким чином, процеси конкуренції і кооперації йдуть поєднано.
Необхідно відзначити, що явище кооперації добре вписується у сучасну постнеокласичну синергетичну парадигму в економіці і лежить в основі синергетичного ефекту. Сутність такого ефекту полягає у погоджених коопераційних взаємодіях.
Складні процеси конкурентно-коопераційних взаємодій не може бути вивчено у рамках лінійних моделей і статистичних методів, тому моделювання і управління соціально-економічними системами, в основі функціонування яких лежать нелінійні конкурентно-коопераційні процеси, повинна ґрунтуватися на моделях нелінійної економічної динаміки.
Великий внесок у розвиток теорії економічної динаміки зробили вітчизняні й іноземні вчені: У. Айзард, Д. Баттен, П.-Ф. Верхульст, Ю.М. Великий, В.А. Забродський, В.-Б. Занг, С.П. Капіца, М.О. Кизим, Т.С. Клєбанова, Л.П. Клименко, М.Д. Кондратьєв, В. Леонтьєв, Ю.Г. Лисенко, С.М. Меншиков, В.П. Милованов, В.М. Московкін, В.Ф. Прісняков, О.І. Пушкар, В.М. Тимохин, Дж. Форрестер, Л.П. Шевченко та ін.
У той же час відсутні систематичні дослідження у галузі економічної динаміки, пов'язані з моделюванням нелінійних механізмів конкурентних і коопераційних взаємодій, що дозволяють вирішувати велике коло різномасштабних задач – від моделювання міжфірмових взаємодій до формування стратегій регіонального і глобального розвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ КОНКУРЕНТНО-КООПЕРАЦІЙНИХ ВЗАЄМОДІЙ У СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМАХ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок